Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Nierównomierna praca silnika 1.25 16V

kalvin - 20 Cze 2011, 14:21
Temat postu: [MK4] Nierównomierna praca silnika 1.25 16V
Witam "Fiestomaniaków"
mam od niedawna fiestę mk4 1,25 16v ghia i ostatnio jak się okazało psełdo mechanik zrobił mi rozrząd przytym coś uszkodził że trzeba było ustawiać luzy zaworowe (nie mam pojęcia co to jest) wkręcił też jedną nową świecę.
Od pwenego czasu zauważyłem że gdy np. rano odpalam fiestę to silnik nierówno pracuje wskazówka obrotomierza skaka pomiędzy 900 Bardzo mnie to niepokoji bo gdy go kupiłem tak nie było.
Nie wiem co mam teraz robić słyszałem że mam wymienić swiece, filtr paliwa
a może to jest usterka po psełdo mechaniku <???>
PROSZE O POMOC
Z GÓRY WIELKIE DZĘKI.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH <oki>

kalvin - 20 Cze 2011, 14:27

ps. jeżeli można to proszę o wysłanie podpowiedzi na gg
wielkie dzięki

hubi_2006 - 20 Cze 2011, 14:28

Mechanik mógł uszkodzić świece i dlatego może na zimnym nierówno pracować. Wystarczy, że wykruszyła się porcelanka. Przy rozrządzie to chodzi mi po głowie tylko to, że nie zablokował wałków przy zmianie paska.
A tak między nami to radzę zmienić przeglądarkę internetową. Chrome, Mozilla- one sprawdzają pisownię :)

kalvin - 21 Cze 2011, 08:26

Dzięki bardzo za podpowiedź.
kalvin - 21 Cze 2011, 08:29

mam jeszcze jedno pytanie czy musze wymienić wszystkie świece i czy moge jeździć w takim stamie??????
JoeMix - 21 Cze 2011, 08:31

Świece się wymienia kompletami,,,
kalvin - 1 Lip 2011, 12:43

Nie wiem czy to ważne, ale zauważyłem, że po ingerencji "mechanika" nie działa też wskaźnik temperatury.
JoeMix - 1 Lip 2011, 12:53

Może czujnik niechcący odłączył,,, sprawdż
jackrzec - 1 Lip 2011, 19:12

W 1.25 czujnik temperatury jest tylko jeden i jeśli wskaźnik nie działa z powodu odłączenia czujnika, to silnik też może źle pracować, bo komp dostaje info z tego samego czujnika. Usprawnij czujnik, a potem sprawdź co będzie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group