Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Czujnik włączonych swiateł.........

Pablooo - 26 Kwi 2005, 21:15
Temat postu: Czujnik włączonych swiateł.........
Mam jakieś zwarcie i jak włączam światła odzywa sie czujnik drzwi i piszczy non stop jak wyułączyć to hooy.....Wyjołem bezpiecznik zegar zgasł,swiatło w srodku też a to dalej wyje............
KruQ - 26 Kwi 2005, 22:02

No grejt!

Ale powiedz proszę jakie masz auto (model rocznik itd) Na razie nic nie wiadomo ...

Gdyby to była MK4... to bym wykręcił czujnik z drzwi (ten od lampki wewn. bo to to samo)
Gdyby to nie dalo rezultatu to trzeba szukać dalej.. ale to już muszę znać jaki masz rocznik auta.

Pablooo - 26 Kwi 2005, 22:04

Mk3 1.8d 93rok
KruQ - 26 Kwi 2005, 22:24

Bo jest tak.. buzzer sie włącza gdy czujnik otwarcia lewych drzwi zewrze się do masy. (do czujnika dochodzi jeden przewód (brązowo/czerwony) masa czujnika to masa pojazdu przy okazji.. Oczyść go , odepnij i sprawdź czy sytuacja się powtarza...
Gdby to nie dalo rezultatu to dobierz sie do buzzera..

Dochodza do niego trzy przewody... 1. Szary - zasilanie z bezpiecznika
2. Czerwonono-brązowy - idzie w stronę lamki wewnętrzennej kabiny..
3, Czeronowo - brązowy - masa brzęczyka (właśnie za pośrednictwem wyłączkikaprzy drzwiach.. (to ten sam przewód co przy brzęczyku)

Nie ma możliwości innego "zmasowania" brzęczyka..

Sprawdź terż ten kabelek buzzer-> wyłącznik, może przetarty jest gdzieś i styka "za wcześnie" do masy.

Pablooo - 29 Kwi 2005, 00:00

Dzięki,po odkręceniu śrubki i próbie wyjęcia doszedłem do wnioskuże nie masuje za dobrze przeczyściłem i jest ok ..Dzieki za pomoc:)
barto - 29 Kwi 2005, 00:58

z gory przepraszam za glupie pytanie ale w fiescie mk3 jest taki buzzer wogole?? bo kupilem autko i nie bylo badz nie dziala cos takiego i strasznie sie dziwilem czemu tego nie zrobili, zaloze sie ze u mnie cos uszkodzone :? gdzie tego calego buzzera szukac??
dday - 29 Kwi 2005, 03:16

barto napisał/a:
ale w fiescie mk3 jest taki buzzer wogole??


w niektorych były a w innych nie ;) ale rownie dobrze (tak jak mowisz) mozesz miec cos uszkodzone :-)

KruQ - 29 Kwi 2005, 06:15

Barto napisał/a:
ale w fiescie mk3 jest taki buzzer wogole


Ogolnie to jest gdzies pomiedzy skrzynka bezpiecznikow a kolumna kierownicy. Wyglada chyba jak zwykly przekaźnik. Poczytaj ksiazke (te angielska: Haynes) tam jestt opisane. Ja mam MK4 to sie nie znam na MK3. Albo podaj VIN do Microcat'a to moze ci "odpowie" co jest na wyposazeniu.

Z reszta na MK4 tez sie nie znam... :?

Dopisek kilka minut pozniej: Poczytalem w Haynes'ie. Buzzer montuja od rokiu 1993. Wyglada tak samo jak standardowy przekaźnik. Jest pod deską rozdzielczą pomiędzu kulumną sterowniczą a radiem... (a nie tak jak napisałem poprzednio).[/code]

barto - 29 Kwi 2005, 12:27

mam fieste z 95 roku wiec chyba powinno byc zaraz ide umyc auto wiec poszukam tego i jesli faktycznie jest to sprobuje to naprawic, bardzo dziekuje za informacje bo strasznie mnie wkurzal brak tego urzadzenia:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group