Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK7] Osłona dolna silnika

Carno - 19 Gru 2011, 12:36
Temat postu: [MK7] Osłona dolna silnika
Witam, kupiłem żonie Fiestę i to najbogatszą wersja Titanium 1.4 z pakietem PlatiniumX, oglądając silnik zaskoczyło mnie iż najdroższa wersja i nie ma dolnej osłony silnika...
To kpina ze strony Forda, mam Civica, ojciec Fabię i dół ładnie zabudowany.
Czasem zastanawiam się czy oby w najbogatszej wersji nie ma jej w standardzie, mogli odkręcić, proszę o wypowiedzenie się posiadaczy wersji Titanium.
Na allegro widzę oryginalne osłony ale używane i latają od 200 do 230 zł, również zamienniki od 70 do 100 zł


Oryginalna używana
klik1 - zamiennik na wzór oryginalnego
klik2
ktoś pisał że z tymi podróbkami są problemy z montażem iż trzeba wiercić dziurki na brakujące otwory i mocowania oczywiście trzeba zdobyć w aso.

Cytat:
Montaż osłon wiąże się z następującymi korzyściami:

-utrzymaniem całej komory silnika w czystości
-ochroną silnika,pasków oraz alternatora przed wodą, śniegiem z solą
-szybszym nagrzewaniem się silnika w niskich temperaturach co powoduje mniejsze zużycie paliwa, oraz dłuższą żywotność silnika
-zapobiegają nadmiernemu działaniu korozji
-wygłuszeniem głośnej pracy silnika.


Ktoś ma, montował w aso a może zamiennik?

jery13 - 19 Gru 2011, 13:03

Carno napisał/a:
Czasem zastanawiam się czy oby w najbogatszej wersji nie ma jej w standardzie, mogli odkręcić, proszę o wypowiedzenie się posiadaczy wersji Titanium.

Ja też nie mam takiej osłony .

MisiekT - 19 Gru 2011, 13:18

a po co Ci ta oslona? te "korzysci" to traktuj z ostrym przymruzeniem oka
JoeMix - 19 Gru 2011, 13:19

Carno, Fiesta to najuboższy model Forda,,, w najwyższej wersji nie ma bajerów dostępnych w standardzie w wyższej klasy modelach,,, więc nie ma się co dziwić,,,
MisiekT - 19 Gru 2011, 13:21

JoeMix - na przyklad jakich bajerow brakuje? :rotfl:

PS. nawet do fok na wypasie Ford daje oslony tylko jezeli sa niezbedne do ochrony osprzetu

JoeMix - 19 Gru 2011, 13:31

MisiekT napisał/a:
JoeMix - na przyklad jakich bajerow brakuje? :rotfl:
Nie chce mi się tłumaczyć prospektu, ale Fiesta-SES, najwyższa wersja ma 14 pozycji w tabeli, do 17 pozycji Fusiona-S (który jest podstawową wersją),,, Wersja Fiesty-S (podstawowa) ma 8 pozycji w tabeli wyposażenia,,, (S to nie to samo co u nas, bo wersje w prospekcie (od najsłabszej) S, SE, SEL, SES, dodatkowo Fusion ma wersje Sport oraz Hybird)
MisiekT - 19 Gru 2011, 14:22

pisz o europie - stany do zupelnie inna para kaloszy...
JoeMix - 19 Gru 2011, 14:42

O europie,,, to co w Niemieckich prospektach jest jako standard,,, w polskich jest jako opcja,,, lub wręcz nie jest dostępne,,,
MisiekT - 19 Gru 2011, 15:22

no i? to chyba zadna nowosc ze jestesmy 3-cim swiatem dla motoryzacji... zreszta na przykladzie MK7 to swietnie widac - dzisiaj pojawila sie dopiero 3-cia aktywna MK7 na forum - a auto na rynku jest 3 lata
artax - 19 Gru 2011, 18:14

W mojej Sport (wyp.Titanium)jest oslona.Tylko auto jest z salonu belgijskiego... :) Ja widze raczej same + w zamontowanej osłonie.Ten podstawowy to mniej syfu w osprzecie(altek,sprężarka ,pasek.Mniej sie kurzy pod maską .
pzdr

MisiekT - 19 Gru 2011, 21:14

w dieselu masz jakiekolwiek uzasadnienie dla oslony i pewnie te z polskich salonow tez maja :ok:
Carno - 12 Lis 2012, 15:31

Chyba kupię taka osłonę... w grudniu mloda pojedzie na 1 przegląd, to każe by umyli silnik a potem montaż oslony... w mojej 3 letniej hani jest czysciej niż po pół roku w fiescie. Dolewalem jej ostatnio płyny i strasznie sie ubabralem, jak przejeżdża po szutrowej drodze to wentylatory z chlodnicy robią taki chaos z kurzem ze wyglada jak by jechala poduszkowcem.... a w komorze silnika tornado kurzu, pyłu.
wojtek_10101 - 18 Mar 2013, 19:54

Odgrzeję temat. Czy ktoś z Was montował zamiennik osłony? Widzę, że na allegro jest kilka wersji.
Czekam na ewentualne uwagi.
Dziś w fordzie powiedzieli mi że osłona oryginalna ok 500zł. Tochę dużo.

Parzych - 19 Mar 2013, 02:46

Z tego co powinieneś wyczytać w tym temacie, nikt jeszcze nie kupił i nie zamontował, każdy chętny do zakupu czeka aż ktoś będzie pierwszy... :bezradny:
Kruszon - 19 Mar 2013, 14:42

Ja już mam od 2 albo 3 lat. Zamiennik z allegro. Bez dlubania wszystko pasuje elegancko.
wojtek_10101 - 19 Mar 2013, 18:40

Kruszon napisał/a:
Ja już mam od 2 albo 3 lat. Zamiennik z allegro. Bez dlubania wszystko pasuje elegancko.

Dzięki za odp. Poszło do Ciebie PW.

wojtek_10101 - 31 Mar 2013, 20:39

Witam!
Zakupiłem na allegro zamiennik za 89,99zł (razem ze spinkami). Dotarł do mnie w stanie nie naruszonym. Osłona wykonana z wytrzymałego tworzywa - spokojnie można po nim skakać i nic się nie odkształca.
Jak znajdę chwilę czasu i pogoda pozwoli to ją zamontuję i dam znać czy pasowała bez przeróbek.

Męczy mnie jeszcze jedna rzecz. Czy wywiercić w osłonie dziurę otwornicą (spust oleju) czy ściągać ją za każdym razem do wymiany oleju? Co radzicie?

Pozdrawiam,

artax - 31 Mar 2013, 21:34

Zakladam ,ze olej wymieniasz raz w roku.Dlatego raczej daj spokój z otworami i zdejmuj ją przy okazji wymiany w/w.
pzdr

pawel_mk3 - 31 Mar 2013, 21:38

Osłona fajna sprawa ojciec w toledo nie miał i co kałuża większa to gasł a pracuje na szkółce leśnej więc gasł codziennie bo zalewało osprzęt od czasu założenia osłony jest git. tak samo ja miałem w mojej mk3 osłone i było dobrze bo nie leciała woda na silnik
wojtek_10101 - 2 Kwi 2013, 17:25

Witam ponownie!
Osłona zamontowana w 10 minut.
Bez podnoszenia samochodu. Samochód stał na równym terenie (kostka brukowa)
Instalacja polegała na wpięciu 5 spinek w małe prostokątne otwory ( 3 otwory w przedniej części i 2 z tyłu za silnikiem) Do tego pięć wkrętów.
Osłona pasowała bez żadnych przeróbek - Plug & Play!

Link do aukcji z której ja kupowałem osłonę:
http://allegro.pl/ford-fi...3132955375.html

Ogólnie polecam :ok:

Kod:
Nie kodujemy linków, to tylko utrudnia... Parzych

irowroc - 29 Kwi 2013, 15:39

Również postanowiłem sprawić osłonę sinikowi. Kupiłem taką samą jak wojtek_10101 . Faktycznie wszystko pasi i instalacja trwa 5 minut.

Dodatkowo kupiłem wygłuszenie maski.
Niby jest ciszej, ale bez drastycznych różnic.

Pablo8 - 20 Sie 2013, 14:43

irowroc napisał/a:
Również postanowiłem sprawić osłonę sinikowi. Kupiłem taką samą jak wojtek_10101 . Faktycznie wszystko pasi i instalacja trwa 5 minut.


Rozumiem, że kupiliście zamienniki?
Widzę, że ceny zaczynają się od 64 zł na alledrogo:

Aukcje Allegro

A orientuje się ktoś, czy one pasują do wersji 2013, po liftingu?

Parzych - 20 Sie 2013, 15:17

Pablo8, raczej wątpliwe żeby ktos wiedział, za mało poliftowych tu jest...
Pablo8 - 22 Sie 2013, 10:30

Dzisiaj dzwoniłem do pewnego sklepu z częściami do forda i pan poinformował mnie, że spód pojazdu jest ten sam i pasuje. Jednakże producent do wersji benzynowych nie przewidywał montażu takowej (tylko wersje diesla, celem wygłuszenia), w związku z tym montaż może być troszkę utrudniony... ;-(

Ja jednak, wzorem kolegów, zamontuje osłonkę silniczkowi (biorąc również pod uwagę nisko osadzony alternator, dmuchawę, sól w Polsce....) ;/

FFDriver - 18 Lis 2013, 18:04

Pablo8 i co udało się ?
Co to znaczy, że producent nie przywidział ? Czy to znaczy, że nie ma gotowych otworów na spinki ?
Znalazłem dwa oryginały na allegro:
http://allegro.pl/ford-fi...3722483038.html
oraz np.
http://allegro.pl/orygina...3681826551.html
Pierwsza ma zaślepiony ten otwór na środku.
Z tego co widzę te osłony się różnią w zależności czy jest to benzyna czy diesel z dpfem lub bez.
Pytanie która nadaje się do 1.0 Ecoboost, ktoś wie ???

Pozdrawiam
FFDriver

Pablo8 - 27 Lis 2013, 09:35

FFDriver napisał/a:
Pablo8 i co udało się ?
Co to znaczy, że producent nie przywidział ? Czy to znaczy, że nie ma gotowych otworów na spinki ?


Oczywiście, że są otwory i w 100% się nadaje przed liftingiem i po liftingu.
Ja kupiłem zamiennik ze spinkami na Alledrogo:
Osłona
i jestem zadowolony.

Co do wersji 1.0 to się nie wypowiadam, bo nie wiem :sad:

pozdrawiam

FFDriver - 28 Lis 2013, 20:44

No właśnie. Kurcze zadałem pytanie w serwisie i do tej pory nie mam odpowiedzi.
Nie wiem jakie są różnice tam od spodu między silnikami, a nie chcę żeby się potem okazało, że osłona którą założyłem narobiła jakiś szkud zamiast pomóc.

Te co patrzyłem na allegro raczej mało prawdopodobne, że są od 1.0 bo sam silnik jest za krótko w fieście. No a niestety sprzedający mają zerowe pojęcia o sprzedawanych przedmiotach :(

Pozdrawiam
FFDriver

artax - 29 Lis 2013, 11:26

Oslonę montujesz do elementow konstrukcyjnych podwozia ,ktore sa raczej takie same w obu wersjach.Taka sama oslona jest w d jak pb .Jak masz w poblizu jakicś kumaty servis to zapytaj.Ja mam szczęscie i serwisanci są ok i tego rodzaju dylematy wyjaśniam w ASO.W kompach kazde auto mają rozrysowane i tylko dobra wola z ich strony się liczy :ok:
pzdr

FFDriver - 29 Lis 2013, 13:11

artax napisał/a:
tylko dobra wola z ich strony się liczy


No właśnie z tym niestety jest problem :(
Jednak osłony chyba nie są takie same bo nawet na allegro trzeba podać czy osłona jest do benzyny czy diesla czy diesla z dpfem.
Ja oglądnąłem sobie autko od spodu i widzę 7 otworów, które są do montowania osłony. Niby prosta sprawa tylko potrzeba właśnie tej dobrej woli kogoś w serwisie kto by mi to ogarnął i powiedział którą z osłon powinienem kupić.

[EDIT]
Gdyby ktoś miał dobre układy w jakimś ASO i byłby skłonny pomóc to z chęcią postawie piwo.
Zależy mi na tej osłonie, a widzę, że są przynajmniej 2 rodzaje: z otworem na środku oraz bez tego otworu. U mnie w miejscu tego otworu (chyba) jest takie elastyczny łącznik/przegub na wydechu. Wolałbym kupić oryginalną używkę niż zamiennik bo z tego co widzę oryginały mają dodatkowo matę wygłuszającą przyklejoną do osłony.

Pozdrawiam
FFDriver

wojtek_10101 - 6 Gru 2013, 19:08

Kolego kup i załóż osłonę, w turbodoładowanych silnikach pełni zasadniczą funkcję, chroni układ doładowania - turbina przed wodą z kałuż. Nie trzeba nikomu tłumaczyć co mogłoby się stać gdyby gorącą turbinę polać zimną wodą :)
FFDriver - 7 Gru 2013, 22:28

wojtek_10101 napisał/a:
Kolego kup i załóż osłonę

No właśnie chciałbym.
Tylko, że rzeczywiście pomimo otworów mocujących oficjalnie Ford nie przewidział osłony. Teraz powstaje pytanie czy lepiej tą od diesla bo też ma turbo czy lepiej tą od benzyny bo to w końcu benzyna. Czymś one się muszą różnić tylko czym ?

Pozdrawiam
FFDriver

dark2pl - 19 Gru 2013, 23:18

A czy mógłbym prosić info jakie spinki? Moze fotka? I gdzie mozna kupić ? Tylko aso?
FFDriver - 20 Gru 2013, 08:33

No bez jaj, allegro się kłania: http://allegro.pl/ford-fo...3767624465.html

Ja dalej walczę z tą osłoną i już głupieje.
Wygląda to tak jakby fabrycznie przewidziana była tylko do diesla.
Jeśli ma otwór to wówczas jest to do diesla z DPFem, a jeśli nie ma otworu to wówczas do diesla bez DPFu.
W tej sytuacji wydaje się, że spokojnie można założyć do benzyny tą od diesla bez DPF'u (pewnie i tą drugą też :) )
Tylko czemu producent jej nie przewiduje ? Byłem już przekonywany na forum, że panowie inżynierowie z Forda to nie są idioci :) więc może wiedzą co robią ?
Co by im zależało, gdyby pasowało, udostępnić jako akcesorium taką osłonę ?
Pewnie fizycznie ta osłona pasuje bez problemu ale żeby nie narobiła więcej szkód niż pożytku przez np. pogorszenie chłodzenia czy tym podobne ???

Pozdrawiam
FFDriver

dark2pl - 20 Gru 2013, 16:26

Dzięki, faktycznie to było proste.

Gość od którego kupiłem twierdzi że bez DFP pasuje do benzyny. Jak do soboty dostanę te spinki - to się przekonam. A jak nie to po nowym roku.

ks - 3 Sty 2014, 22:38

W ASO znalazłem osłonę o nr 1794581 - niby do diesla, bo do benzyn nie ma. Nie byli pewni czy pasuje do 1,0. Kazałem przymierzyć i jak będzie pasować to kupię. Wszystko pasowało więc przy odbiorze samochodu zamontowali.
Cena około 240 PLN. Osłona od wewnątrz bardzo przypomina tę z podlinkowanej przez FFDriver aukcji oryginalnej osłony bez dziury z tą naklejoną dodatkową "folią". Jutro wrzucę zdjęcia.

[Edit] - zdjęcia poniżej:

1. Osłona nie jest plastikowa tylko z materiału coś na podobieństwo tylnej półki




2. Pod koniec osłony jest otwór





3. Od wewnątrz jest założona dodatkowa izolacja (termiczna?) - trudno zrobić dobre zdjęcie w komorze bo strasznie tam ciasno, ale dobrze to widać na podanej wcześniej aukcji przez FFDriver


FFDriver - 4 Sty 2014, 17:52

Bardzo, bardzo dziwna ta Twoja osłona :(
Ta oryginalne dostępne na allegro są plastikowe.
Jakoś tak nie widzi mi się tego typu osłona. Wygląda to jak mata wygłuszająca pod maską i wydaje mi się, że będzie się to potwornie syfić i gnić (no chyba, że się mylę ?).
Tylko czemu te na allegro są wszystkie plastikowe.
No i coś z tymi mocowaniami tam mi się nie podoba u Ciebie.
Kurcze trochę ze zbyt bliskiej odległości są zdjęcia zrobione i nie mogę dojść jak to dokładnie tam wygląda.

Pozdrawiam
FFDriver

ks - 4 Sty 2014, 20:31

No może i trochę dziwna (dla mnie dziwny jest materiał z jakiego jest zrobiona). Kształt i mocowanie jak dla mnie ok.
Jak samochód będzie na podnośniku to będę mógł zrobić lepsze zdjęcia. Chyba, że są jakieś wyjątkowe miejsca, które chesz żebym sfotografował? Musisz tylko wziąć poprawkę na to, że zdjęcia są z pozycji leżącego pod samochodem.
Zobaczymy jak osłona zniesie próbę czasu. Pierwsza ocena przy wymianie kół na letnie. Jak "zgnije", pójdzie do kosza. Kupię plastikową na alledrogo.

Znalazłem na allegro identyczną osłonę z moją. Są jej zdjęcia w pełnej krasie.

FFDriver - 4 Sty 2014, 21:25

Fotka by się przydała taka żeby całą osłonę pod autem było widać ale już nie potrzeba bo pooglądałem tą na alledrogo.
Nic już z tego nie kumam :(
Gadałem już w serwisie i powiedzieli, że mają osłony i mogą mi zamontować jeśli będzie pasowała. Tyle tylko, że takiej to ja chyba nie chce :(


Pozdrawiam

FFDriver

dark2pl - 12 Sty 2014, 22:22

To wygląda jak wygłuszenie do osłony pod silnik (ale mogę nie mieć racji), jeżeli materiał jest lekko gąbczasty, podobny do tego który jest pod spodem maski to tak bym obstawiał. Podróbki z allegro są sztywne, z twardego plastiku. Wczoraj zamontowałem swoją, pasuje idealnie.
FFDriver - 13 Sty 2014, 07:48

dark2pl napisał/a:
Podróbki z allegro są sztywne, z twardego plastiku.


Używane oryginały na allegro też są z twardego plasitku, dlatego właśnie dziwi mnie ta osłona ks'a.

[EDIT 03-02-14]
Wreszcie mam osłonę :ok:

Sprawa nie jest prosta.
Kolejny raz przekonuje się, że są pewne drobne, choć uprzykrzające życie, różnice przed i po fl. Byłem w ASO na przymiarkę osłony. Ta plastikowa nie do końca pasuje, no chyba, że jednak zależy to od silnika ??????
Zerknijcie na zdjęcia, po lewej osłona plastikowa, a po prawej z zaznaczonymi kilkoma miejscami osłona z tego innego tworzywa.


Ta "nowa" osłona ma taki otwór na łapę silnika. Ta plastikowa osłona nie ma tego otworu.
Widać to też na zdjęciach od ks.
Dodatkowo ta w tej "nowej" osłonie jest tam z tyłu taki zaczep na środku, a w tej plastikowej są dwa po bokach zamiast na środku.
Ładnie widać na zdjęciu od ks, że potrzebny jest właśnie ten środkowy.

Ogólnie serwis stwierdził, że na siłę dało by się założyć tą plastikową ale nie będzie to do końca pasowało. Potwierdziło to informacje jakie miałem od jednego sprzedającego z allegro. Gość miał nówkę plastikową i od razu mi powiedział, że nie będzie pasowała.
Trochę dziwi mnie to tworzywo ale pooglądałem auto od spodu i jest tam w podwoziu kilka takich elementów wykonanych z czegoś podobnego. Zakładam zatem, że powinno się to sprawdzić. Zresztą nawet jeśli miałoby wytrzymać choćby tylko 2 lata to raz na te 2 lata te 200zl można wydać.
Zatem podjąłem decyzje o jej montażu.
Żałuje tylko jednego - że nie założyłem tego od razu. Auto ma zrobione 3 tyś. po naszych wspaniałych zasyfionych drogach i już ma komorę uwaloną, a tak mogło by być nadal czysto :-P
Najwyżej na wiosnę odepnę ją i wymyje lekko komorę. Myślę, że ta osłona to całkiem dobra rzecz, szczególnie przy całym tym naszym syfie na drogach włącznie z tonami soli.

Pozdrawiam
FFDriver

michal1106 - 30 Lip 2014, 18:23

Witam,
Kupiłem też taką osłonę pod silnik, oczywiście zamiennik - wszystko pasuje, montaż banalny.

Kod:
Następnym razem nie krzycz... Parzych

langolier - 23 Wrz 2014, 12:01

michal1106 napisał/a:
Witam,
Kupiłem też taką osłonę pod silnik, oczywiście zamiennik - wszystko pasuje, montaż banalny.

Kod:
Następnym razem nie krzycz... Parzych


A dokładnie którą ?

armo - 15 Lis 2014, 14:21

http://allegro.pl/ford-fi...4716585885.html
Tydzień temu kupiłem taką osłonę, montaż dosłownie kilka minut wszystko pasowało w 100% :) (oczywiście osłona z fotki nie jest do wersji benyznowej, przy zamówieniu trzeba podać jaki model i jaka wersja i wszystko będzie ok)

mskgs - 11 Lut 2015, 16:45

Panowie, odgrzeję trochę temat.
Jak to jest w końcu z tą osłoną do 1.0 EcoBoost ?
Dzwoniłem do ASO zapytać o osłonę i gość stwierdził, że osłony są tylko do diesla. Do benzyny niby celowo nie są montowane, żeby "silnik się nie przegrzał" ?????? ??????
Na zachodzie 1.0 EcoBoost normalnie z osłoną wychodzą ? Ktoś się orientuję ? ;)

Pzdr.

FFDriver - 11 Lut 2015, 17:19

Nie wiem czy wychodzą gdzieś Ecoboosty fabrycznie z osłoną. Ja mam i nic się nie przegrzewa. Serwisy po prostu do każdego zadania niestandardowego podchodzą w ten sposób. Oni chcą tylko wymienić olej i filtry skasować Cię i cześć. Jeśli trzeba użyć odrobiny mózgu to wynajdują sobie jakiś nieprzeskakiwalny problem lub rzucają tego typu hasło i po sprawie.
Mi jak poprosiłem żeby podłączyli dodatkowe oświetlenie LED (sam nie chciałem się dobierać do nowego auta żeby nie marudzili) to powiedzieli, że elektryk szukał ale wszędzie za słabe napięcie było. Parsknąłem gościowi śmiechem i podłączyłem sam.
Wiedza serwisów pomimo różnego rodzaju szkoleń jest po prostu ŻENUJĄCA.

langolier - 11 Lut 2015, 18:19

Ja przy zamawianiu spytałem, czy jest osłona, powiedzieli, ze nie.
W ramach negocjacji poprosiłem zeby była i zamontowali.

mskgs - 11 Lut 2015, 22:49

Heh, no mnie wcięło jak mi gość zaczął mówić, że brak osłony pełni funkcję chłodzenia :D Jak widać na różne teorie może człowiek wpaść... W każdym razie pewnie zamówię i zamontuję, bo syf jaki się pod maską zbiera to masakra.
FFDriver - 12 Lut 2015, 08:26

Mnie tylko ciekawi czy oni wstydzą się tego co mówią czy na serio wierzą w te różne brednie które wygadują ??????
vegetagt - 12 Lut 2015, 12:47

mskgs napisał/a:
Heh, no mnie wcięło jak mi gość zaczął mówić, że brak osłony pełni funkcję chłodzenia


generalnie jak nie ma czegoś, to pewnie jest troche zimniej. Z ciekawostek moge powiedzieć, że kumpel w golfie 1.9tdi uszkodził seryjną osłone pod miską olejową i zaczęły się jaja z temperaturą. Była niestabilna. Też nikt(włącznie z właścicielem) w osłone nie wierzył, no ale po wymianie temperatura przestała skakać przy wyższych prędkościach. Tyle, że to był diesel, więc mu troche ciężej było temp łapać i utrzymać ;)

Przemek_81 - 3 Mar 2015, 16:38

Ja kupiłem na http://allegro.pl/oslona-...5098161410.html

Pomimo zapewnień sprzedawcy osłona nie pasuje idealnie. 3 otwory na szpilki, te od przodu trzeba poprawić o kilka milimetrów, tylne otwory pasują (jest tam większe pole manewru).

Jeżeli ktoś będzie poprawiał otwory, to niech pamięta by poszerzać otwory tylko na wąskiej ściance otworu. Środkowy otwór powiększyłem na szerszej ściance i szpilka nie trzyma już tak jak powinna, nawet po wkręceniu śruby.



Mars - 3 Mar 2015, 17:28

Przemek_81 napisał/a:
Ja kupiłem na http://allegro.pl/oslona-...5098161410.html


Zauważyłeś szybsze rozgrzewanie się EcoBoosta?

Przemek_81 - 4 Mar 2015, 20:01

Nie mam do czego porównać, gdyż założyłem dwa dni po odebraniu samochodu z salonu.
Mój zamysł był tylko jeden. Nie dopuścić do zasyfienia tego co jest pod maską.

Czy to ma jakieś znaczenie dla Ciebie jak szybko EcoBoost się rozgrzewa?

Parzych - 4 Mar 2015, 21:46

Przemek_81 napisał/a:
Mój zamysł był tylko jeden. Nie dopuścić do zasyfienia tego co jest pod maską.
Wierzysz że silnik będzie czysty :?: Pewne jest, że za jakiś czas Fiesta będzie cięższa o kilka kg błota na tej osłonie... :9:
FFDriver - 5 Mar 2015, 10:12

Parzych napisał/a:
Wierzysz że silnik będzie czysty Pewne jest, że za jakiś czas Fiesta będzie cięższa o kilka kg błota na tej osłonie...



Eeee bez przesady. Druga kwestia to, że tą osłonę i tak trzeba zdejmować przy wymianie oleju to zawsze można ją wyczyścić. A co by nie mówić w komorze jest czyściej.

Przemek_81 - 5 Mar 2015, 18:14

Parzych napisał/a:
Wierzysz że silnik będzie czysty :?: Pewne jest, że za jakiś czas Fiesta będzie cięższa o kilka kg błota na tej osłonie... :9:


Zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem. Sprawdzę za niecały rok :)

Jedna z kolejnych zalet, to mniej wody pod maską po przejechaniu przez kałużę. Może nawet uchroni mnie przed przymusowym postojem.

Mars - 6 Mar 2015, 11:05

Przemek_81 napisał/a:
...Czy to ma jakieś znaczenie dla Ciebie jak szybko EcoBoost się rozgrzewa?


To jest dla mnie jedyny argument za ewentualnym założeniem tej osłony. Najczęściej auto używane jest w mieście i bardzo słabo się nagrzewa, więc zależy mi na szybszym rozgrzewaniu się silnika. Gdybym w 2012 r. wiedział, że wybierając klimę automatyczną miałbym dodatkowo elektryczne podgrzewanie płynu, to bym się na to zdecydował. Ale niestety, pracownicy salonów wtedy mieli bardzo ograniczoną wiedzę na temat auta po lifcie. Żenada.

FFDriver - 6 Mar 2015, 13:10

Mars napisał/a:
Ale niestety, pracownicy salonów wtedy mieli bardzo ograniczoną wiedzę na temat auta po lifcie. Żenada.


Wtedy ?? Myślisz, że coś się zmieniło ?
Wiedza panów sprzedawców jest na skandalicznie niskim poziomie i to raczej bez względu na markę auto czy miasto.
Ci, którzy coś wiedzą są w zdecydowanej mniejszości.

mskgs - 6 Mar 2015, 14:31

Bo jak sprzedawca dobry to pewnie odchodzi gdzie indziej... :)
Jak odbierałem samochód to spytałem sprzedawcy, czy da się wyłączyć automatyczne składanie lusterek przy zamykaniu.... nie miał pojęcia. Po czym wszedłem w menu i wyłączyłem, pierwszy raz obsługując w ogóle radio w Fordzie. :hahaha:

michal77 - 20 Kwi 2015, 22:00

wojtek_10101 napisał/a:
Instalacja polegała na wpięciu 5 spinek w małe prostokątne otwory ( 3 otwory w przedniej części i 2 z tyłu za silnikiem) Do tego pięć wkrętów.
Osłona pasowała bez żadnych przeróbek - Plug & Play!

Link do aukcji z której ja kupowałem osłonę:
http://archiwum.allegro.p...3132955375.html
To czemu na aukcji jest 7 spinek?
RedBool - 30 Maj 2015, 17:26

FFDriver, Kupowałeś osłonę w ASO czy gdzieś na Allegro?

Rozważam zamontowanie osłony u siebie i chciałbym Cię podpytać jak to w końcu jest z tym montażem do 1.0 EcoBoost?

Prosiłbym o podanie nr tej osłony (jeżeli kupowałeś oryginał) oraz ile ASO policzyło sobie za tą operację :rotfl: ?

Rozumiem że to była osłona typowo do diesla bez DPFa?

srs - 31 Maj 2015, 18:57

8A61-6P013-BD - osłona Od: 05-11-2012 Z Silnikami Diesla aktualna cena w ASO 342 ZŁ do tego 5 spinek -W704408-S300 po 3 zł za szt i śrubki 5 szt po 5,40 zł za szt
RedBool - 1 Cze 2015, 21:12

srs napisał/a:
8A61-6P013-BD - osłona Od: 05-11-2012 Z Silnikami Diesla aktualna cena w ASO 342 ZŁ do tego 5 spinek -W704408-S300 po 3 zł za szt i śrubki 5 szt po 5,40 zł za szt


Dzięki wielkie kolego, zamówiłem dzisiaj tą osłonę.

PS ASO w Szczecinie za montaż ww osłony krzyknęło 150zł :plask: wiec ich mam w :tyłek: i zamówiłem wszystko w Danii, okazało się nawet że cena jest trochę mniejsza niż w PL.

FFDriver - 1 Cze 2015, 22:13

Kupowałem w ASO ale nie ma mnie teraz i nie mam jak sprawdzić ale widzę, że srs już Ci wszystko podał.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group