Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Schemat elektrycznych szyb

Rolen - 28 Mar 2012, 21:37
Temat postu: [MK6] Schemat elektrycznych szyb
Witam wszystkich forumowiczów,
potrzebuję taki schemat elektrycznych szyb do fiesty mk6. Zakupiłem sobie moduł do domykania szyb z pilota i żeby nie ciągnąć kabli przez wiązki w drzwiach to chciałbym się podłączyć w kabinie ze wszystkim. Czy ma ktoś może, bądź wie gdzie zdobyć taki schemat. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) pozdrawiam

Parzych - 28 Mar 2012, 21:43

Rolen, jak będziesz montował to zrób dużo dokładnych zdjęć, z chęcią skorzystam z gotowego FAQ... :ok:
Rolen - 28 Mar 2012, 21:51

no a wiesz skąd mogę schemat dostać? myślisz że w fordzie dostanę coś takiego?
Parzych - 28 Mar 2012, 22:02

Rolen napisał/a:
myślisz że w fordzie dostanę coś takiego?
Mieć powinni, kwestia czy udostępnią... Za montaż domykania liczą se 200-300zł, spróbuję jutro podpytać...
Rolen - 28 Mar 2012, 22:07

ok, dzięki :)
Rolen - 29 Mar 2012, 22:48

Parzych, masz coś?
Parzych - 29 Mar 2012, 23:23

Rolen, skleroza zabroniła... :ups: Se kartkę przykleję na czole...
pawel182 - 30 Mar 2012, 14:59
Temat postu: Re: Schemat elektrycznych szyb
Rolen napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów,
potrzebuję taki schemat elektrycznych szyb do fiesty mk6. Zakupiłem sobie moduł do domykania szyb z pilota i żeby nie ciągnąć kabli przez wiązki w drzwiach to chciałbym się podłączyć w kabinie ze wszystkim. Czy ma ktoś może, bądź wie gdzie zdobyć taki schemat. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) pozdrawiam


Według mnie przynajmniej w drzwiach kierowcy bedziesz musiał przeciągać kabelki. Musisz poprostu wpiąć się do samego silniczka.
Generalnie cały schemat sterowania to:
bezpiecznik i przyciski do sterowania szybami.
Do przycisków dochodzi zasilanie a reszta jest sterowana juz tylko i wyłącznie za ich pomocą.


JoeMix - 30 Mar 2012, 15:21

Rolen napisał/a:
Zakupiłem sobie moduł do domykania szyb z pilota
Daj rysunek montażowy jak możesz,,,
Parzych - 30 Mar 2012, 15:49

Niestety przez telefon w aso mnie olali, jak dam radę to w poniedziałek podjadę i może coś zdziałam... :9:
Rolen - 31 Mar 2012, 12:28

JoeMix, rysunek modułu?
JoeMix - 31 Mar 2012, 18:22

No, jak producent modułu każe się wpiąć w instalacje auta,,,
Rolen - 31 Mar 2012, 19:35

Chwilowo nie mam tego modułu przy sobie, ale postaram się jak najszybciej wysłać zdjęcia :)
Rolen - 6 Kwi 2012, 22:14

Proszę JoeMix,



JoeMix - 6 Kwi 2012, 22:20

Rolen, Sterowanie podłączysz w drzwiach kierowcy, przy przełącznikach,,, do sprawdzenia czy pin 1 czy 7 w przełączniku.
Parzych - 6 Kwi 2012, 22:26

W najbliższym ode mnie aso nie chcieli mi udostępnić schematu... :sad: Złamasy jedne...
Rolen - 6 Kwi 2012, 22:42

Ok, dzięki wielkie za pomoc :) postaram się zrobić FAQ, chyba że będą problemy przy podłączaniu to najwyżej jeszcze poproszę o kolejne porady ;)
JoeMix - 7 Kwi 2012, 10:19

Działa to tak, ze w stanie spoczynku na obydwu kablach od silniczka jest masa, jak pstrykasz pstryczkiem to jeden z kabelków jest odpinany od masy i dołączany do zasilania - w zależności który to silnik kreci w jedną lub w drugą stronę i szyba idzie w górę lub w dół,,, ten moduł wpina się w jeden z przewodów, w stanie spoczynku przechodzi przez niego prąd bez żadnej ingerencji więc przełączniki działają jak wcześniej, jak moduł jest aktywny to odczepia przewód w który jest wpięty od masy i podłącza zasilanie, wiec jak się wepniesz w zły przewód od silniczka to będzie Ci otwierał szyby a anie zamykał :) Jak moduł jest głupi do domyka szyby na czas (stare i chyba już niestosowane),,, jak jest mądry to kończy domykanie jak silniczek się zatrzyma (szyba się zamknie)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group