Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK5] 1.25 16V Zetec by zabka35i

zabka35i - 10 Sie 2011, 16:59
Temat postu: [MK5] 1.25 16V Zetec by zabka35i
1. NICK zabka35i
2. IMIĘ Damian
3. MODEL Ford Fiesta
4. WERSJA Family (podobno :) )
5. ROCZNIK 03.04.2001
6. SILNIK 1.25 16V Zetec 75KM
7. OPIS AUTA Miało być inne ale jest to. Autko jak na tą pojemność dobrze sobie radzi, ma wszystko to co jest jak dla mnie potrzebne, 4x poduszki, wspomaganie, klimatyzacja, elektryczne szyby.
8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Pozbyłem się pomarańczy z przednich lamp i bocznych kierunków, halogeny zostały przydymione, tak jak lampka wewnętrzna. Założyłem ozdobna końcówkę wydechu, wycieraczki „banany”
b. mechaniczne: nowe klocki, olej, filtry, rozrząd.
c. audio: Głośniki: 13 przód, tył 6x9 wszystko firmy PEIYING, radyjko też tyle ze padło i aktualnie po wizualnym tuningu PIONIEER DEH-P44. Sprzęt gra jak dla mnie dobrze i wystarczająco
d. inne: Konserwacja podwozia i nadkoli oraz belki. Zainstalowałem alarm ( mam nowy kluczyk :-P )

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Przyciemnienie tylnych szyb, lotka+ progi od wersji sport, światła to jazdy dziennej, pozbycie się wszystkiego z tylnej klapy ( wycieraczka , zamek itp.), fajnie by było jakieś większe felgi założyć ale zobaczymy jak z funduszami będzie
b. mechaniczne: zawieszenie tzn. gleba

10. FOTKI AUTA




Halogeny, kierunki i lampka wewnętrzna po modyfikacji;




Tutaj przygotowania auta do konserwacji podwozia:




A to zdjęcie mojego wysłużonego już radia po małej modyfikacji :




A to mój nowy kluczyk to Fiestki :ok: :


TSRules - 10 Sie 2011, 17:04

zabka35i napisał/a:
Tutaj przygotowania auta do konserwacji podwozia:


masz jaja, jakby ci te deseczki pękły :ok:

a autko pikne :yes:

zabka35i - 10 Sie 2011, 17:31

To był pomysł mojego przyszłego teścia :-P
Bezimienny - 10 Sie 2011, 18:11

zabka35i napisał/a:
To był pomysł mojego przyszłego teścia :-P


Już sie chciał ciebie pozbyć :rotfl: żarcik taki :-P

Ładna Fieścina :ok: czekam na fotki z zamontowanymi przyciemnionymi halo :ok:


P.S kluczyk jak u mnie w OOOO tylko grot inny :-P

zabka35i - 10 Sie 2011, 19:36

Wedle życzenia parę fotek po modyfikacji przednich lamp, halogenów i kierunkowskazów bocznych:





Bezimienny - 10 Sie 2011, 19:44

Super, najlepszy efekt dały kierunki w przednich, teraz jest po prostu miodzio.
DemptD - 10 Sie 2011, 20:31

wszystko ładnie, pięknie, ale jak to to świeci (halogeje)? teoretycznie przez folię powinno się zgubić dosyć światła.. poka po ciemku :ok:
zabka35i - 10 Sie 2011, 21:14

Przy najbliższej okazji zrobię takie zdjęcia, ale ja jakiejś znaczącej różnicy nie widzę (przynajmniej siedząc za kierownica) a miałem okazję już parę razy w nocy je włączyć i wystarczająco doświetlały mi pobocze i najbliższe otoczenie .


Zrobiłem zdjęcia, jakość słaba bo komórka były robione:



DemptD - 10 Sie 2011, 23:14

no całkiem całkiem :ok:
Marcin - 11 Sie 2011, 12:16

a mi się te przeciwmgielne nie podobają, teraz jest ciemno na dole i jasno u góry - taki brak konsekwencji w modach :fox: jak już się bawić, to rozkleić lampy i halunki, a środki pomalować na czarno - widziałem jedną tak zrobioną i wyglądało super.
zabka35i - 11 Sie 2011, 12:22

U góry jasno bo żarówki są nie co lepsze :hahaha: A co do malowania to jestem przeciwny z dwóch powodów: nie czuje się na siłach by malować je w środku bardzo delikatnie jest to wszystko w środku i jak mi się znudzi to muszę lampy kupić nowe a folię zawsze mogę odkleić. W każdym razie dzięki za uwagę będę miał na względzie to gdybym robił jeszcze coś z lampami.
Marcin - 11 Sie 2011, 14:52

zabka35i napisał/a:
U góry jasno bo żarówki są nie co lepsze

nie chodziło mi o światło, a o efekt wizualny za dnia

DemptD - 11 Sie 2011, 14:53

no jest fajny, bo ich prawie nie widać gy
JoeMix - 11 Sie 2011, 14:58

Marcin napisał/a:
teraz jest ciemno na dole i jasno u góry - taki brak konsekwencji w modach :fox:
Dlaczego,,, nad zderzakiem jest jasno, pod zderzakiem (w) jest ciemno,,, ładnie to właśnie wygląda,,,
arecki - 11 Sie 2011, 15:03

JoeMix napisał/a:
nad zderzakiem jest jasno, pod zderzakiem (w) jest ciemno,,, ładnie to właśnie wygląda,,,


dokładnie :ok:

zabka35i - 12 Sie 2011, 21:39

Dzieki za poparcie :)
Teraz jestem na etapie świateł led do jazdy dziennej , będę bróbował je instalowac ponizej halogenów w tych otworach co są.

DemptD - 12 Sie 2011, 21:58

min. 25cm od gleby gy
grzes87 - 12 Sie 2011, 22:12

ja nie wiem po co instalujecie te swiatla diodowe ? taka moda czy co ? lepiej jezdzij an zwyklych swaitlach albo zamontuj je w przeciwmglowych inaczej bedzie wiec tanczy i spiewa
zabka35i - 13 Sie 2011, 18:07

Może i racja..., przemyślę to i ewentualnie sobie odpuszcze LEd-y
Hans - 13 Sie 2011, 19:14

Nie wiem jak innych ale mnie te "dokładane" światła Led do dziennej bardzo irytują jak się z kimś mijam.
McLfan - 13 Sie 2011, 19:29

Irytujące to jest i to strasznie. Nie spełnia swojej roli. Z dalszej odległości w ogóle często nie widać, że cokolwiek świeci, a o to właśnie chodzi w przepisie o jeździe na mijankach cały rok. W nocy natomiast często razi. Słowem, wytargałbym każdemu te światła siekierą ze zderzaków... "Oszczędność" z dupy wzięta.
Bezimienny - 13 Sie 2011, 19:59

Dzisiaj byłem w niemczech, tam w ogóle nie jeżdżą na światłach w dzień (no niektórzy jeżdżą) i to jest paranoja, cięzko sie wyprzedza bo trudniej ocenić odległość, a co do ledów to jest to gów... które nic nie zmienia poza ominięciem prawa, wiec radze jeździć na światłach mijania bez kombinowania (zrymło mi sie :-P )
Magda M. - 13 Sie 2011, 20:07

Bezimienny napisał/a:
to jest paranoja, cięzko sie wyprzedza bo trudniej ocenić odległość


Ale to nie dlatego, że oni nie jeżdżą na światłach, tylko dlatego, że to my przyzwyczailiśmy się do tego, że się na światłach jeździ i do tego, żeby patrzeć, czy z przeciwka zbliżają się światła, a nie samochód... Dlatego jestem przeciwna zniesieniu obowiązku jazdy całorocznej na światłach... skoro go kiedyś wprowadzono, to teraz niech już zostanie, bo jak się go zniesie, to tylko wypadków moim zdaniem przybędzie.

DemptD - 13 Sie 2011, 20:11

McLfan napisał/a:
W nocy natomiast często razi.


bo jeden z drugim robią 'tunink' pełnym pyskiem i potem się świecą cały czas, także to dopiero jest oszczędność.. a jeszcze lepsi są Ci co jeżdzą na halogenach (no bo je mam, to niech świecą), mijania (no bo trzeba), ledy (no bo to modnie i nowocześnie) :rotfl:

Bezimienny - 13 Sie 2011, 20:36

Niemcy nawet podczas sporego deszczu gdy jest słaba widoczność (było tak dzisiaj jak jechałem przez moment) nie pomyślą by włączyć światła, to strasznie utrudnia jazde, lubią też stawać na poboczu (można bardziej powiedzieć ze na jezdni i nie uruchamiają awaryjnych, niby naród ogarnięty a nie mogą wprowadzić prostej rzeczy. Co do tzw "LED'ów" to czasem widzę straszne kompozycje na autach, najgorsze co widziałem to trzy rzędy jeden pod drugim na całą szerokość auta. na początku myślałem że to ufo, po prostu niektórym kierowcom odbija na punkcie ledów.
grzes87 - 13 Sie 2011, 22:57

bo to tanie i modne sie zrobilo, za pare zlotych kupisz jakias badziewna listwe ledowa i montujesz na samochod, porazka na calego, wies tanczy wies spiewa ;/ jestem za fabrycznymi roziwazaniami, tradycyyjnymi. czyli zadne diody tylko siwata mijania.

przyklad insygnia nowa ma ledy zintegorowane w reflektorze dzis myslem ze gosc jedzie bez swaitel a po oprostu tak salobo swiecily ze nie bylo ich widac.... (w mesiach lub bmw zdecydownaie lepiej widac )

zabka35i - 14 Sie 2011, 11:32

To może odbiegnę od tematu LED-ów, szukam progów do fiesty, oryginalne z wersji sport są spoko ale ciężko je dostać a jak już są to zazwyczaj chcą ze zderzakami sprzedawać lub za chore pieniądze. Może macie namiary na jakieś fajne progi oczywiście jakieś proste nie jakieś wieś tuning czy coś.
Qnik - 14 Sie 2011, 13:14

Hans napisał/a:
Nie wiem jak innych ale mnie te "dokładane" światła Led do dziennej bardzo irytują jak się z kimś mijam.

Mam to samo, jedynie fabryczne ledy (w Mercach, Audi, Fordach) wyglądają ok i do tego normalnie świecą. Tych Ledów by allewieś w ogóle nie widać

zabka35i - 30 Sie 2011, 20:04

Kolejny mały mod :) zakupiony z świeżo spalonej pumy :hahaha:



Poprzednio miałem czarne tarcze.

W następnej kolejności są naklejki klubowe, które mam nadzieję, że już idą

zabka35i - 30 Sie 2011, 20:14

A tu jeszcze kilka zdjęć po myciu samochodu. Robiłem je w pracy bo było trochę wolnego czasu :hihihi:


zabka35i - 3 Wrz 2011, 21:10

Doszły mi naklejki klubowe :jupi: W poniedziałek je nakleję.
tytan254 - 6 Wrz 2011, 21:39

Witam,daj sobie czarne owiewki na szyby przednie-bedzie super:)pozdro
zabka35i - 27 Wrz 2011, 16:54

Widziałem dzisiaj czarnego VW Lupo który miał na dachy i lusterkach przyklejona folie carbon i powiem wam że fajnie to wyglądało i w dotyku miało taka chropowatą strukturę, ciekaw jestem jak by fiesta wyglądała z tym. Pewnie dla większości to wiocha ale mi jakoś się to spodobało.
ff1980 - 17 Paź 2011, 14:06

witam Klubowicza, mam pytanko do zabka35i, czy halogeny były dokładane czy fabryczne?
zabka35i - 26 Paź 2011, 16:42

Halogeny są fabryczne, jedynie je przyciemniłem folią.
zabka35i - 28 Sty 2012, 11:45

Dawno nic się nie działo więc dzisiaj postanowiłem pomalować przednie lampy. kilka zdjęc z pracy:




inno - 28 Sty 2012, 12:41

http://clip2net.com/clip/...-clip-148kb.jpg

to zaznaczone na czerwono tez trzeba było pomalować :-)

zabka35i - 28 Sty 2012, 13:43

Zastanawiałem się nad tym ale bardziej mi odpowiada tak jak jest :)



arecki - 28 Sty 2012, 13:47

ciekawie wygląda, lepiej niż całe srebrne :ok:
Fordon - 28 Sty 2012, 18:48

Jestem na :yes: podoba mi sie...
Wyglada zupelnie inaczej, a za razem odbiega od szablonu ogolnego :ok:

zabka35i - 30 Sty 2012, 21:50

Kolejny etap to zamontowanie przepustnicy od 1.6 sport. Mam nadzieję że nie będzie większych problemów.

No i fiesta dostała nowy olej Motul 5W30 i filtry :)

modell1 - 1 Lut 2012, 22:38

Sukcesu życzę w modernizacji i zapraszam na hamownie. Nie zapomni o filtrze powietrza ja kupiłem K&N :-) :-)
zabka35i - 6 Lut 2012, 14:14

Przepustnica zamontowana, w sumie nie było większych problemów z montażem, jedynie musiałem ustawić wolne obroty bo były nie co za wysokie. Odczucia: Samochód bardziej reaguje na pedał gazu, a czy to dodało coś mocy to by trzeba było na hamownie się wybrać.

Następny etap to lotka, na którą czekam :)

Fordon - 7 Lut 2012, 00:41

to dam ci teraz zagwozdke na temat dolotu... o ktory notabene pytales... zrob 2 testy
Test nr1:
odepnij waz gumowy od puszki filtra powietrza po rozgrzaniu silnika i posadz go w dol...
Przejedz sie i powiedz co odczules po za halasem samego silnika.

Test nr2:
Otworz puszke filtra powietrza, wyciagnj wklad filtra, przesun obudowe jego tak azeby nie zamykala puszki...
Przejedz sie i powiedz co tym razem poczules pod noga...

Na koniec pomysl ktory z tych testow dal odpowiedni efekt wzgledem twoich oczekiwan...

Po czym pomyslimy co jak zrobc zeby bylo OK z dolotem...

zabka35i - 7 Lut 2012, 07:11

Ok postaram się tak zrobić tylko mogę mieć problem bo ja mam puszkę filtra nad kolektorem więc bardzo mało miejsca do manewru.
Cristodius - 8 Lut 2012, 16:47

fajne postępy :)
najbardziej mod z lampami mi sie podoba, teraz podkreśla jej te oczka bardziej i z dalek rzuca się to w oczy że jest jakaś inna, ładniejsza :ok:

zabka35i - 8 Lut 2012, 20:32

Dostałem właśnie lotkę MS-DESING :jupi: Zastanawiam się teraz nad kolorem, bo może bym poszedł za modyfikacją lamp i też bym ją przemalował na czarny mat... Ewentualnie podoba mi się też imitacja Carbon-u. Może coś doradzicie ??
Bezimienny - 8 Lut 2012, 20:46

Tylko nie imitacja karbonu, a co do czarnego matu to coraz więcej tego, ale musze przyznać że w Mk5 tego jeszcze nie widziałem.
zabka35i - 8 Lut 2012, 21:06

Mi się podoba Carbon, ale pomaluje póki co na czarny mat i zobaczę jak to będzie wyglądać, zawsze mogę zmienić później nawet i na ten Carbon.
Bezimienny - 8 Lut 2012, 21:21

Może lepiej by obkleić auto? obklejasz na czarny mat a jak by sie znudził to ściągasz folie no i folia chyba łatwiejsza w utrzymaniu nić lakier mat.
zabka35i - 8 Lut 2012, 21:34

Tylko folię matową się źle nakłada zwłaszcza na taki kształt jaki ma lotka.
Nikuś - 8 Lut 2012, 21:41

Kwestia tego gdzie to będziesz robił i za jaką kwotę. Niezależnie od tego co zrobisz pamiętaj żeby wcześniej te kilka odprysków które są na lotce potraktować szpachlą.
zabka35i - 8 Lut 2012, 21:45

Malował będę sam :hihihi:
zabka35i - 11 Lut 2012, 16:40

Fordon napisał/a:
to dam ci teraz zagwozdke na temat dolotu... o ktory notabene pytales... zrob 2 testy
Test nr1:
odepnij waz gumowy od puszki filtra powietrza po rozgrzaniu silnika i posadz go w dol...
Przejedz sie i powiedz co odczules po za halasem samego silnika.

Test nr2:
Otworz puszke filtra powietrza, wyciagnj wklad filtra, przesun obudowe jego tak azeby nie zamykala puszki...
Przejedz sie i powiedz co tym razem poczules pod noga...

Na koniec pomysl ktory z tych testow dal odpowiedni efekt wzgledem twoich oczekiwan...

Po czym pomyslimy co jak zrobc zeby bylo OK z dolotem...


Zrobiłem tak jak mówiłeś może nie do końca ale to dlatego że mam puszkę na silniku.
Ale tak jak otworzę puszkę z filtrem i go wyciągne i zostawie uchylona to auto ma bardzo fajny początkowy zakres i to mi się podoba.
Natomiast na całym fabrycznym dolecie to dół jest w sumie bez zmian ale tak od 3 tyś czuje różnicę że przyspiesza.


A tak dla tych co by chcieli przepustnicę z 1.6 do 1.25 chcieli zakładać , pasuje to idealnie jedynie przekłada się mocowanie linki by nie trzeba było jej zmieniać.

zabka35i - 17 Lut 2012, 20:10

Lotka została zainstalowana :)


modell1 - 18 Lut 2012, 09:28

No ładnie :-)
Coraz ciekawiej i bliżej SPORTA :-) :-)

zabka35i - 18 Lut 2012, 14:41

Dzięki :) Progi też są już w drodze, co prawda nie orginały od sport ale facet fajne na zamówienie robi :)
Peedro - 18 Lut 2012, 16:44

Jak chcesz to ci zderzaki tanio sprzedam :P przedni słaby, ale cały, a tylny ok :-P
zabka35i - 18 Lut 2012, 17:33

To dogadamy sie na PW :)
modell1 - 18 Lut 2012, 18:41

zabka35i napisał/a:
Dzięki :) Progi też są już w drodze, co prawda nie orginały od sport ale facet fajne na zamówienie robi :)

Masz może jakieś foty. My też szukamy do Fioletowej. A zderzaki mamy :-) :-)

zabka35i - 18 Lut 2012, 21:12

To jest aukcja gościa:
KLIK

Wszystko co ma w ofercie może zrobić na wymiar, i proponuje pytać o wymiar przy tych które są najtaniej bo różne są ceny dla tego samego progu :)

zabka35i - 1 Mar 2012, 19:15

Dzisiaj dowiedziałem ile waży moj pojazd :) I jak się okazał to całe 995 kg ;-(
luk-90 - 1 Mar 2012, 19:46

moja z 1.8 pelnym wnętrzem9 boczki fotele itd) jakimiś szprgałami w bagaju, ok 10 lwachy ważyła 910kg na wadze ciężarowej na zlomie :)
Parzych - 1 Mar 2012, 22:20

To ładnie na tych wagach rżną na kasę... :9:
zabka35i - 2 Mar 2012, 12:16

W dowodzie mam 980 kg wiec wyszło 15 więcej
zabka35i - 27 Mar 2012, 16:35

Po wstępnym wiosennym myciu :)


modell1 - 27 Mar 2012, 20:11

Kolego jak tam progi się mają :-) :-)
zabka35i - 28 Mar 2012, 06:42

Czekają na malowanie, oddam je do malowania jak będę robił nadkola więc pewnie ok czerwca będą już na samochodzie.
Ev_ - 29 Mar 2012, 11:42

W takim razie czekamy z modellem na foty z progami....
Skfarek - 29 Mar 2012, 12:02

zabka35i, ładna, zwłaszcza te czarne ślepia :ok:
Tommi - 29 Mar 2012, 13:11

każdej mk5 brakuje progów, wszystkie powinny cuś mieć inaczej wygladają goło i wesoło :hihihi:

Te w dodatku nie są brzydkie :-P

Marcin - 29 Mar 2012, 23:28

brakuje mi przyciemnionych halogenów do full smoked'a ;/
zabka35i - 30 Mar 2012, 13:12

I właśnie mam zamiar w sobotę się zabrać za halogeny :)
zabka35i - 2 Kwi 2012, 16:53

Dzisiaj dokonałem montażu ustrojstwa które daje nam namiastkę komputera pokładowego w samochodzie:) Wszystko ładnie działa, oczywiście spalanie trzeba jeszcze skalibrować by pokazywało prawidłowo, ale to spokojnie po paru setkach przejechanych kilometrów będzie ideał. Zdjęcia poniżej jakoś słabo bo to tylko telefon robił :P Jeszcze czekam na pleksi by ładnie zabudować "komputerek"



Fordon - 2 Kwi 2012, 18:07

Eeee bajer :) skad to wyrzasnoles ?? :9:
Nie powiem jestem w bardzo pozytywnym szoku :)

zabka35i - 2 Kwi 2012, 18:10

Dostałem w prezencie od dziewczyny :)
Fordon - 2 Kwi 2012, 18:23

To masz za dobra dziewczyne.... :yes: teraz masz cos co jest unikatem :jupi:
zabka35i - 2 Kwi 2012, 18:26

Powiem szczerze ,że urządzenie jest rewelacja. można ustawiać z poziomu komputera nawet dzięki portowi usb
Parzych - 2 Kwi 2012, 18:32

Damian, podaj jak to się nazywa, firmę konkretniej i gdzie takie cudo można kupić...
mieszko - 2 Kwi 2012, 18:33

Parzych napisał/a:
Damian, podaj jak to się nazywa, firmę konkretniej i gdzie takie cudo można kupić...
zabka35i napisał/a:
Dostałem w prezencie od dziewczyny

albo numer do dziewczyny to się dowiemy :)

zabka35i - 2 Kwi 2012, 18:47

Proszę :)

UKP- Uniwersalny komputer pokładowy

A numeru dziewczyny to raczej nie podam :-P

mieszko - 2 Kwi 2012, 18:53

myślę że w takiej sytuacji link wystarczy :)
zabka35i - 2 Kwi 2012, 19:16

To cieszy mnie to że wystarczy Ci sam link :-)
Peedro - 2 Kwi 2012, 19:28

Fajna pierdołka, ale swoje kosztuje ;]
zabka35i - 2 Kwi 2012, 19:50

No kosztuje , kosztuje. Ale zestawik ma wszystko co potrzeba do montażu i rewelacyjne wsparcie techniczne drogą mailową
Skfarek - 3 Kwi 2012, 08:40

I jak zsumujesz koszt kilku dodatkowych wskaźników (napięcia, afr, ciśnienia doładowania) to i tak ci wyjdzie taniej :)
Parzych - 3 Kwi 2012, 13:02

Chyba se na urodziny taki komputerek zamówię, tym bardziej że mają odbiór w Wawie... :D
mieszko - 3 Kwi 2012, 13:22

Pomysł fajny, w MK6 można upchnąć w deskę w uchwyt na drobne - tak to się chyba nazywało...
Parzych - 3 Kwi 2012, 13:33

mieszko napisał/a:
w MK6 można upchnąć w deskę w uchwyt na drobne - tak to się chyba nazywało...
Wyświetlacz na szerokość jest na styk, otwór w desce ma 6,5cm szer i 2,8cm wys...
Skfarek - 3 Kwi 2012, 14:14

Parzych, dobry pomysł, mnie w mojej Mk6 zawsze dodatkowych info brakowało :ok: W poliftach występował już czasami wyświetlacz z tego co pamiętam :)
zabka35i - 3 Kwi 2012, 17:21

Naprawdę warto kupić , fajna rzecz :)

A to nowy nabytek , dzięki koledze modell1 który podrzucił mi linka do aukcji i to na dodatek to sprzedawcy który mieszka w mojej okolicy :)


kenczorf - 3 Kwi 2012, 18:36

fajna zabawka. Ciekaw jetem czy naprawde to moze dobrze wskazywac np chwilowe spalanie jak sie wcisnie ostro gaz. Dodatkowo czy mozna ufac poziomowi paliwa...Bo ja np. wskaznikowi na zegarach ufac nie moge w zaden sposob i na jego podstawie tez nic nie skalibruje
modell1 - 6 Kwi 2012, 23:18

A to nowy nabytek , dzięki koledze modell1 który podrzucił mi linka do aukcji i to na dodatek to sprzedawcy który mieszka w mojej okolicy :)

Proszę bardzo i na bank ładniejsza od tej z tym sterowaniem :-) :-)

Raffaello - 7 Kwi 2012, 11:09

A ja mam taką lampkę ze sterowaniem i wcale mi nie przeszkadza jej wygląd. Nawet mojej żonie się podoba bardziej od tej bez sterowania. Kwestia gustu. Ważne ze bardzo dobrze spełnia swoją rolę - czy to ta ze sterowaniem czy bez :) :)
zabka35i - 11 Kwi 2012, 13:04

Ważne, że działa tak jak trzeba. Tylko muszę dorwać fajne żarówki LED do bocznych lampek.
zabka35i - 13 Kwi 2012, 22:00

Dzisiaj zainstalowałem sobie maty do lusterek :) Kosztowało mnie to jakieś 25 zł plus 1.5 godz pracy ale efekt jest- działa :)
Raffaello - 14 Kwi 2012, 16:12

widzę że kolega sukcesywnie instaluje w aucie kolejne opcje i udogodnienia - tak trzymać :)
A jakie maty montowałeś u siebie - 8 watowe czy 12 watowe?

zabka35i - 14 Kwi 2012, 19:52

Mam 8 watowe. Były troche mniejsze jak lusterka ale grzeją dobrze i szybko :)
Raffaello - 14 Kwi 2012, 22:59

Ja u siebie montowałem 12 watowe i pasowały idealnie na wielkość (no może pół milimetra były za duże ale obciąłem nożem). Poza tym styki też pasowały idealnie w otwory w lusterku. A grzeją tak dobrze że cała powierzchnia w zimie odmarza i w deszczu również wysycha cała powierzchnia. A cenowo były minimalnie droższe.
Ale podgrzewane lusterka to przydatny gadżet :) :)

zabka35i - 21 Kwi 2012, 21:42

Dzisiaj Fiescinka dostała nową uszczelkę pod pokrywę zaworów ( w sumie nie takie to trudne ). Puki co po przejechaniu 30 km suchutko pod maską. Założyłem też obudowę do komputerka pokładowego i takie małe czyszczenie silnika też było
Parzych - 22 Kwi 2012, 00:04

zabka35i napisał/a:
Założyłem też obudowę do komputerka pokładowego
A dzie foto :?: :fox:
zabka35i - 22 Kwi 2012, 08:01

Jutro będzie :yes:

[IMG=http://img819.images...4842.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us


Szału niema ale to tylko tymczasowa zabudowa. jak będę miał więcej czasu to dopracuje to

Raffaello - 24 Kwi 2012, 20:21

czekamy na ostateczną wersję obudowy komputera bo ta tymczasowa - jak sam napisałeś - szału nie ma ;-|
ale myślę że uda Ci się to jakoś fajnie i ciekawie zabudować aby pasowało do całości deski rozdzielczej.
Powodzenia

Parzych - 24 Kwi 2012, 21:01

A przyciski gdzie masz :?:
kenczorf - 24 Kwi 2012, 21:29

i jak po kalibracji? Wskazania ok? Najbardziej interesuje mnie spalanie oraz ilosc wachy w baku jak rowniez wyliczony przez niego dystans do przejechania na tym co w nim jest
zabka35i - 25 Kwi 2012, 16:18

Parzych napisał/a:
A przyciski gdzie masz :?:


Przyciski są pod radiem :)

Jeżeli chodzi o ilość paliwa w zbiorniku to prawie dobrze pokazuje ( dlatego że nie wiem ile mój bak ma tak dokładnie pojemności ) Spalanie jak najbardziej jest ok. A z obudową będę walczył ale muszę mieć trochę więcej czasu bo póki co to ciężko

mmbu - 25 Kwi 2012, 16:45

A ja, jak to mam w zwyczaju się przyp... Sądząc po zdjęciach , to alarm też montowałeś sam, bo zaślepka przycisku z diodą nosi tak samo piękne ślady wydłubywania jak były zegarek. Jak już będziesz dalej walczył z obudową , to polecam cienkie pleksi (może być białe i je później polakierować od wew.) i wymianę obudowy licznika. Oczywiście jeżeli ma być ładnie.
zabka35i - 25 Kwi 2012, 18:58

Tak się składa że obudowę nową( tzn w dobrym stanie) już posiadam. A alarm montowałem sam to się zgadza. A z pleksi w tej chwili jest ta pseudo obudowa komputerka.
zabka35i - 29 Kwi 2012, 17:31

Tutaj nieco inna obudowa i tego typu mi odpowiada, polakierwana pleksi, Teraz tylko wykonam drugą i załozę już do nowej obudowy licznika tak by wygladało to ładnie bez rys itp.

A co do UKP to jest aktualizacja która jeszcze wyświetla koszty podróży, za kilometr i cały przejechany dystans od resetowania trip.


Parzych - 29 Kwi 2012, 21:08

zabka35i napisał/a:
Teraz tylko wykonam drugą i załozę już do nowej obudowy licznika tak by wygladało to ładnie bez rys itp.
Tylko ją dopieść dokładnie pod krzywizny w konsolce, bo ta obecna jednak nie do końca pasuje od strony kierownicy...
zabka35i - 29 Kwi 2012, 22:15

Wiem że nie pasuje bo to są tylko próby :) Ale ostateczna wersja będzie już idealna.
Parzych - 29 Kwi 2012, 23:55

I mandolina :ok:
zabka35i - 5 Maj 2012, 17:54

Dzisiaj z nudów zrobiłem sobie doświetlenie drogi do domu za pośrednitwem świateł mijania. Gdy nacisnę przyciśk zamykania na pilocie to światła się zapalają i świecą przez 25 sekund. Jak zrobi się półmrok to zrobię krótki filmik i postaram się go wrzucić . No i jeszcze w tygodniu musze kupić w motoryzacyjnym jakiś uniwersalny włącznik by np w dzień wyłączyć tą funkcje.
zabka35i - 5 Maj 2012, 21:07

Doświetlenie
Peedro - 5 Maj 2012, 22:30

fajny bajer :ok: ale mam jedną uwagę - co na to akumulator :-P
zabka35i - 5 Maj 2012, 22:47

Uważam że nie powinno to zbytnio wpływać w końcu nie używa się tego ciągle, czy co chwile otwiera i zamyka samochód by światła się włączały. A poza tym jak zamontuje przycisk to będę mógł wyłączyć to wciągu dnia i uruchamiać w nocy gdy będę potrzebował.
Peedro - 5 Maj 2012, 22:50

czasem trzeba kilka razy otwierać zamykać ;) ale racja, jak zrobisz włącznik jeszcze osobny to powinno być ok ;)
zabka35i - 5 Maj 2012, 22:59

Włącznik jest niezbędny, myślę że nie będzie problemu by dostać takowy w motoryzacyjnym sklepie.
Parzych - 5 Maj 2012, 23:44

W MK6 doświetlanie "drogi do domu" jest uruchamiane włącznikiem świateł, bez kluczyka w stacyjce włącza się na chwilę pozycyjne i mijania się włączają na kilkanaście (lub więcej)sekund... Szacun za dołożenie tej funkcji w MK5 <oki>
zabka35i - 8 Maj 2012, 19:25

Zamontowałem już dodatkowy włącznik i teraz w pełni mogę decydować czy potrzebuje doświetlenia czy nie :)
zabka35i - 8 Maj 2012, 22:04

A to nowy nabytek :jupi:




DemptD - 8 Maj 2012, 22:19

doświetlanie to bardzo 'dobra' opcja, szczególnie dla parkujących w garażu gy
Skfarek - 9 Maj 2012, 11:03

zabka35i, szport zderzak, zacnie :ok:
Ev_ - 9 Maj 2012, 12:44

Tył też dostanie zderzak ze sporta? Tak do kompletu?
zabka35i - 9 Maj 2012, 16:53

Tył też będzie oczywiście ze sporta, ale to powoli bo muszę kontrolować wydatki :) A i tak malowanie samochodu będę miał w sierpniu to do tego czasu myślę że skompletuje już całość.
zabka35i - 9 Maj 2012, 16:55

DemptD napisał/a:
doświetlanie to bardzo 'dobra' opcja, szczególnie dla parkujących w garażu gy


Ja garaż mam pod chmurką więc mi akurat się to przyda, zwłaszcza że czasem na podłożu można spotkać różne rzeczy :-P

modell1 - 9 Maj 2012, 20:56

No ładnie. A halogeny i siatkę masz do kompletu. Z tego co wiem trudno zdobyć. PS Halogeny pasują od TRANSIT CONECT :-) :-) . Jak co pomogę poszukać :)
zabka35i - 9 Maj 2012, 21:43

Siatka to spoko, zawsze można jakąś nie oryginalną zamontować spory wybór jest tego, a co do halogenów to osobiście myślałem na ledami w tym miejscu. Ale się zobaczy jeszcze
Peedro - 9 Maj 2012, 22:30

ja tylny jeszcze mam jak co do sprzedania :-P
zabka35i - 10 Maj 2012, 16:14

wiem pamiętam o Tobie :)
Raffaello - 19 Maj 2012, 22:56

zabka35i napisał/a:
Zamontowałem już dodatkowy włącznik i teraz w pełni mogę decydować czy potrzebuje doświetlenia czy nie :)


Odnośnie Twojej funkcji doświetlenia drogi do domu za pośrednictwem świateł mijania. Tak czytam i wpadło mi do głowy coś takiego. Nie jestem elektronikiem ale zamiast dodatkowego włącznika można by zastosować jakiś włącznik zmierzchowy który załączałby doświetlenie jedynie wieczorem a w dzień funkcja byłaby nieaktywna (zresztą dodatkowy włącznik też mógłby być do całkowitego wyłączenia tej funkcji)

zabka35i - 21 Maj 2012, 18:46

Fajny pomysł , tylko taki uniwersalny czujnik to trochę kosztuje i tez nie jest to do końca potrzeba bo nie zawsze w nocy potrzeba doświetlenia czasem się parkuje w oświetlonym miejscu. Ale pomysł fajny

A dzisiaj fiesta dostała nowy łącznik elastyczny i już nie "pierdzi" :ok:

zabka35i - 30 Maj 2012, 13:16

Nic się szczególnego nie dzieje to może napisze że dokonałem samodzielnie spawania zderzaka od sporta i dość mi to nawet wyszło, wieczorkiem wrzucę fotki :)

Teraz mam do ogarnięcia wąż od chłodnicy do silnika bo troszkę czasem kapanie ale to kwestia wymiany opaski zaciskowej. No i szykuję się co raz bardziej do zrobienia blacharki, mam już potrzebne elementy ( repera turki nadkoli tylnych , próg prawy.) Po blacharce zainstaluję też pakiet od sporta plus przyciemnienie szyb i jak fundusz pozwoli to zawieszenie "sportowe".

zabka35i - 15 Cze 2012, 21:30

Dzisisiaj urozmaaiciłem alarm o czujnik ultradzwiękowy oraz zamontowałem krańcówki pod maską i w bagażniku
zabka35i - 19 Cze 2012, 18:37

Dzisiaj zrobiłem serwis klimatyzacji za kuponik z Gruponu :) Teraz ładnie pachnie i chłodzi jak trzeba.
zabka35i - 26 Cze 2012, 21:31

Uszczupliłem dzisiaj portfel o 350 zł, posypały mi się tylne hamulce. Wymienione zostały: szczęki, cylinderki, linki ręcznego, sprężynki montażowe. Teraz dotarcie a za dwa tygodnie wizyta u mechanika by wyczyścił bębny z pyłu. Powiem tak trochę mnie to kosztowało ale różnica jest ogromna przy hamowaniu, a ręczny to rewelacja jeden ząbek i trzyma :)
zabka35i - 29 Cze 2012, 22:06

A to nowy nabytek do samochodu :)



Uploaded with ImageShack.us

BuMeL - 29 Cze 2012, 22:40

Bezwstydnik :P
zabka35i - 29 Cze 2012, 22:44

A to czemu ?? :)
zabka35i - 1 Lip 2012, 20:50

Że by nowe radio mogło grać choć na czymś w miarę poczciwym to zakupiłem mu podwójny zestaw Hertz DCX 130. Szału może nie robi ale jest to już przyzwoity produkt :)



Uploaded with ImageShack.us

modell1 - 1 Lip 2012, 21:31

Głośniki spoko dla mnie bardzo dobry wybór, Pamiętaj o wygłuszeniu i pozbyciu się rezystancji zwłaszcza w drzwiach. A co do radia SONY to nigdy nie przepadałem za brzmieniem. :-) :-) :-)
zabka35i - 1 Lip 2012, 21:40

Drzwi mam już wygłuszone ładnie więc nie będzie źle :) Z tyłu będę montował w fabryczne miejsca na dystansach (pora na normalną półkę ). Co do radia to sam miałem obiekcje wobec Sony, ale słyszałem ten model u znajomego w samochodzie i muszę przyznać że mnie zaskoczyło pozytywnie. Dwa to cena też nie była wygórowana, trzy o niebo lepsze radio od mojego aktualnego.
zabka35i - 5 Lip 2012, 22:01

Zamontowałem dzisiaj radio i głośniki:) Co do radia nie mam zastrzeżeń gra tak jak należę. Jeżeli chodzi o głośniki Hertz to naprawdę warte są swojej ceny, czysty dźwięk, wysokie i średnie tony rewelacja. Ale tony niskie to już słabo, no ale w końcu to tylko 13 cm. Dlatego do bagażnika powędruje subwoofer aktywny :)
kenczorf - 6 Lip 2012, 08:36

nie wiem czy te aktywne wystepuja w wersjli lepszej i gorszej...ale podejrzewam, ze sa tylko w gorszej. Kolega takie cos mial i nie warte swojej ceny
zabka35i - 6 Lip 2012, 13:56

Ja tam nie potrzebuje cudów, tylko troszkę basu, a myślę o od głośników 6x9 Peiying będzie mieć bas lepszy albo choć taki sam to w pełni mi to wystarczy.
Peedro - 6 Lip 2012, 18:06

Kup lepiej jakąś skrzyneczkę i dobry wzmacniacz i będzie lepiej niż sub aktywny.
Marcin - 7 Lip 2012, 10:41

zabka35i napisał/a:
Ja tam nie potrzebuje cudów, tylko troszkę basu

dobry głośnik 20cm (a nawet 18), do tego zamknięta obudowa na grubej płycie, w miarę mocny wzmak (nawet używka) i nie będziesz musiał podbijać niskich w radiu.

zabka35i - 14 Lip 2012, 14:02

Poki co zainstalowałem wszelkie okablowanie potrzebne do podpięcia wzmacniacza. Na tą chwilę podpiołem znaleziony na styrychu subwoofer aktywny( nic szczególnego ale jakiś tam bas jest). Jestem w trakcjie licytacji wzmacniacza więc przy odrobinie szczęścia nie bawem audio się rozwinie.
kenczorf - 14 Lip 2012, 18:20

jaki wzmak licytujesz? pytam bo kiedys nie majac bladego pojecia kupilem jakies gowno za 30 pln i gralo gorzej nize bez niego:P ale pozniej opchnalem za 50 :D
zabka35i - 14 Lip 2012, 19:33

Może nie cudo ale bedzie jak dla mnie Blaupunkt GTA4100B.
Peedro - 14 Lip 2012, 19:43

Ja też mam GTA tylko inny numerek i ładnie napędza skrzyneczkę z JBL 30cm 1000W.
zabka35i - 14 Lip 2012, 19:44

kupiłem za 100 zł chyba dobra cena.
kenczorf - 16 Lip 2012, 14:22

zabka35i, na poczatek spoko i wazne, ze nie chinszczyzna :)
Peedro, to 1000W to chyba w PMPO:P bo nie wiem czy nie musialbys polozyc 2uch monoblokow po 500w i po 2k pln kazdy zeby to gralo hehe

modell1 - 16 Lip 2012, 17:39

Kolego klapka zrobiona



Reszta na PW :-)

hubi_2006 - 16 Lip 2012, 20:20

modell1, fajnie wyszło :) ale czemu nie w metalic?
zabka35i - 16 Lip 2012, 21:26

Rewelacja :) Czekam z niecierpliwością na zamontowanie :)
zabka35i - 1 Sie 2012, 23:46

Parę zdjęć z montażu CA.






Parzych - 2 Sie 2012, 00:53

A "szkiełko" zegarka dalej jakieś nietego (niedopasowane)... :9:
zabka35i - 2 Sie 2012, 09:20

Wiedziałem, że ktoś się doczepi :) Szkiełko nie zmienione bo jest nieco inna wizja zabudowy zegarka więc póki co zostaje to tak jak jest.
zabka35i - 9 Sie 2012, 22:03

Dzisiaj miałem chwilę czasu i zabudowałem nieco inaczej światła dzienne.



Parzych - 9 Sie 2012, 23:29

Byś jeszcze pokazał jak toto świeci... :fox:
mmbu - 10 Sie 2012, 15:51

Parzych napisał/a:
Byś jeszcze pokazał jak toto świeci... :fox:


NA TYM ZDJĘCIU chyba świeci...

zabka35i - 10 Sie 2012, 20:05

Porosze zdjecie jak świeci.


Parzych - 10 Sie 2012, 22:54

Nawet fajnie, a czy przypadkiem nie miałeś zamiaru zmieniać zderzaka na Sporta :?:
zabka35i - 11 Sie 2012, 09:00

Tak i zmieniam, to zrobiłem tylko na czas przejściowy i z braku zajęcia. Zderzak będę zmieniał jak się pozbędę rudej, a walka z tym zaczyna się od poniedziałku.
zabka35i - 3 Lut 2013, 21:54

Jako , że dawno nic nie pisałem to z nowości udało mi się pozbyć rdzy z nadkoli :) Przyciemniłem też szyby ( fotki zrobię przy lepszej pogodzie). Udało mi się też dostać w dobrej cenie dekielki do felg które normalnie kosztują sporo jutro biorę się z ich malowanie ( mam o dwa za dużo jak by ktoś był zainteresowany )



Uploaded with ImageShack.us

zabka35i - 4 Lut 2013, 16:31

O to i zdjęcia :)


tadzias - 4 Lut 2013, 17:20

zabka35i napisał/a:
mam o dwa za dużo jak by ktoś był zainteresowany


te dekielki pasują na jaką średnicę otworu centrującego?

zabka35i - 4 Lut 2013, 18:58

one mają 68 mm średnicy. A numer Forda 98AB1000AA. Ja mam felgi Ronal 14" i to są oryginalne dekle do tych felg.
modell1 - 4 Lut 2013, 22:15

Szyby mi się podobają :-) :-)
Lubię taką konfigurację :)
A co do rdzy jak się jej pozbyłeś ???

zabka35i - 5 Lut 2013, 15:16

Rdza został usunięta poprzez amputacje :) Dokładniej to nowe reperaturki nadkoli poszły, na wiosnę biorę się za klapę tylko zastanawiam się czy nie lepiej będzie zdrowa kupić i pomalować. Progi jeszcze są w sumie ok więc jeszcze wytrzymają. A podwozie zawsze przed zimą konserwuje na nowo.
tadzias - 5 Lut 2013, 19:30

zabka35i napisał/a:
zastanawiam się czy nie lepiej będzie zdrowa kupić i pomalować


ta opcja lepsza niż przegrzana blacha i kilo szpachli :)

modell1 - 5 Lut 2013, 21:30

<oki>
Dokładnie tak jak ja wiec posłuży
A dobrze zakonserwowana :-)
Bo to podstawa.
A co do klopy proponuję nową jak ja zrobiłem :)
Działaj dalej

zabka35i - 7 Lut 2013, 20:13

A to nowy nabytek :)
Wyświetlacz OLED



modell1 - 7 Lut 2013, 21:17

:brawo:
Ładnie to się prezentuje.
PS Daj foty w dzień :-) Jak spasowane

zabka35i - 7 Lut 2013, 21:22

Oki zrobię jutro, spasowała pod tą obudowa od zegarka .
tadzias - 8 Lut 2013, 00:52

Widziałem takie na Alledrogo, 39zł bodajże...
zabka35i - 8 Lut 2013, 08:00

Ale to zapewne były alfanumeryczne, nie graficzne oled. Mnie to kosztowało trochę więcej ale nie musiałem już nic z tym robić tylko podpiąć pod komputer.



Uploaded with ImageShack.us

STax - 8 Lut 2013, 08:16

Wyświetlacze oled swoje kosztują, ale tutaj prezentuje się bardzo fajnie :)
tadzias - 8 Lut 2013, 12:52

kolor fajny :bigok:
zabka35i - 11 Lut 2013, 12:00

Kolor całkiem przyjemny, jednak dla mnie bardziej istotne było to, że ten wyświetlacz działa w szerokim zakresie temperatury (-40 do 80 ) dzięki czemu jest on zawsze czytelny a poprzedni nie był.
sla32 - 12 Lut 2013, 21:46

zabka35i napisał/a:
Dzisiaj miałem chwilę czasu i zabudowałem nieco inaczej światła dzienne.


Też planuje montaż świateł dziennych.
Twoja wersja świateł pięknie się prezentuje ale czy mają one stosowną "sławną" homologację.

zabka35i - 16 Lut 2013, 21:51

Same ledy posiadaja homologacje ale w lampie to juz nie wiem na ile to legalne
sla32 - 19 Lut 2013, 11:11

Czyli coś za coś.
Pasują i wyglądają rewelacyjnie ale mogą być kłopoty.

tadzias - 19 Lut 2013, 15:34

sla32 napisał/a:
mogą być kłopoty


Mogą ale niekoniecznie, jeden owner przejeździ z tym całą żywotność auta, innemu przy pierwszej lepszej kontroli zabiorą dowód. Loteria.

zabka35i - 7 Mar 2013, 17:35

Nowy nabytek :)


Peedro - 7 Mar 2013, 20:46

w markecie pisało - "zatyczka do korozji", patrząc po rozmiarze, pewnie zmieści się w nadkole z tyłu :-P
zabka35i - 8 Mar 2013, 18:47

Wybacz ale nie rozumiem.
kenczorf - 8 Mar 2013, 18:49

Peedro, zartuje, ze ten pilot to zatyczka do korozji
Peedro - 8 Mar 2013, 18:59

kenczorf napisał/a:
Peedro, zartuje, ze ten pilot to zatyczka do korozji


a tak mi się napisało :P Pilocik fajny :P tylko za chiny nigdy nie mogę sobie wyobrazić jak z tego można korzystać i gdzie wmontować by było ergonomicznie :)

modell1 - 8 Mar 2013, 19:27

SONY takie cudo ma. I nawet fajnie się go obsługuje. Swojego czasu z BISIE miałem coś takiego :-)
zabka35i - 12 Mar 2013, 17:16

Nowy nabytek od kolegi z forum :)



Jak tylko się poprawi pogoda i umyję samochód to wstawię fotki jak wygląda to na samochodzie :)

hubi_2006 - 12 Mar 2013, 17:49

Od DemptDa :V:
DemptD - 12 Mar 2013, 18:01

:ok:
zabka35i - 12 Mar 2013, 18:37

Dokładnie tak :yes:
DemptD - 12 Mar 2013, 18:45

to teraz jeszcze cleary od hubiego, machnąć szprejem i mjut :ok:
zabka35i - 12 Mar 2013, 18:51

Wolałbym czarny ale oryginał nie malowane. Albo całe czerwone.
DemptD - 12 Mar 2013, 18:56

no to powodzenia w szukaniu :ok:
zabka35i - 12 Mar 2013, 19:11

Co nie oznacza, że jak będę posiadał fundusze to nie zainteresuje się też białymi :)
zabka35i - 25 Mar 2013, 18:59

Tak wyglądają założone kierunkowskazy, zdjęcia marne bo to tylko telefon robił :9:


hubi_2006 - 25 Mar 2013, 19:22

Brakuje tylko przyciemnionych clearów na tył :ok:
:V:

DemptD - 25 Mar 2013, 21:46

jest git :ok:

hubi_2006, :rotfl:

zabka35i - 6 Kwi 2013, 11:03

Jako, że posiadam drugi komplet lamp i miałem trochę czasu postanowiłem spróbować przyciemnić kierunkowskazy i światło wsteczne. O to efekt ( na żywo dużo lepiej się prezentuje ):




modell1 - 6 Kwi 2013, 12:20

A jak na takie mody u was POLICJA :plask:
mieszko - 6 Kwi 2013, 12:33

modell1, zajęta jak zawsze i nie zwraca uwagi :)
zabka35i - 6 Kwi 2013, 12:39

Myślę, że nie powinna mięć zastrzeżeń bo kierunkowskaz nadal dobrze widać i jego barwa też jest pomarańczowa. Ale zobaczę jak będzie to wyglądać w słoneczny dzień.
zabka35i - 14 Kwi 2013, 22:23

Zrobiło się w końcu ciepło to zrobiłem parę fotek :)


zabka35i - 22 Kwi 2013, 20:31

Niestety fieścinka zaczęła nie funkcjonować jak trzeba :( Bierze olej i to nie mało. Wiec muszę zdiagnozować przyczynę, bo jeżeli to uszczelniacze czy jakiś wycieki to jeszcze będę to próbował zrobić ( auto fajnie chodzi moc jest itp ) a jeżeli to pierścienie to będę musiał szukać silnika, najlepiej jakieś 1.6 . Więc jak by ktoś miał na miar na pewny silnik to dajcie znać.
kenczorf - 22 Kwi 2013, 22:28

jesli bierze duzo to raczej nie uszczelniacze...tylko pytanie co to dla ciebie duzo? litr na 100 czy 1000km?
zabka35i - 23 Kwi 2013, 06:49

Jest to jakieś 0.5-0.8 na 1000 km
kenczorf - 23 Kwi 2013, 09:17

wedlug mnie to nie uszczelniacze...ale spotkjalem sie kiedys z informacja, ze komus uciekalo wlasnie ok 0.5 L w V6 przez nie...
hubi_2006 - 23 Kwi 2013, 13:07

zabka35i napisał/a:
a jeżeli to pierścienie to będę musiał szukać silnika

Ponieważ?
Pierścienie kosztują jakieś 80zł za komplet na tłok.
Pytanie co jeszcze się znajdzie przy okazji rozbiórki ;-|
zabka35i napisał/a:
Więc jak by ktoś miał na miar na pewny silnik to dajcie znać

Mhm... Sprzedający powie, że ma zdrowy silnik, który świeżo wyjął, albo auto rozbite, ale silnik zapala i można sprawdzić kompresję...
Tylko, że to i tak nic pewnego :rotfl:
Kupiony silnik i tak bym rozebrał celem sprawdzenia przed montażem.
Warto mieć zabezpieczenie gotówkowe... sporo większe niż w początkowych wyliczeniach :|
Ale powodzenia :)

Marcin - 23 Kwi 2013, 17:30

niestety te silniki cierpią na zapiekające się pierścienie i przeważnie tamtędy ucieka olej, jak uda Ci się kupić drugi silnik w dobrym stanie, który nie zacznie mieć podobnych objawów po kilku kkm to będziesz miał szczęście. Co do pomysłu swapa na 1,6 to lepiej zrób rozeznanie czy w mk5 są takie same wiązki tak jak w mk6, bo w mk4 były różne i nie było to p&p w przypadku elektryki.
zabka35i - 23 Kwi 2013, 18:09

No tak pierścienie to może i nie są drogie ale cała robota przy tym podnosi znacząco koszty. Muszę to dobrze przemyśleć. Szkoda mi samochodu bo poza tym mankamentem wszystko jest dobrze, blacharka ogarnięta itp.
Marcin - 23 Kwi 2013, 18:41

to kup 1,25 od parzycha i będziesz miał najpewniej i najmniej skomplikowanie.
zabka35i - 23 Kwi 2013, 18:47

Tyle, że to silnik z nowszego już modelu i na pewno będzie trochę skomplikowane. Co prawda mój mechanik jest dobry ale w swapy to się raczej nie "bawił" jak już to przekładał silniki ale te same.
Marcin - 23 Kwi 2013, 19:08

zabka35i napisał/a:
Tyle, że to silnik z nowszego już modelu i na pewno będzie trochę skomplikowane.

jedyna znana różnica to mocowanie listwy wtryskowej

Cytat:
Co prawda mój mechanik jest dobry ale w swapy to się raczej nie "bawił" jak już to przekładał silniki ale te same.

to już w ogóle nie rozumiem wspominania o szukaniu 1,6...

oprócz tego masz prawie pod nosem magików ze śląska, którzy bez problemu wszystko ogarną i nie wydoją od Ciebie ostatniej złotówki.

zabka35i - 23 Kwi 2013, 20:16

Może dlatego, że w moim rozumieniu i wiedzy (oczywiście mogę się mylić) to 1.6 jest na zasadzie wsadzić i jechać. Ale póki co sprawdzę co i jak z tym olejem, porównam ewentualne koszty remontu czy swapa i pomyśle co zrobić. Na pewno nie rozstanę się jeszcze z fiestą :)
Marcin - 23 Kwi 2013, 20:47

zabka35i napisał/a:
Może dlatego, że w moim rozumieniu i wiedzy (oczywiście mogę się mylić) to 1.6 jest na zasadzie wsadzić i jechać.

to się grubo mylisz, poczytaj trochę a się więcej dowiesz, żebyś potem zdziwiony nie był

zabka35i - 23 Kwi 2013, 21:02

Dlatego nie twierdzę, że mam rację. Ale wielu postach na tym forum również większość pisze że tak to mniej więcej wygląda
zabka35i - 8 Lip 2013, 16:52

Dawno nic się nie dział tu :)
Tak więc z nowości samochód dostał nowe świece, kable, pranie tapicerki :)
Miałem też trochę wolnego czasu ostatnio i wywoskowałem Fieścinkę tak to wyszło:














A jako, że w bagażniku wożę jeszcze wzmacniacz i skrzynkę , postanowiłem zrobić jakąś zabudowę która ładnie to pomieści a przy okazji bagażnik będzie jeszcze w miarę funkcjonalny, dzisiaj zrobiłem tyle:



Następny etap to wykonanie oświetlenia poprowadzenie przewodów, później wyłożenie ładnym materiałem a na koniec ładna pokrywa na to która po zamknięciu będzie wszystko chować (po za skrzynią )

Grax - 8 Lip 2013, 17:40

Fajna półka sam nad takim urządzeniem bagażnika myślę :)
zabka35i - 8 Lip 2013, 19:11

Fajna to mam nadzieję, że będzie jak ją już skończę. A jeszcze trochę pracy jest :)
zabka35i - 10 Sie 2013, 14:47

Półka już zrobiona, teraz jestem w trakcie regeneracji felg. A poniżej kolka fotek po myciu samochodu :)


















modell1 - 10 Sie 2013, 19:07

No kolego ładnie to wyszło :ok: :ok: :ok:
Dobry pomysł z tą zabudową :-)

zabka35i - 10 Sie 2013, 21:21

Dzięki :)
zabka35i - 21 Sie 2013, 18:17

Felgi już odnowione. Jeszcze czekam aż doschną dekielki i jutro będzie można montować koła. A felgi wyszły tak (ja w sumie zadowolony jestem) :





zabka35i - 22 Sie 2013, 17:57

A tak wyglądają na samochodzie, jeszcze bez dekielków bo jest problem z śrubkami do nich.




modell1 - 22 Sie 2013, 22:31

Powiem tak
Jedna z ładniejszych mk5 w klubie.
Ładnie :) :)
A co robisz te progi i glebę :-)

zabka35i - 25 Sie 2013, 19:32

Właśnie co do progów to się zastanawiam bo nie wiem czy chcę zakładać zderzak od sporta, a bez niego progi to słabo wyglądają. A co do gleby to chyba jednak założę nowe amortyzatory i sprężyny obniżające.
modell1 - 25 Sie 2013, 21:04

No tak. Dokładnie jak ja chce zrobić w fioletowej. Nowe amorki gazowe i sprężyny -40 mm
zabka35i - 25 Sie 2013, 22:35

Tylko nie wiem jakie amortyzatory wybrać? Masz coś na oku? Nie chce wydawać jakiś chorych sum bo na naszych drogach to i najlepszy amorek poleci.
modell1 - 25 Sie 2013, 22:45

Mam ten sam dylemat co ty :) :)


http://allegro.pl/amortyz...3439356472.html
http://allegro.pl/amortyz...3431798064.html
http://allegro.pl/amortyz...3460563507.html
http://allegro.pl/amortyz...3473719055.html
I te sprężyny
http://allegro.pl/sprezyn...3458627845.html

:) :) :) :)

zabka35i - 26 Sie 2013, 16:17

Co do tych GH to się naczytałem masę negatywnych opinii , ale te KMK-Kamoka to myślę że by były i w sumie cena przyzwoita.
modell1 - 26 Sie 2013, 21:59

To test będzie po twojej stronie :) :) Ja bete kupować za jakiś miesiąc :-)
zabka35i - 2 Gru 2013, 13:36

Dawno się nic nie działo :)
Tak więc z nowości to trochę poprawiłem audio, napędzają teraz wszystko dwa wzmacniacze. A dla ułatwienia sterowania zamontowałem coś takiego

TSRules - 2 Gru 2013, 19:48

fajny gadżet, wszystko pod ręką :ok:
VonFeim - 2 Gru 2013, 21:19

fajne rozwiązanie :) przede wszystkim nie wygląda tandetnie co jest na wielki plus :) No i ogólnie bardzo ładnie się prezentuje ta Twoja fiestka, dowód na to, że 1.25 może ładnie się prezentować! <8>
zabka35i - 25 Mar 2014, 18:53

Dawno nic nie pisałem :) A więc z nowości:
1. Zamontowałem czujnik zmierzchu, który steruje mi światła dziennymi i mijania
2. Wymieniłem olej na Valvoline 5W30 plus filtr powietrza Pipercross
3. To już niestety negatywna sprawa, korozja :( i to na dodatek podłogi w miejscu numery VIN. Tak więc dostałem nowy numer nadwozia i z konserwacji podłogi za 500 zł zrobiło się 900 nadanie numeru VIN kosztuje u nas trochę :(

TSRules - 25 Mar 2014, 19:41

a myślałem że korozja w mk5 juz aż tak nie atakuje, a to nie mogłeś tego olać ? toć vin też pod maską a kto tam w podłodze sprawdzi
hubi_2006 - 25 Mar 2014, 19:49

TSRules, diagnosta i potencjalny kupiec sprawdzą...
zabka35i - 25 Mar 2014, 20:22

Dokładnie, Niestety Vin na podłodze jest najbardziej istotny.
vegetagt - 25 Mar 2014, 22:34

a na mnie krzyczeli, że tabliczki znamionowej nie mam(zapomniałem na nowy pas przedni przełożyć) i że vin na podlodze nic nei daje :P
TSRules - 25 Mar 2014, 22:50

vegetagt napisał/a:
a na mnie krzyczeli, że tabliczki znamionowej nie mam(zapomniałem na nowy pas przedni przełożyć) i że vin na podlodze nic nei daje :P


no tez właśnie, zresztą mój sąsiad miał mk3 to była tak przerdzewiała, że nie sądzę aby on miał jakiś vin w podłodze która praktycznie nie istnieje, przeglądy przechodził i auto sprzedał bez bólu, może kwestia regionu

zabka35i - 26 Mar 2014, 06:01

Możliwe, ale jak mam się denerwować czy czasem jakiś nad to służbowy diagnosta czy nawet policjant będzie mi robił problemy to lepiej załatwić to teraz gdzie jest łatwiej jak już po naprawie blacharskiej.

[ Dodano: Sro Mar 26, 2014 19:25 ]
Samochód odebrany :) Konserwacja z łataniem podłogi i dwa nowe progi. Teraz zostało doprowadzić samochód do czystości. Mam pytanie gdzie kupię poza allegro i sprzedażą wysyłkową maty wygłuszające te filcowe . Bo stare to był szrot po tym jak je zalało.

jack4646 - 26 Kwi 2014, 21:50

Szukaj na allegro wpisz filc "poroso" :-P
TSRules - 27 Kwi 2014, 11:07

zamiast filcu który chłonie wodę zastosowałbym matę przylepną wygłuszającą
zabka35i - 30 Kwi 2014, 20:32

Parę fotek po konserwacji i zdjęcie nowej gałki .

modell1 - 30 Kwi 2014, 21:53

No ładnie teraz masz spokój na 2 lata :)
zabka35i - 1 Maj 2014, 13:33

Dokładnie, bo już nie wyglądało to dobrze. Jeszcze wymieniłem wydech od łącznika elastycznego po końcowy tłumik.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 17:24 ]
Fieścinka w warsztacie na wymianie uszczelniaczy (stare twarde jak plastik ) to na otarcie łez i przy okzaji wypadu do Francji, okazyjnie zakupiłem takie coś :)





[ Dodano: Czw Cze 19, 2014 21:59 ]
Autko już po remoncie, zrobiona głowica, pierścienie , panewki. Samochód po remoncie jak "nowy" :jupi:
Dodatkowo wymieniłem półkę i wykładzinę. A zapomniałbym jeszcze fiesta dostała elektryczne podgrzewane lusterka.

[ Dodano: Pią Cze 20, 2014 12:29 ]
A dzisiaj wymieniono szczeki, cylinderki i przewody hamulcowe z przodu.

[ Dodano: Sro Lip 09, 2014 21:14 ]
Po ciężkich bojach idało się zamontować kolektor od 1.6 i dolot na stożku. Samochód odpala chodzi równo wkręca się na obroty. Jutro jazda testowa to dam znać jakie efekty.

modell1 - 11 Wrz 2014, 21:38

Kolego widzę że tu się działo. :yes:

A nic nie widać na forum jak w moim temacie. Piszę a tam dodano dodano i tyle.
Pokaż zdjęcia dolotu :)
A ja na PW mam coś dla Ciebie
Pozdro

zabka35i - 19 Wrz 2014, 20:29

Bo niestety szkoda że własne posty są dopisywane do starego przez to często pomija się u kogoś zmiany ale do rzeczy.

Kolektor o 1.6 zamontowany dolot na chwilę obecną wygląda tak:




W planach mam jeszcze wykombinowanie obudowy by lepiej od ciepła to odizolować.

Dodatkowo fiesta dostała nowe dywaniki i pokrowce i sterownik świateł od firmy Lepard, jak będę miał chwilę to wrzucę filmik jak to działa, a funkcji ma sporo.

modell1 - 19 Wrz 2014, 22:04

Dlatego ja właśnie działam nad odizolowaniem filtra i spisuje się świetnie :)
zabka35i - 20 Wrz 2014, 10:46

Obudowa carbonowa też się całkiem dobrze spisuje ale dodatkowo taka obudowa jak Twoja i było by już idealnie. Ewentualnie AirBox też by dał radę.

[ Dodano: Sob Lis 29, 2014 17:24 ]
Z nowości :
- nowe amortyzatory gazowe komplet
- poduszki łożyska Macphersona
- sprężyny MTS -35 mm

modell1 - 12 Gru 2014, 21:57

MTS dokładnie ta sama firma co ja mam. I jakie wrażenia z jazdy masz foto jak auto siadło :)
Ps Foty dolotu są :)

danin - 19 Gru 2014, 15:28

Co do wygłuszenia to polecam StP SILVER maty wygłuszające butylowe alubutyl ale do tego koniecznie Pianka wygłuszająca kauczukowa w zależności gdzie wygłuszasz to musisz zwrócić uwagę na grubość pianki w mm ja mam u siebie i jestem na prawdę bardzo zadowolony za niedługo będzie można obejrzeć postęp prac nad wygłuszeniem w temacie z moim autkiem :)
modell1 - 16 Kwi 2015, 21:54

CO TAM SŁYCHAĆ
zabka35i - 2 Maj 2015, 22:16

Ogólnie to wiele się nie działo bo brak czasu (ślub na głowie...) Ale z nowości to trochę przerobiłem lampy, kto miał styczność z tego typu lampami to wie jak działają tam ringi itp. Więc wymieniłem ring na ledowe.


Tommi - 21 Cze 2015, 13:40

wyszło ładnie, ale tu ringi tu ledy w zderzaku, nie za dużo tego?
zabka35i - 8 Lip 2015, 20:49
Temat postu: [MK5] 1.25 16V Zetec by zabka35i
Ledy zostały z poprzedniego rozwiązania. Na chwilę obecną nie są podłączone a docelowo po wymianie zderzaka znikną.
modell1 - 14 Sie 2015, 12:34
Temat postu: Re: [MK5] 1.25 16V Zetec by zabka35i
Witam kolegę jak tam etap modów w Fieścinie :) :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group