Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK7] Kontrola trakcji

grzesiek646 - 7 Sie 2012, 15:28
Temat postu: [MK7] Kontrola trakcji
Właśnie rozebrałem środkową konsole. Na pierwszy rzut oka byłem zawiedziony bo żadnej wolnej kostki ale po dłuższych poszukiwaniach po prawej stronie znalazłem całą wiązke z wtyczką włożoną w plastikowy uchwyt:




wtyczka wygląda tak:





Teraz pytanie czy to aby napewno wiązka idąco do kontroli trakcji i brakowałoby mi tylko przycisku ??

MisiekT, pożycz przycisk na 5 min :P przyjade sam wymontuje :D

JoeMix - 7 Sie 2012, 15:49

Wydaje mi się że nie, bo przycisk od kontroli trakcji to raczej zwykły pstryczek a Tu masz aż 7 przewodów...
grzesiek646 - 7 Sie 2012, 15:57

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

zobacz 0:27 ... tez jest tego sporo :P

JoeMix - 7 Sie 2012, 16:07

Nie działa mi YT w pracy, w domciu z ciekawości zerknę,,, ASR to największe badziewie jakie może być w aucie, jak daje w podłogę to ma się kapeć palić a nie jakaś kontrola trakcji załączać :P
Parzych - 7 Sie 2012, 16:28

JoeMix napisał/a:
jak daje w podłogę to ma się kapeć palić a nie jakaś kontrola trakcji załączać :P
<oki> Święta prawda...
grzesiek646 - 7 Sie 2012, 16:35

Parzych napisał/a:
JoeMix napisał/a:
jak daje w podłogę to ma się kapeć palić a nie jakaś kontrola trakcji załączać :P
<oki> Święta prawda...

a u mnie ostatnio coraz częsciej się załącza :ok:

teraz musze dorwac przycisk zeby sprawdzic na 100%, na allegro nic nie ma :|

JoeMix - 7 Sie 2012, 16:41

Nie ukrywam, w tylnonapędowych dostawczych mercedesach zimą się przydaje,,, moje negatywne podejście do układu wychodzi z tego ze Merc jest mądrzejszy od kierowcy, wyłączysz to, koło się pokręci i po chwili, mimo ze układ wyłączony i tak elektronika wchodzi,,, słowem bączków zimą nie pokręcisz,,, a nieraz aby przez coś przejechać albo wyjechać to jednak trzeba pokopać, a tu nie dają :(
grzesiek646 - 7 Sie 2012, 16:48

Dzwoniłem do ASO - przycisk z kawalkiem plastiku 1cm x 5cm - 214zł :V: i co ciekawe jest 6 różnych rodzajów - zależnych od wersji wyposażenia samochodu.
JoeMix - 7 Sie 2012, 16:56

214PLN? 6 rodzajów? Tak, tak kostka z 7 przewodami to może być to :rotfl:
MisiekT - 7 Sie 2012, 19:37

duzo przewodow bo ten jeden pstryczek "pstryka" w kilka miejsc (komp, zegary, zasilanie podswietlenia itp)

grzesiek646 napisał/a:
MisiekT, pożycz przycisk na 5 min

jak sie wpasujesz czasowo to zaden problem...

michal77 - 7 Sie 2012, 19:45

Tak to jest ta kostka od TC.

Możliwe że na tej kostce jest jeszcze coś innego, np włącznik parktronika lub lampka ostrzegawcza wyłączenia poduszki powietrznej. Dlatego tyle kabelków.

grzesiek646 - 7 Sie 2012, 23:51

MisiekT napisał/a:
duzo przewodow bo ten jeden pstryczek "pstryka" w kilka miejsc (komp, zegary, zasilanie podswietlenia itp)

grzesiek646 napisał/a:
MisiekT, pożycz przycisk na 5 min

jak sie wpasujesz czasowo to zaden problem...


podaj terminy na PW a napewno się dostosuje :)

MisiekT - 8 Sie 2012, 07:54

grzesiek646 napisał/a:
podaj terminy na PW

dzwon w nastepny weekend (18-19 sierpnia)

grzesiek646 - 9 Sie 2012, 13:17

a może ktoś wcześniej udostępni przycisk w Wwa ? :P
MisiekT - 9 Sie 2012, 15:49

ze mna mozesz jeszcze 15ego probowac, jak nie wyjade :-P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group