Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] halogeny przód

tomi_1 - 17 Lut 2011, 22:28
Temat postu: [MK6] halogeny przód
hej
jaka jest średnica halogenu w przednim zderzaku bo sie zastanawiam
czy dałoby się zamiast oryginalnych halogenów wstawić do jazdy dziennej takie coś do jazdy dziennej w oryginalną zaślepkę

drzeniow - 17 Lut 2011, 22:58

Jesli one nie mają w Polsce homologacji to sie bedziesz z poicją użerać juz ktoś o tym na forum pisał, ze chcieli mu dac 500zl mandatu i zabrać dow. rej.
Poza tym w PL chyba światła do jazdy dziennej muszą się tez palić z tyłu. Moze ze włączysz pozycję.

JoeMix - 17 Lut 2011, 23:09

drzeniow napisał/a:
Poza tym w PL chyba światła do jazdy dziennej muszą się tez palić z tyłu. Moze ze włączysz pozycję.
W starych autach, w nowych nie mogą.

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

Poza tym czy dziury do halogenów łąpia się w wymiary:

# Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
# Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
# Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

Parzych - 17 Lut 2011, 23:45

JoeMix napisał/a:
# Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
# Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
Na te 2 warunki na 100% się łapią, nie wiem jak z tymi 25cm od ziemi...
Neo178 - 18 Lut 2011, 00:07

Parzych, powinno się załapać, bo jak komuś do innego tematu mierzyłem odległość od ziemi do hokeja zderzaka itd. to wyszło mi, że od ziemi do hokeja jest 15cm, a do początku zderzaka jest 21, więc z racji tego, że halogeny są trochę wyżej to powinno być ok - pod warunkiem, że jest na seryjnym zawiasie, bo inaczej to będzie za nisko :|
Parzych - 18 Lut 2011, 00:14

Neo178, ja nie dość że mam obniżony zawias o ok 30mm, to jeszcze w moim zderzaku p/mgłowe są niżej niż w fabrycznym (ledwo kable wyrabiają)...
Neo178 - 18 Lut 2011, 00:18

No to w Twoim przypadku byłaby lipa z zamontowaniem w tym miejscu dziennych, ale jakoś wyżej zapewne było by ok :-) Np w tych cienkich wlotach nad halogenami a pod reflektorami :) Dopasowane w ten wlocik by się nawet ciekawie prezentowały :-)
Parzych - 18 Lut 2011, 00:29

Neo178 napisał/a:
Dopasowane w ten wlocik by się nawet ciekawie prezentowały :-)
Zapewne byłyby za małe...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group