Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Problemy z elektryką przy dużej wilgotności

2fastfiesta - 21 Sty 2012, 09:55
Temat postu: [MK3] Problemy z elektryką przy dużej wilgotności
mam problem z elektryka. rozladowuje mi aku obroty skacza na wskazniku po wlaczeniu jakiegos odbiornika z wiekszym poborem pradu np. swiatel drogowych albo nagrzewnicy w wiekszy poziom dmuchania. jak jest sucho to zadko mu sie tak dzieje jak mu sie u widzi a jak jest ciapa na drodze badz duzo wody to zaraz obortek wariuje i obroty po wlaczeniu swiatel drogowych na wskazniku skacza nawet do 3tys. na postoju i auto przygasa cale i silnik gasnie. gdzie szukac przyczyna bo juz sam nie wiem :(
Davidstm1 - 21 Sty 2012, 10:26

Jak naładujesz akumulator to trzyma trochę czy nie bardzo?? Ładowanie jest?
2fastfiesta - 21 Sty 2012, 12:01

jak naladauje to pali elegancko ale te obroty i tak skacza na wskazniku. ladowanie jest bo nie swieci kontrolka od aku. a zazwczyaj jest tak ze jak przejade jakies 20-30 kilometrow i stane zgasze to pozniej nie odpali bo nie moze obrocic dopiero jak po stoi i ostygnie to odpali.
JoeMix - 21 Sty 2012, 12:11

2fastfiesta napisał/a:
ladowanie jest bo nie swieci kontrolka od aku.
:hahaha: Dobry żart,,, ładowanie się kończy na 12,6v a kontrolka zaczyna się zażyć poniżej 9V przy dobrych wiatrach,,,

Poczytaj forum, jak już pomierzysz co wyczytasz to daj znać,,, pomyślimy dalej,,,

2fastfiesta - 21 Sty 2012, 12:22

wlasnie w tym problem bo nie mam miernika w nocy wypatrzylem ze niekiedy kontrolka lekko sie podswietla ale roznie to bywa raz za swieci raz nie ale to tak ze prawie nie widac.
JoeMix - 21 Sty 2012, 12:27

No to nie wiem, ja nie umiem w elektryce bez miernika :bezradny:
2fastfiesta - 21 Sty 2012, 12:30

ale moze wiesz co z tymi obrotami sie dzieje na tym wskazniku, patrzylem na wszystkie mozliwe masy i sa dobre po dorabialem pare dodatkowo i dalej jest to samo...
Davidstm1 - 21 Sty 2012, 12:31

Można sicągnać + od aku i sprawdzić czy bedzie chodził (choć podobno sciąganie klem przy chodzącym silniku nie jest zalecane-ja sciągałem i nic sie nie stało).
2fastfiesta - 21 Sty 2012, 13:52

i co mi to da bo nie opisales po co mam tak zrobic?
Davidstm1 - 21 Sty 2012, 13:59

Jeśli zgaśnie to najprawdopodobniej alternator niesprawny. Mówi się że nie wolno sciągać klem podczas pracy silnika bo regulator napięcia może się rozsypać - w ibizie z 91 roku, twingo i ducato nic się nie stało.
Stunt_Man - 21 Sty 2012, 14:03

Davidstm1 napisał/a:
Można sicągnać + od aku i sprawdzić czy bedzie chodził (choć podobno sciąganie klem przy chodzącym silniku nie jest zalecane-ja sciągałem i nic sie nie stało).

za takie porady powinny sie sypać warny na forum

Davidstm1 - 21 Sty 2012, 14:05

Stunt_Man napisał/a:
Davidstm1 napisał/a:
Można sicągnać + od aku i sprawdzić czy bedzie chodził (choć podobno sciąganie klem przy chodzącym silniku nie jest zalecane-ja sciągałem i nic sie nie stało).

za takie porady powinny sie sypać warny na forum


Napisałem przecież że to nie jest zalecane ... Chciał porady jak sprawdzić bez miernika to ją dałem i dodałem że to nie jest zalecane.

2fastfiesta - 21 Sty 2012, 16:42

wole nie ryzykowac naciagnalem pasek przeczyscilem wszystkie mozliwe masy zmienilem wode w aku oraz naladowalem malym pradem przez cala noc i zobaczymy co sie bedzie dzialo jak narazie ladnie kreci.
JoeMix - 21 Sty 2012, 16:49

2fastfiesta napisał/a:
zmienilem wode
Zlałeś stary elektrolit i zalałeś nowym? Jaką ma gęstość?, czy czasem po takiej operacji nie trzeba formatować aku?
2fastfiesta - 21 Sty 2012, 17:00

nie potrafie tak opisac ale nie jest gesty normalny jak woda ( troche klepie po ranach :P ) a wode zalalem destylowana i ladowalem cala noc na niskim pradzie.
JoeMix - 21 Sty 2012, 17:21

Ale w akumulatorze nie jest woda, tylko elektrolit,,, wody się dolewa tylko trochę jak poziom płynu spadnie poniżej minimum,,,
Rebel - 21 Sty 2012, 17:49

...czyli coś takiego klik a nie woda.
diodi - 21 Sty 2012, 19:53

Witam. Kolego JoeMix akumulator się formuje sformatować możesz dysk lub kartę pamięci, ale nie o tym mowa do kolegi 2fastfiesta idź do jakiegoś hipermarketu kup miernik za parę złotych do podstawowych pomiarów się nada i wtedy będziesz miał pewność co sie dzieje z ładowaniem tak samo w marketach są densymetry za parę złotych tym zmierzysz gęstość elektrolitu. Pozdrawiam
JoeMix - 21 Sty 2012, 22:03

diodi napisał/a:
Kolego JoeMix akumulator się formuje
Racja, napisałem potocznie,,, sytuacja taka sama jak z wieloklinem,,, :-P
drjanusz - 24 Sty 2012, 22:22

2fastfiesta napisał/a:
zmienilem wode w aku

:zalamka:
diodi napisał/a:
tak samo w marketach są densymetry za parę złotych tym zmierzysz gęstość elektrolitu.

A co mu to teraz pomoże :fox:
Teraz to tylko nowy aku pozostaje zakupić ;-|
2fastfiesta, Pierw teoria potem działanie NIGDY ODWROTNIE :krzesłemgo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group