Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Syczenie przy pełnym skręcie

kadet1212 - 9 Wrz 2011, 14:23
Temat postu: [MK6] Syczenie przy pełnym skręcie
hej kupilem niedawno fieste mk6 tdci 1.4, i ogolnie jestem z niej dosyc zadowolony, dodam ze to moje pierwsze auto i szczerze mowiac moje pojecie o motroryzacji jest raczej marne :)
Martwi mnie nieco ze podczas calkowitego skretu lub proby skrecania kol na postoju (chodzi mi o sam moment oparcia reki na kierownicy, tak jakbym mial zaczac skrecac ale bez uzycia wystarczajcej sily) najprawdopodobniej wspomaganie wydaje z siebie cos w rozaju syczenia. czy to normalne? teoretycznie mam na auto 3 miesieczna gwarncje komisowa ale szczerze mowiac nie mam pojecia czy to normalne czy nie a w komisie napewno by mi wcisneli ze tak to nic nadzwyczajnego :D plyn w ukladzie jest dokoadnie po srodku miedzy min a max, choc jego kolor jest ciemny.

JoeMix - 9 Wrz 2011, 14:31

kadet1212 napisał/a:
najprawdopodobniej wspomaganie wydaje z siebie cos w rozaju syczenia. czy to normalne?
Nie najprawdopodobniej tylko na pewno i jest to normalne o ile nigdzie nie cieknie Ci płyn,,,

Syczenie przy kręceniu kołami w miejscu po do "dojechania" do końca to po prostu duży wzrost ci¶nienia w układzie wspomagania (jak maż obrotomierz i się przyjrzysz to pewnie wskazówka obrotomierza lekko w dół idzie w tym samym momencie)

kadet1212 - 10 Wrz 2011, 22:15

dz za odpowiedz :) milo ze uspakajaca :) jak juz wspomnialem mam marne pojacecie o motoryzacji wiec woalem sie upewnic :)
Kubus - 13 Wrz 2011, 20:52

mi syczalo bardzo, ale okazalo sie ze plyn to byl straszny syf, a po drugie ktos zacisnal waz od wspomagania, chyba po to zeby kierownica sie ciezej krecila, po zdjeciu zacisku i wymianie plynu jeszcze przez kilkadziesiat kilometorw syczalo a wrecz wylo, ale pozniej przestalo i jest cisza, mimo ze mam dosc szerokie opony bo 205;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group