Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - kabel

chary - 10 Kwi 2005, 23:07
Temat postu: kabel
czy grubość kabla ma wpływ na moc wzmacniacza?
cinot - 10 Kwi 2005, 23:34

Za dobrze top nie wiem ale wiem tyle, że grubszy kabel jest lepszy do mocnego wzmacniacz niż tzw: kable od lapki ewentualnie ,, druciki"
JNak w domowej wieży zmieniłem z fabrycznych kabli na kabelki z miedzi beztlenowej ofc bodajże firmy tara labs tgo poprawił siębas i scena muzyczna została uporządkowana
I naopisz o co chodzi dokładnie bo moc wzmacniacza nie powinna sięw zasadzie zmienbiaćw zaleźności od kabla chyba że chodzi ci o moc mierzoną (nie wiem czy to możliwe) na końcówce kabla czyli części pod którą podłącza się głośnik
I napisz czy chodzi ci kabel wzmacniacz- głośniki czy wzmacniacz- źródło zasilania, czy też wzmacniacz- odtwarzacz?

JoeMix - 11 Kwi 2005, 06:17

Kablami płynie prąd, a wzmacniacz pobiera jego znaczn ilości... to jest praktycznie liniowa anagogia do wody... wężem płynie woda, czy jego grumaść ma znaczenie co do jej poboru?
Rasta - 12 Kwi 2005, 00:17

Na moc nie ale na jakość działania jak najbardziej. Zasada jest prosta czym grubszy tym lepszy. Oczywiście czym grubszy tym droższy :|
michalford - 12 Kwi 2005, 21:01
Temat postu: grubosc kabla
pewnie chodzi Ci o grubosc kabla zasilajacego wzmacniacz, ma bardzo duze znaczenie jego grubosc i plusa i masy (masa nie powinna byc ciensza niz plus). wzmacniacz pewnie bedziesz mial w bagazniku to potrzebujesz na prawde gruby kabel jesli to jest mocny wzmacniacz a nie jakas popierdowka

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group