Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK6] Sprężyny obniżające.

Wisni@ - 22 Wrz 2012, 23:44
Temat postu: [MK6] Sprężyny obniżające.
Witam Jestem Posiadaczem Fiesty mk6 z 2002r 1.4 16V 80KM, Dokonałem ostatnio zakup 16 '' 196/45 felg Bardzo mi się podobają :) Ale chciałbym obnizyc troszke swoją Fieścinke na samych springach, seryjny amor max - 40 mm, Chodzi mi o to żeby auto poszło w dół ale zeby nie było taczką , wiadomo ze taka sprężyna bedzie twardsza :)

1.Jakie sprężyny polecacie ?? Jamex, Sparco

2.Czym różnią sie springi z fiesty ST od zwykłej ?? Mam okazje kupic takie doś tanio bo za 150zł cały komplet , Czy normalnie przypasują pod mój zawias? czy trzeba modzic cos z talerzykami ??

3, czy w po lifcie jest taki sam zawias ??

Pozdrawiam Wszystkich

Parzych - 23 Wrz 2012, 00:45

Wisni@ napisał/a:
chciałbym obnizyc troszke swoją Fieścinke na samych springach, seryjny amor max - 40 mm, Chodzi mi o to żeby auto poszło w dół ale zeby nie było taczką , wiadomo ze taka sprężyna bedzie twardsza
Mam Eibachy -35 na seryjnych amorkach, przy normalnej jeździe żona stwierdziła, że jest bardziej komfortowo niż na serii...
Wisni@ napisał/a:
1.Jakie sprężyny polecacie ??
Eibach...
Wisni@ napisał/a:
2.Czym różnią sie springi z fiesty ST od zwykłej ??
Są twardsze, a może to amorki są twardsze... Na pewno nie są niższe od serii... ...
Wisni@ napisał/a:
3, czy w po lifcie jest taki sam zawias ??
Tak...
Wisni@ - 23 Wrz 2012, 11:38

Parzych, Dzięki za szybką odpowiedz :) ile Ci poszło w dół ?? -40mm Czy jakoś mniej, wiecej bo wiem ze nie zawsze jest tak jak napisał producent .

Kurcze Eibachy trochie drogie .... Będę polował na używki ..
A troche tańsze tak do 400zł ?? Co mozna wziąść jeszcze pod uwage ??

Jaką Opinie maja Springi Sparco ??
http://allegro.pl/sprezyn...2623254609.html


Pozdrawiam

maxiu81 - 24 Wrz 2012, 07:53

Witam,
pozwolę sobie podłączyć do tematu.
Chcę także obniżyć moją Fieste z tym że mam MK7.Wsadziłem jej dosyć stare felgi 15" firmy RH z fajną kantom i muszę stwierdzić, że dosyć fajnie na nich wygląda, tylko musiałbym ją trochę obniżyć.Zainteresowały mnie sprężyny H&R 35/35

http://www.ebay.de/itm/15...984.m1423.l2649

bo takie są dostępne dla MK7 (są jeszcze 50/50, ale to chyba by było za dużo).Szukam zdjęć takiej Fiesty, bo chciałbym zobaczyć jak to by mogło wyglądać ?
Jak mi się uda, to dziś wrzucę fotkę aktualną mojej Fiesty.
Dzięki za pomoc.

Parzych - 24 Wrz 2012, 13:49

maxiu81, to jest temat o MK6, w tamtym temacie o MK7 podałem Ci zdjęcia Miśkowej MK7 na -35 i 15"... I tutaj już nie wrzucaj fotek swojej, tylko w swoim temacie o obniżaniu MK7...
ElGrey - 25 Wrz 2012, 17:35

Sparco sprzedaje się sporo, ale opini użytkownicy nie zamieszczają... wiec trudno powiedzieć, wiem ze nie wracają, wiec nie pękają czego nie mogę powiedzieć o Eibachu mnie strzeliła jedna i to z przodu a jak zdemontowałem pozostałe okazało się że kolejna na tyle już się ubiła po 80 000 km, słabiutko :sad:
Wisni@ - 25 Wrz 2012, 21:26

Może miałeś amerykańskie Eibachy ?? Wiem, że produkcja USA jest gorsza :) Kupie te Szparko I zobaczymy
Pozdrawiam :)

Parzych - 25 Wrz 2012, 21:31

Wisni@, sorka że Ci nie odpowiedziałem, poszła w dół z 3-4cm, mam gdzieś foty z wymiany, jak znajdę to wrzucę... :ok:
Wisni@ - 25 Wrz 2012, 21:52

Parzych, No Spoko , Fotek nie szukaj szkoda czasu :)
Nieraz jest tak ze producent podaje -40 a auto idzie np -60
Zdam relacje jak zamontuje :)

ElGrey - 26 Wrz 2012, 16:51

Wisni@ napisał/a:
Może miałeś amerykańskie Eibachy ?? Wiem, że produkcja USA jest gorsza :) Kupie te Szparko I zobaczymy
Pozdrawiam :)

Miałem fabrycznie zamatowane, wiec raczej nie produkcja zza oceanu, ale kto to wie :bezradny:

grooby - 28 Wrz 2012, 02:59

Ja mam sprężyny MTS-Technik (produkcja niemiecka) -3cm albo 3,5cm. Zakładałem teraz wiosną, jeździ się fajnie, nie narzekam. Trochę kilometrów już zrobiłem i nic się z nimi nie dzieje. Mam je przy seryjnych amorach. Jeśli chodzi o komfort jazdy to nie widzę dużej różnicy między tymi a serią(nie jest jakoś bardzo twardo). Na pewno lepiej wygląda i poprawiły się właściwości sportowe (nie buja tak na boki to i można sobie poszaleć na zakrętach trochę bardziej).
Wisni@ - 28 Wrz 2012, 15:30

Myslę że sie dogadamy Kolego :)

Ale Pytanie Jest Jedno widze ze masz diesla :) a ja mam bebzyne :) Czy nie bedzie to kolidowac ??

Czekam na odpowiedz na priv :)

Rolen - 7 Lis 2012, 19:46

Ja u siebie mam sprężyny sparco. Jest bardziej twardo niż na seryjnych, poza tym autko poszło w dół o jakieś 3cm. Z tyłu jeszcze dorzuciłem obniżone amorki, więc dupa jeszcze bardziej sztywna. Ogólnie spoko. Zwłaszcza że stosunek ceny do jakości jest na prawdę rewelacyjny.
Wisni@ - 7 Lis 2012, 21:50

no ja czekam już 2 tygodnie na nie .
Rolen napisał/a:
est bardziej twardo niż na seryjnych, poza tym autko poszło w dół o jakieś 3cm.

właśnie tego oczekuje :)

Rolen - 8 Lis 2012, 16:52

http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0

tutaj sobie możesz zobaczyć, jak to wygląda. Na 2. stronie po zdjęciach z hamowni, sprężyn i amorów są już dalej zdjęcia tylko na obniżeniu :)

c0ldie - 12 Kwi 2015, 13:31

Siemanko! czym kierować się przy wyborze sprężyn do MK6 1.4? Jakieś parametry? Pasują jakieś z innych samochodów?
Jondi - 12 Kwi 2015, 20:46

kierować się marką i nie glebić na seryjnych amorkach bardziej jak 40mm
po co Ci z innego modelu jak jest ich masa dedykowanych do fiesty

decode - 12 Kwi 2015, 22:01

No ja właśnie też myśle nad usztywnieniem. Zimą nie mam pojęcia czy to auto już wpada w poślizg czy sie tylko przechyla. Buja nim strasznie, porównując z foką mk2. Mniej więcej w jakich kosztach szukać czegoś sensownego? co by nie przepłacić

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group