Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Zacięte drzwi pasażera w aucie 2/3 - jak otworzyć

szachu1991 - 3 Sty 2013, 16:39
Temat postu: [MK4] Zacięte drzwi pasażera w aucie 2/3 - jak otworzyć
Już przedstawiam swój problem.

Wsiadam do samochodu. Otwieram za klamkę od środka drzwi pasażera. Pasażer wsiada i już nie może wysiąść.
Klamka zablokowała się w miejscu tak po między otwarte/zamknięte. Jest sztywna. Czuć że nic nie spadło bo słychać dźwięk przy zamku.
Od zewnątrz klamka też blokuje się tak w połowie.
Kluczykiem jak zamykam to idzie bez żadnego oporu, nic się nie dzieje. Przy próbie otworzenia czuć wyraźny opór (kombinerkami nie próbowałem kręcić za kluczyk:) )

Próbowałem otworzyć za dwie jednocześnie, stukałem w okolicach zamka podczas otwierania, nic nie pomaga.


Jeśli jest inna możliwość aby to otworzyć to proszę o pomoc.

Grax - 3 Sty 2013, 18:00

Niestety musisz zdjąć boczek drzwi czyli zaczynając od maskownicy lusterka .Weź ostry w miarę wąski nóż co by lepiej zdejmowało się maskownice ze śrubek , potem odkręć śruby jedna w kieszeni
druga w uchwycie do zamykania drzwi
trzecia koło lusterka
czwarta pod języczkiem do otwierania/blokowania drzwi .

Maskownice lusterka zdejmujesz ciągnąc od lewej strony do prawej równolegle co do uszczelki szyby w drzwiach .

Jak masz odkręcone śruby to boczek chwytasz i unosisz go do góry zdecydowanym ruchem . Powinien pójść około 3 cm do góry potem dół boczka odchylasz do siebie na jakieś 5 cm . Jak masz już masz boczek w dłoni możesz go przetrzeć z kurzu pyłu etc .

Na ramieniu drzwi masz cienką matę wygłuszającą zamontowana za pomocą gumy samoprzylepnej jest wielorazowego użytku więc spokojnie nie martw się o klej do niej .

Odchylasz matę i widzisz plastikową osłonę zamka maskownice antykradzieżową trzeba ja odkręcić . Gdy widzisz już goły zamek jest tam takie kółko male kółko które jest zaczepione do pręcika oraz do wewnętrznej klameczki ( spuść szybę na dół i ciągnij za klamkę to zlokalizujesz dokładnej ) te kółeczko powinno by w pozycji zamkniętej na górze "uszka" a otwartej w pozycji bliżej do wnętrza samochodu - jak rozbierzesz i będziesz widział to dowiesz się o co mi chodziło . Trzeba siłą zmusić by to "kółko" poszło albo do góry albo do środka samochodu .

Zaraz podeśle poglądowe foto



Edit niestety nie ma nigdzie dobrych zdjęć może ktoś ma??

szachu1991 - 3 Sty 2013, 18:12

Grax ale tapicerkę już kilka razy ściągałem i żeby podnieść ją do góry trzeba wyrwać ją z zatrzasków które są na dole. Raczej jest to nie możliwe przy zamkniętych drzwiach.
Chyba że pourywać ale też nie wiem czy ten myk się uda.

Grax - 3 Sty 2013, 20:26

Te zatrzaski są wytrzymałe uda się tylko wykręć fotele pasażera wiem że bedzie trudno wyjac go lecz będziesz miał łatwiejszy gimnastyczno dostęp do zamka :yes: :yes:
szachu1991 - 3 Sty 2013, 21:19

Dzięki jak będzie ciepło to się w weekend pobawię.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group