Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Problem ze swiatlami mijania

marian1987-87 - 9 Lut 2011, 00:08
Temat postu: [MK6] Problem ze swiatlami mijania
Czesc,
to pierwszy moj post na tym forum wiec witam wszystkich. Od razu zaznacze, ze nieco przegladalem ten dzial w poszukiwaniu podobnej przypadlosci i niestety nie znalazlem.

Moj problem polega na tym, ze prawe swiatlo mijania/drogowe mi nie dziala.
Wymienilem zarowke - nie pomoglo. Jak sie okazalo to byl bezpiecznik. Wymienilem i podczas wlaczenia zaplonu ladnie slychac jak sie spalil kolejny. Potem jeszcze jeden sie spalil ;] Trzeciego nie wkladalem :D
Przyczyna moze byc jakies zwarcie po drodze lub za duze natezenie. Co robic w takiej sytuacji? Zastanawialem sie czy po podlaczeniu miernika i zbadaniu natezenia nie rozwalilbym sobie czegos innego - wszakze przy pomiarze natezenia miernik dazy do tego aby nie utrudniac przeplywu pradu. A jak wiadomo bezpiecznik jest od tego by sie spalil od czasu do czasu gdy to konieczne. Czy sa miejsca gdzie mozna zajrzec w kable czy cos sie nie styka etc?

Pozdrawiam i gory dziekuje za pomoc :)

TomQ - 9 Lut 2011, 00:29

Takie uszkodzenia znajduje się za pomocą omomierza lub żaróweczki z bateryjką, przy odpiętym akumulatorze.
JoeMix - 9 Lut 2011, 07:53

Odepnij żarówkę i włóż bezpiecznik raz jeszcze,,, jak nie wywali to winna żarówka lub jest za mały bezpiecznik (tylko nie wkładaj mocniejszego niż instrukcja przewiduje), jak bez żarówki też wywali no to miernik w dłoń i trzeba szukać zwarcia - z tym na forum nikt Ci nie pomoże bo nie ma jak.
marian1987-87 - 9 Lut 2011, 08:53

OK, dzisiaj ide sprawdzic jak to dziala bez zarowki :)
Bezpiecznik 10A - taki jaki ma byc :) (swoja droga moja dziewczyna zaproponowala mi wsadzenie wiekszego bezpiecznika hehe)

JoeMix - 9 Lut 2011, 09:28

Nie wkładaj większego bo jak jest zwarcie, i bezpiecznik wytrzyma to poleci coś innego, np włącznik szlag trafi,,,
marian1987-87 - 9 Lut 2011, 10:19

no wiem, ze wiekszego nie mozna :D w ramach ciekawostki powiedzialem ta propozycje ktora uslyszalem :D

niestety po odlaczeniu reflektora tak samo sie spala. W momencie gdy wlaczam swiatla mijania wywala. Zakladam wiec, ze problem jest na odcinku akumulator-bezpiecznik

TomQ - 9 Lut 2011, 10:34

marian1987-87 napisał/a:
Zakladam wiec, ze problem jest na odcinku akumulator-bezpiecznik

Błąd.
Gdyby było zwarcie na tym odcinku, to nie paliłoby bezpiecznika tylko grzałyby się kable przed nim.
Tu masz zwarcie na odcinku bezpiecznik oprawka żarówki.

JoeMix - 9 Lut 2011, 16:28

TomQ napisał/a:
masz zwarcie na odcinku bezpiecznik oprawka żarówki
:yes: :yes: :yes:
marian1987-87 - 10 Lut 2011, 14:13

mieliscie racje. Po ostatniej wymianie rozrzadu kabelek zostal przytrzasniety lapa silnika. Dzieki wielkie za pomoc :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group