Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Światła stop cały czas świecą

Jameson Whiskey - 22 Lis 2012, 13:11
Temat postu: [MK6] Światła stop cały czas świecą
Światła stop cały czas świecą, proszę o pomoc jak zdiagnozować i rozwiązać problem.
Biegan - 22 Lis 2012, 17:59

Wina żarówki może być,od stopu/pozycji,odłącz i zobacz czy ustanie jak nie to ją włóż spowrotem i zobacz drugą lampe.
Może też być wina czujki co jest pod pedałem hamulca.

drjanusz - 22 Lis 2012, 19:07

Biegan, A wytłumacz mi co jest tej sytuacji winna żarówka <wow> ??
Jameson Whiskey, Sprawdź czujnik przy pedale hamulca najpewniej to jego wina,jest cały czas w pozycji włączonej(zwartej). Raczej nienaprawialne-wymiana na sprawny :V:

Wisni@ - 22 Lis 2012, 22:16

Pali się jeden stop czy oba + dodatkowy ??
Ale obstawiałbym własnie na czujnik , trzeba go wymontować rozebrać i sprawdzic czy ma przejscie. jeżeli nie chcesz sie bawic to wymien na inny bagatela myśle 30zł używka


http://allegro.pl/fiesta-...2776853873.html

JoeMix - 22 Lis 2012, 22:33

Wisni@ napisał/a:
Ale obstawiałbym własnie na czujnik , trzeba go wymontować rozebrać i sprawdzic czy ma przejscie.
No jeśli lampy się palą to raczej ma przejście :P problemem jest zapewne brak przejścia jaki powinien się pojawić po naciśnięciu,,,
drjanusz - 22 Lis 2012, 23:17

JoeMix napisał/a:
brak przejścia jaki powinien się pojawić po naciśnięciu,
Chyba po puszczeniu pedału hamulca :fox:
JoeMix - 22 Lis 2012, 23:37

Jak pedał jest zwolniony to naciska na przycisk - nie ma przejścia, jak naciśniesz hamulec (przycisk jest od góry, czyli pedał przestaje naciskać i bolec się wysuwa) - robi się przejście i STOP świeci,,, w druga stronę jak naciskając hamulec byś naciskał czujnik to by był problem, bo hamulec można nacisnąć słabiej lub mocno lub do podłogi,,, a tak krańcówka zapala światła kiedy tak naprawdę hamulce jeszcze nie działają,,,

Czyli w stanie wymontowanym jest przejście, jak wciśniemy cycka to obwód zostaje rozłączony (prawie tak samo jak krańcówki w drzwiach od lampki)

drjanusz - 23 Lis 2012, 01:01

JoeMix, No właśnie o to mi idzie -jesteś nie konsekwentny w wypowiedzi
JoeMix napisał/a:
brak przejścia jaki powinien się pojawić po naciśnięciu,,,
Tylko nie sprecyzowałeś czego -"naciśnięciu"?
a nasuwa się jedno skojarzenie- pedał hamulca :-P nie czujnik

Jameson Whiskey - 23 Lis 2012, 11:28

Wisni@ napisał/a:
Pali się jeden stop czy oba + dodatkowy ??
Ale obstawiałbym własnie na czujnik , trzeba go wymontować rozebrać i sprawdzic czy ma przejscie. jeżeli nie chcesz sie bawic to wymien na inny bagatela myśle 30zł używka


http://allegro.pl/fiesta-...2776853873.html


Palą się oba+ dodatkowy ! Tak na marginesie to gdzie dokładnie zlokalizowany jest ten czujnik ? :bezradny:

JoeMix - 23 Lis 2012, 11:33

drjanusz napisał/a:
Tylko nie sprecyzowałeś czego -"naciśnięciu"?
To Ty nie precyzujesz, cytując kawałek wyrwany z kontekstu,,, :-P ja zacytowałem tekst, że to czujnik, bo nie ma przejścia,,, i wyjaśniłem że przejście ma tylko nie rozłącza po naciśnięciu,,, skoro cytowany tekst dotyczy czujnika to chyba chodzi o czujnik a nie o jakiś pedał w samochodzie,,,

Jameson Whiskey napisał/a:
Tak na marginesie to gdzie dokładnie zlokalizowany jest ten czujnik ?
Na pedale hamulca,,,
diodalodz - 23 Lis 2012, 14:08

mimo mądrych wywodów, proponuje zdjąć obudowę pedałów jeśli jest i wyjąć kostkę z czujnika pedału stopu. Jak światła zgasną to rozwalony jest czujnik.
Jameson Whiskey - 26 Lis 2012, 10:41

diodalodz napisał/a:
mimo mądrych wywodów, proponuje zdjąć obudowę pedałów jeśli jest i wyjąć kostkę z czujnika pedału stopu. Jak światła zgasną to rozwalony jest czujnik.


Czujnik pod pedałem hamulca sprawdzony, po odłączeniu światła nadal świecą.
Lampy sprawdzone w kloszach sucho, żarówki parami wymienione na nowe !
Po tych zabiegach światła raz świecą raz nie, dodatkowo przestała świecić przednia lampa po stronie kierowcy, żarówka się żarzy - po wymianie to samo.
Co robić, chyba będę zmuszony udać się do elektryka a z kasą krucho :kaput:

diodalodz - 26 Lis 2012, 15:06

Sprawdzić masę z przodu po tej stronie co światło słabiej świeci.
Jameson Whiskey - 10 Sty 2013, 10:47

diodalodz napisał/a:
Sprawdzić masę z przodu po tej stronie co światło słabiej świeci.

Dziękuje wszystkim za próby pomocy. Sprawa zakończyła się w warsztacie, przetarty przewód w klapie bagażnika i wypalona kostka w przedniej lampie.
:yes:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group