Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK7] 1.6 TDCi - załączający się wentylator

dominik86 - 5 Paź 2011, 20:19
Temat postu: [MK7] 1.6 TDCi - załączający się wentylator
witam mam problem z fiesta mk7 mialem stluczke moja fiesta ,wyminiono mi pas przedni z chlodnica i coolerem, po naprawie mam nastepujacy problem podczas jazdy z predkoscia powyzej 80km/h zalacza sie wentylator chlodnicy,jezeli jezdze tak do 80 to wszystko jets ok.fiesta jest bez klimy i czy jest mozliwosc ze zostal zalozony wiatrak od modelu z klima i to jest powodem,?znajomy ktory podlaczy kompa w serwisie forda mowil ze wiatrak pracuje na 2 biegu ,z gory dzieki za odp
Parzych - 5 Paź 2011, 21:53

dominik86 napisał/a:
mialem stluczke moja fiesta ,wyminiono mi pas przedni z chlodnica i coolerem, po naprawie mam nastepujacy problem podczas jazdy z predkoscia powyzej 80km/h zalacza sie wentylator chlodnicy,
Kiedy Ci to wymieniali :?: Jak niedawno, niech to robią od nowa, skoro wcześniej się nie załączał...
Fordon - 5 Paź 2011, 22:39

Wytlumacz mi jak mozesz slyszec wentylator przy 80KM/h.... bo ja tego nie znam ani nie slyszalem
ElGrey - 6 Paź 2011, 06:37

Jesli wetylator jest taki jak w Mk6 to go bedzie slychac, gdy pracuje na 2 biegu z pelna maca :yes: bo na 1 slabszym to faktycznie nie da sie go uslyszec nawet na postoju :yes:
dominik86 - 6 Paź 2011, 19:35

Fordon napisał/a:
Wytlumacz mi jak mozesz slyszec wentylator przy 80KM/h.... bo ja tego nie znam ani nie slyszalem



jadac 80 ,zwalniam na skrzyzowaniu to slysze ze wentylator pracuje,myslicie ze wentylator od fiesty z klima a a bez bedzie sie ruznic?

Fordon - 6 Paź 2011, 22:08

Stan plynu to podstawa bo wentylator zalacza sie w przypadkach gdy plyn ma ponad 89* na pierwszym biegu i ponad 101* na drugim... a klima daje obciazenie i to nie male... A jako ze nie posiadasz jej to jest co najmniej dziwne iz zalacza sie na tak niskim poziomie temp oraz predkosci.
MARIUSZ.B - 6 Paź 2011, 22:11

Szukałbym problemu w układzie chłodzenia a nie w samym wentylatorze.
dominik86 - 16 Lis 2011, 22:00

dodam tyle ze jezdzac po miescie w korkach wiatrak sie nie zalacza , cyz moze to byc wina nieszczelnego intercoolera? bo widze na nim taka mala dziure , dodam ze auto normalnie jezdzi nie jest zamulone
ElGrey - 17 Lis 2011, 06:33

ICek nic do tego nie ma, ale trzeba to naprawic, lub wymienic na nowy, bo zasysa lewe powietrze i syfy ktore leca prosto w silnik, a to nigdy nie bedzie dobre :yes:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group