Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Częsta wymiana linki sprzęgła

mai - 20 Lut 2011, 20:36
Temat postu: [MK3] Częsta wymiana linki sprzęgła
Witam,
jestem szczęśliwą posiadaczką fiesty MK3;1,4; 95r.
Właśnie pękła już 4 linka sprzęgła w okresie 2 lat. Samochód pojeździ pół roku i pęka linka.
Ostatnia wymiana była razem z "zębatką" bo to podobno wg. mechanika było przyczyną zrywania się linek.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pękającymi linkami, i co ew. może powodować tak częste zrywanie się linki sprzęgła?

Z góry dziękuje za odpowiedź:)
mai

drzeniow - 20 Lut 2011, 20:42

trzeba raz zainwestować w dobrej jakości linkę albo kupić na szrocie oryginalną forda w dobrym stanie.
JoeMix - 21 Lut 2011, 07:33

mai, w którym miejscy pęka Ci ta linka?
mai - 21 Lut 2011, 11:20

JoeMix napisał/a:
mai, w którym miejscy pęka Ci ta linka?


Linka pęka przy zaczepie przy sprzęgle.

JoeMix - 21 Lut 2011, 11:22

A możesz zrobić zdjęcie i wrzucić na forum?
mai napisał/a:
Ostatnia wymiana była razem z "zębatką" bo to podobno wg. mechanika było przyczyną zrywania się linek.
;/ gadanie,,,
mai - 21 Lut 2011, 11:24

drzeniow napisał/a:
trzeba raz zainwestować w dobrej jakości linkę albo kupić na szrocie oryginalną forda w dobrym stanie.


Być może masz rację, choć nie kupujemy najtańszych a dwie kupował mechanik i tych nie wiem jakie. Teraz przy naprawie będę siedzieć mechanikowi "na głowie" :)
Jakość też jest ważna, choć 4 linki to już trochę podejrzane...

luki - 21 Lut 2011, 11:31

a sprzęgło nie chodzi za cięzko
mai - 21 Lut 2011, 21:50

luki86 napisał/a:
a sprzęgło nie chodzi za cięzko


sprzęgło chodzi bez problemu, dzień przed zerwaniem był taki odgłos jakby coś pękło (kawałek linki?) ale żadnych innych objawów...może czasem jest problem w wrzucaniem biegu 1, ale nie wiem czy to ma związek...

[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 21:59 ]
JoeMix napisał/a:
A możesz zrobić zdjęcie i wrzucić na forum?
mai napisał/a:
Ostatnia wymiana była razem z "zębatką" bo to podobno wg. mechanika było przyczyną zrywania się linek.
;/ gadanie,,,


Zdjęcia zrobię jutro, bo dopiero przyholowałam samochód. Zamówiłam super linkę:)
Interesują mnie wszystkie opinię o fiestach i linkach, bo to mój ukochany samochód...choć wiekowy:) tymczasem dziękuję za wszystkie odpowiedzi

MARIUSZ.B - 21 Lut 2011, 22:12

Miałem 3 mk3 i w żadnej nie zerwała się linka sprzęgła, faktyczne podejrzana sprawa. Jeśli poprzednie linki kupował mechanik podejrzewam, że były to najtańsze zamienniki tu najprędzej można doszukiwać się problemu.
mai - 25 Lut 2011, 10:38

JoeMix napisał/a:
A możesz zrobić zdjęcie i wrzucić na forum?
mai napisał/a:
Ostatnia wymiana była razem z "zębatką" bo to podobno wg. mechanika było przyczyną zrywania się linek.
;/ gadanie,,,


Z opóźnieniem, ale udało się zrobić zdjęcia:)
Obecny mechanik powiedział, że przyczyną zrywania się linek jest "główka" linki, która jest za duża fabrycznie i ma mało miejsca na obrót...blokuje się tam czasem i przeciera przy nie obracaniu. Czyli co jakiś czas będę musiała je wymieniać? dziwne:))

ps. nie umiem dodać zdjęć do wiadomości, wrzucę na pw.

Daras84 - 25 Lut 2011, 10:54

jest tez opcja ze juz docisk jest na wykonczeniu i chodzi tak ciezko ze tak szybko uwala linki
jackrzec - 25 Lut 2011, 19:59

mai napisał/a:
Obecny mechanik powiedział, że przyczyną zrywania się linek jest "główka" linki, która jest za duża fabrycznie i ma mało miejsca na obrót...blokuje się tam czasem i przeciera przy nie obracaniu.
Skoro mechanik to pisze, tzn że kupował dziadowskie linki. Jak główka może być za duża?! Kupił najtańszą chińszczyznę i teraz brednie opowiada.
tornado50 - 2 Mar 2011, 23:50

A orientujecie się co to może być, kiedy puszczam sprzęgło i przy samiutkim końcu - jak zdejmuję już z niego nogę, co drugi czy trzeci raz słychać dość głośne kliknięcie?
jackrzec - 3 Mar 2011, 08:13

tornado50 napisał/a:
A orientujecie się co to może być, kiedy puszczam sprzęgło i przy samiutkim końcu - jak zdejmuję już z niego nogę, co drugi czy trzeci raz słychać dość głośne kliknięcie?
samoregulator przeskakuje
JoeMix - 3 Mar 2011, 08:53

mai napisał/a:
Z opóźnieniem, ale udało się zrobić zdjęcia:)
,,,wyleciało mi z głowy, dostałem na mail foto, ale urwanej linki - wygląda jak każda inna, bardziej chodziło mi o zdjęcie linki w aucie, zaczepu przy skrzyni i przejścia przez ścianę grodziowa - czyli mówiąc prosto z pod maski.
tornado50 - 3 Mar 2011, 09:32

jackrzec napisał/a:
tornado50 napisał/a:
A orientujecie się co to może być, kiedy puszczam sprzęgło i przy samiutkim końcu - jak zdejmuję już z niego nogę, co drugi czy trzeci raz słychać dość głośne kliknięcie?
samoregulator przeskakuje

Czy w związku z tym trzeba coś zrobić z samoregulatorem czy jak będę jeździł z przeskakującym, to nic się nie stanie?

JoeMix - 3 Mar 2011, 11:18

tornado50 napisał/a:
czy jak będę jeździł z przeskakującym, to nic się nie stanie?
Będzie przeskakiwał coraz więcej, w końcu stracisz sprzęgło,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group