Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - Wiertarka udarowa

jedrzejksul - 18 Lut 2013, 17:17
Temat postu: Wiertarka udarowa
http://allegro.pl/wiertar...3008633864.html

Polecacia taka czy proponujecie jakies inne..?

szewski - 18 Lut 2013, 17:47

Żeby zmienic wiertło w tej wiertarce musisz użyc klucza, czasochłonna czynnośc. Poszukaj czegos z samozaciskiem.

Posiadam mlotowiertarke i wiertarkę udarową firmy Dexter . Kupisz w leroymerlin. Nie na rzekam, choc wiertarka znacznie mniejszej mocy niż ta z aukcji.

Wcześniej mialem verto. Uciągła 2-3 lata w miare intensywnej eskploatacji.

arecki - 18 Lut 2013, 18:44

a do jakiej kwoty chcesz kupić?
jedrzejksul - 18 Lut 2013, 19:05

do 250 zl. A ja wlasnie chce bez rds-u bo jest duzo mniej awaryjne
michal77 - 18 Lut 2013, 19:18

jedrzejksul napisał/a:
bez rds-u
Chyba SDS-u. :fox:
Jak będziesz chciał wywiercić dziurę w betonie to lipa.

szewski napisał/a:
Posiadam mlotowiertarke i wiertarkę udarową firmy Dexter
Najlepiej tak jak ma kolega kup dwie. Do domowego użytku 250zł wystarczy na obie.
arecki - 18 Lut 2013, 19:19

http://allegro.pl/wiertar...3010412940.html
http://allegro.pl/wiertar...3032272446.html

tak dla przykładu, można znaleźć taniej. Wcześniej wyrzuciłem do kosza dwie wiertarki bosch blue

ElGrey - 18 Lut 2013, 19:33

Tak jak wyżej wiertarka udarowa to dobra jest do betonu, ale komórkowego :twisted: jak chcesz sprawnie wiercić otwory w cegle pełnej i materiałach twardszych, kup wiertarkę pneumo-udarowa, nawet najtańsza będzie lepsza od dobrej ze zwykłym udarem :ok:
A tak przy okazji Bosch, Skil, Dremel to jedna firma, a Skil to ten najtańszy i niestety najsłabszy ;-|

jedrzejksul - 18 Lut 2013, 19:33

Czyli polesasz firme skil ;p
arecki - 18 Lut 2013, 19:42

ElGrey napisał/a:
A tak przy okazji Bosch, Skil, Dremel to jedna firma, a Skil to ten najtańszy i niestety najsłabszy ;-|

jak już pisałem miałem dwie wiertaki bosch blue i obie się wysrały...skill masters prawie całą budowę wytrzymała i wciąż działa :2xf:

jedrzejksul - 18 Lut 2013, 19:44

http://allegro.pl/einhell...3022494658.html

co sadzisz o tej lub o tamtej pierwszej..? wezme pod uwage twoje doswiadczenie ze skil ;p

ElGrey - 18 Lut 2013, 19:49

arecki napisał/a:
ElGrey napisał/a:
A tak przy okazji Bosch, Skil, Dremel to jedna firma, a Skil to ten najtańszy i niestety najsłabszy ;-|

jak już pisałem miałem dwie wiertaki bosch blue i obie się wysrały...skill masters prawie całą budowę wytrzymała i wciąż działa :2xf:

Wiem dobrze jakie gówno jest z Boscha, ale ze Skilem też miałem kłopoty ;-(

jedrzejksul - 18 Lut 2013, 20:01

ogolnie to potrzebuje o duzej mocy tak okolo 1500W
Falontech
Powermat
Einhell


wybor panie chyba jednak na Powermat duza moc za razsadna cene ;p

SebeG - 18 Lut 2013, 21:10

arecki napisał/a:
jak już pisałem miałem dwie wiertaki bosch blue i obie się wysrały..

Bo są też skośnookie bosche. Np. jest jakiś model (akurat nie pamiętam jaki) który kosztuje ok. 1000 zł, ale można go kupić również za 300 zeta :) Z zewnątrz nie do odróżnienia. Słyszałem nawet, że chińczyki potrafią na jednej lini prod. robić oryginały, a gdy "niemiec" nie pilnuje, wsadzają swoje bebechy :hahaha:

szewski - 18 Lut 2013, 22:00

Weź jeszcze pod uwagę kwestie gwarancji. Jak kupujesz przez internet, czy musisz odesłac na swój koszt czy w formie door to door.
Aruturo - 19 Lut 2013, 00:48

Wiertarką za 250,- złotych to można "starej babie po dupie chechlać" czy jakoś tak. I wydaje mi się, że to nie będzie zależne od firmy.
arecki - 19 Lut 2013, 07:17

SebeG napisał/a:
Bo są też skośnookie bosche. Np. jest jakiś model (akurat nie pamiętam jaki) który kosztuje ok. 1000 zł, ale można go kupić również za 300 zeta :) Z zewnątrz nie do odróżnienia. Słyszałem nawet, że chińczyki potrafią na jednej lini prod. robić oryginały, a gdy "niemiec" nie pilnuje, wsadzają swoje bebechy :hahaha:

tak...najlepiej powiedzieć jak coś "markowego" się psuje to musi to być podróbka z chin...boscha i sklia brałem od tego samego dystrybutora... z resztą czego teraz w chinach nie produkują. Bosch już dla mnie nie istnieje, w zeszłym roku kupiłem kosiarkę Bosch ...jakaś wyczesna w kosmos miała być...szkoda tylko ze po 4 koszeniach silnik się prawie zapalił <8>

z resztą w tym przedziale cenowym szału nie ma...Poza sklilem mam jeszcze einhela niebieskiego,dewalata i celme...Dewalt jest dobry ale drogi...celma jest nie do zdarcia :ok:

SebeG - 19 Lut 2013, 20:36

arecki napisał/a:
tak...najlepiej powiedzieć jak coś "markowego" się psuje to musi to być podróbka z chin...

Firma, w której pracuję, zajmuje się m.in. naprawą elektronarzędzi oraz ich wyporzyczaniem. Mamy maszyny różnych marek w tym boscha, ale oryginalne i jakoś problemów z nimi nie ma (a klienci sprzętu wyporzyczonego raczej nie szanują).

kenczorf - 28 Lut 2013, 01:00

Ja polecam skilla, przezyla moja nadbudowe, budowe szwagra i porting :P
Michaus - 28 Lut 2013, 08:14

http://allegro.pl/mlotowi...3051238844.html
Trzy lata codziennego wiercenia w "wielkiej płycie" - pracowałem jako instalator kablówki.
Nie dostałem nówki, ktoś wcześniej przede mną już nią działał, jak długo... nie śmiem nawet zgadywać.

Na początku trochę pracowałem Boschem o podobnych parametrach, ale nie polecam - startu do Makity nie ma.

kenczorf - 28 Lut 2013, 15:16

Michaus, makita jak najbardzie ok...sam tak robilem. Ale tu gosc szuka budzetowki do 250 pln

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group