Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Wymiana stacyjki

danny180 - 17 Sty 2011, 10:59
Temat postu: [MK3] Wymiana stacyjki
Witam. Mój poprzedni temat został usuniety ponieważ czegoś tam niezrobiłem :sad:

Mój problem polega na tym, że niewiem jak wymienić stacyjke. Podejrzewam, że trzeba sciągnąc kierownice ale niewiem jak to zrobić. Pomocy...

Nikuś - 17 Sty 2011, 13:54

Opiszę to dla mk4, pewnie albo będzie to samo, albo podobnie:

Zdejmujesz plastikową obudowę kolumny kierownicy, patrzysz od góry na kolumnę od strony stacyjki. Właśnie od góry powinien być mały, trochę trudno zauważalny otwór w który wciskasz wąski śrubokręt, drut, czy coś innego sztywnego. I teraz jednocześnie przekręcasz kluczyk na położenie 1, wciskasz śrubokręt i delikatnie ciągniesz za kluczyk żeby wyjąć stacyjkę

Musisz popróbować kilka razy, bo za pierwszym razem trudno wyczuć ten moment.

JoeMix - 17 Sty 2011, 13:56

Nikuś, Opisałeś jak wymontować wkładkę stacyjki,,, z opisu kolegi wynika że raczej chce wymienić całość z obudową,,,
danny180 - 17 Sty 2011, 18:44

Tak. Pokrzywił mi sie mechanizm blokady. Sciągnołem całe i niewiem jak sciągnąc kiere;/
marian - 19 Sty 2011, 19:11

nie musisz ściągać kiery jak zdjąłeś plastikowa obudowe to tam od dołu czy od góry powinny być śruby<które odkręcasz i schodzi cały korpus.nie pamiętam dokładnie czy te śruby są od dołu czy od góry i na jaki klucz bo to latem odkręcałem.nie zapomnij odłączyć kostki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group