Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Regeneracja zacisków RST

maciejek - 5 Maj 2012, 00:56
Temat postu: [MK3] Regeneracja zacisków RST
Witam. Nabyłem zaciski od RST i chciałbym je rozebrać i złożyć na zestawie naprawczym. Czy ktoś już kiedyś to robił?
Jakieś info wraz ze zdjęciami było by miło, na co zwrócić szczególną uwagę aby nic nie popsuć i czy warto coś takiego robić?
Pytam gdyż podczas przecierania ich papierem ściernym zauważyłem że guma na tłoku siedzi luźno i niestety miałem racje a teraz nie chce wejść a ja nie chce jej uszkodzić. Nie śpieszy mi się dlatego też chciałem je złożyć na nowych gumach aby później nie mieć żadnych więcej problemów.

Pytam gdyż nie znalazłem odpowiedzi na forum.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

luk-90 - 5 Maj 2012, 03:00

generalnie zaciski mają taką samą budowe w fordzie i innych autach. Takich rzeczy trzeba też szukać po innych forach, operacja prosta do bólu, dłubiąc każdy zdobywa doświadczenie i obiera metody na pewne "haczyki".

http://lmgtfy.com/?q=rege...sk%C3%B3w+capri

Na dobry początek, jak pierwszy raz to robiłem to na pierwszym linku się opierałem.

Potrzebujesz oprócz oczywistych narzędzi smar miedziany, aby przesmarować gwinty oraz pastę do hamulców np ATE w tubce 20ml( ja kończę taką używać diopero po 4 czy 5 parze zacisków)

diodalodz - 5 Maj 2012, 17:58

Jak sobie nie poradzisz to możesz podrzucić jakoś się dogadamy.
szynszyl - 5 Maj 2012, 21:55

maciejek, napisz do mnie na gg.. nie mam siły siedzieć i klepać tu kolejnych postów :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group