Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK4] Demontaż dmuchawy - coś trzeszczy

lordkaramba - 22 Lip 2011, 16:39
Temat postu: [MK4] Demontaż dmuchawy - coś trzeszczy
Witam.


Mam problem z nadmuchem powietrza, od jakiegoś czasu coś trzeszczy, gdy się włączy nawiew, początkowo trzeszczenie było ciche, ale teraz staje się coraz bardziej uciążliwe. Ma ktoś może pomysł jak się dostać do silnika dmuchawy bez konieczności demontażu deski rozdzielczej ?

awilk - 23 Lip 2011, 00:58

Dostaniesz się tam od strony filtra przeciwpyłkowego. Trzeba odkręcić zbiornik wyrównawczy i odsunąć go na bok a potem zdemontować obudowę filtra. Trochę ciasno ale da się zrobić bez problemu. Też miałem problem z bardzo głośnym wentylatorem, po zapuszczeniu łożysk smarem w sprayu od ponad roku cisza.
lordkaramba - 3 Sie 2011, 22:22

Dzięki za info.
Problem rozwiązany suchy liść dostał się do wirnika dmuchawy.

Pare zdjęć z rozbiórki może się komuś przyda :






Po odkręceniu zbiornika wyrównawczego...






Odsuwamy plastik znajdujący się przed osłoną





Odkręcamy dwie śruby widoczne na zdjęciu




I po odkreceniu kolejnych dwóch śrub mamy dostęp do wentylatora



tak apropos na zdjęciu poniżej zaznaczyłem otwór, który nie wiem do czego jest nie powinna być tam przymocowana jakaś rynienka po, której spływałaby woda z wywietrznika powyżej na bok ? w chwili obecnej woda leci bezpośrednio na obudowę filtra i w okolicach silnika wycieraczek...



Puff - 3 Sie 2011, 23:46

lordkaramba napisał/a:
nie powinna być tam przymocowana jakaś rynienka po, której spływałaby woda z wywietrznika powyżej na bok ?

Nie :)

Przy okazji - do moda - można by było przeczyścić temat, bo parę zdjęć, do tego krótki opis - nadałoby się na "poradnik" w wersji supermini, tym bardziej, że pytanie się jeszcze nieraz pojawi :)

Pedzacypodwiatr - 4 Sie 2011, 01:38

@Pufcio: Zdecydowanie masz rację, ponieważ właśnie tego szukałem. :p
Marcin - 4 Sie 2011, 07:15

można to dorzucić do tematu z resztą spraw wentylacyjnych z mk4/5, aczkolwiek mają klimę chyba tak prosto się tam nie da rady dostać.
Pedzacypodwiatr - 4 Sie 2011, 16:02

Dziś ochoczo zabrałem się do roboty, ściągam cudne urządzenia, a tutaj wszystko inaczej niż u Ciebie i wtedy mnie olśniło, że w temacie jest napisane MK4 =D Cóż, trzeba zainwestować w okulary, choć naprawić, naprawiłem : )
TSRules - 5 Sie 2011, 11:43

Tez miałem z nie ukrywaną niechęcią się za to zabrać, bo piszczało na 1,2 prędkości, ale samo się naprawiło, za to kocham to autko :ok:
master - 19 Mar 2013, 09:11

Hej a jak sie dobrać do tego wentylatora jak mam rurki od klimatyzacji? Rozebrałem wszystko jak w temacie a tu rurki mi przeszkadzają i dalej mi piszczy.
Puff - 19 Mar 2013, 12:31

Praktycznie się nie da... niestety.
ivytomek - 22 Sty 2014, 13:20

witam,

a czy w ten sposób da się zdemontować i wymienić wentylator?

pozdrawiam

mario3991 - 22 Sty 2014, 14:08

lordkaramba Dziękować za poradnik :jupi:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group