Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Dziwne zachowanie na zimnym silniku

krystian30lewa - 13 Paź 2011, 18:28
Temat postu: [MK3] Dziwne zachowanie na zimnym silniku
witam kupiłem sobie mk3 1.1 gaźnik chyba dwie przegrody pod filtrem powietrza mam problem ze zanim ruszę to muszę ja trzymać na ssaniu i sprzęgle kilka minut bo inaczej od razu gaśnie nieważne czy dodam gazu czy cokolwiek bym nie zrobił to kilka razy gaśnie i po kilku minutach już wszystko wraca do normy gdzie szukać problemu z góry dziękuje i pozdrawiam
JoeMix - 13 Paź 2011, 18:55

Normalna sprawa że silnik gaźnikowy trzeba uruchamiać na ssaniu i nawet kawałek na nim jechać - w czym problem? Trzeba wyczuć ile wyciągnąć ssanie aby nie zalać silnika i jednocześnie nie zadusić,,,
krystian30lewa - 13 Paź 2011, 19:02

JoeMix napisał/a:
Normalna sprawa że silnik gaźnikowy trzeba uruchamiać na ssaniu i nawet kawałek na nim jechać - w czym problem? Trzeba wyczuć ile wyciągnąć ssanie aby nie zalać silnika i jednocześnie nie zadusić,,,
dziękuje za odpowiedz ale chodzi o to ze musi pochodzić chwile na luzie i na sprzęgle jak próbuje dodać gazu zęby ruszyć to się dławi jak puszcze strzegło na luzie też gaśnie
matrix-1990 - 14 Paź 2011, 09:07

masz gaz?
krystian30lewa - 14 Paź 2011, 18:09

matrix-1990 napisał/a:
masz gaz?
nie niema gazu moze byc to powodem ze daje za duzo ssania ?
Rebel - 14 Paź 2011, 18:52

krystian30lewa napisał/a:
moze byc to powodem ze daje za duzo ssania ?


Wróżek tutaj nie ma. Musisz sam sprawdzić.

krystian30lewa - 14 Paź 2011, 18:54

Rebel napisał/a:
krystian30lewa napisał/a:
moze byc to powodem ze daje za duzo ssania ?


Wróżek tutaj nie ma. Musisz sam sprawdzić.

nie chce by ktos zgadywał tylko pytam nie miałem nigdy recznego ssania pozatym sprawdziłem przed chwila i daje mało to kilka minut potzrebuje do rozgrzania i wszystko ok

JoeMix - 15 Paź 2011, 00:33

krystian30lewa napisał/a:
nie miałem nigdy recznego ssania
Więc sorry, albo zmień auto na takie dla głupiego kierowcy gdzie wystarczy kluczyk przekręcić, albo poczytaj książki motoryzacyjne (o budowie i zasadach działania pojazdów mechanicznych) z lat 70-80 i się doucz jak operować ssaniem jak uruchamiać zimny, ciepły i gorący silnik,,, kiedy odpalać bez gazu a kiedy z pedałem w podłodze,,, itp. itd,,,
krystian30lewa - 15 Paź 2011, 17:02

muszę mieć wciśnięte sprzęgło
Rebel - 15 Paź 2011, 17:11

Ej kolego... ledwo żeś się zarejestrował więc ogarnij się co nieco z tym co piszesz. Dostajesz dobre rady a nie wiadomo o co się ciśniesz.
JoeMix - 15 Paź 2011, 17:27

krystian30lewa napisał/a:
a po dwa to muszę mieć wciśnięte sprzęgło
ZAWSZE, zawsze odpalamy auto na wciśniętym pedale sprzęgła - co w tym dziwnego/odkrywczego? Jesli nie wiesz dlaczego tak robimy, odsyłam do wspomnianej literatury,,, BTW, skąd Ty sprzęgło wytrzasnąłeś do mojej odpowiedzi to nie wiem,,,
krystian30lewa - 15 Paź 2011, 19:20

nie no spoko przepraszam ze sie unosze
popierwsze to sprzegło przy odpaleniu a nie trzymanie go kilkanascie sekund bo gdy puszcze to odrazu gasnie dam gazu to gasnie i tak około 2 minut pozniej wszystko ok zbiera sie normalnie i płynnie niema zadnego problemu

krystian30lewa - 16 Paź 2011, 18:58
Temat postu: Re: Dziwne zachowanie na zimnym silniku
krystian30lewa napisał/a:
witam kupiłem sobie mk3 1.1 gaźnik chyba dwie przegrody pod filtrem powietrza mam problem ze zanim ruszę to muszę ja trzymać na ssaniu i sprzęgle kilka minut bo inaczej od razu gaśnie nieważne czy dodam gazu czy cokolwiek bym nie zrobił to kilka razy gaśnie i po kilku minutach już wszystko wraca do normy gdzie szukać problemu z góry dziękuje i pozdrawiam
mam pytanie czy przepustnica na gaźniku z dwoma komorami po daniu ssania powinna się zamykać czy zostać otwarta ''w pionie''
bo mi to wygląda tak jakby domykała się tyko trochę nie do konca

JoeMix - 16 Paź 2011, 19:27

Przepustnica ssania powinna być na jednej gardzieli, chyba ze jakiś gaźnik wynalazek, ssanie wsunięte - przepustnica pionowo, ssanie wyciągnięte przepustnica całkiem zamknięta (lub prawie całkiem, zależy kto i co jak wyregulował), przy dodaniu gazu na całkowitym przymknięciu ma siłownik który ją lekko uchyla, dodatkowo przy całkowitym przymknięciu przepustnicy ssania powinna się lekko uchylać przepustnica główna.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group