Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Świecąca kontrolka AIRBAG....

TomaszUr - 27 Kwi 2013, 23:51
Temat postu: [MK7] Świecąca kontrolka AIRBAG....
Witajcie,

dziś co jakiś czas zapala mi się kontrolka AIRBAG - tzn po zapaleniu silnika zapala się pomarańczowa kontrolka poduszki - świeci się cały czas -nie mruga, nie gaśnie.

Aczkolwiek później gdy zgasiłem auto i ponownie odpaliłem kontrolka się już nie zapaliła.. wszystko było ok.

Później - jakieś 2 godziny - ponownie odpalam i niestety znowu się zapaliła :( ktoś wie o co może chodzić?

ew. znacie dobrego elektryka z okolic Piaseczna który poradziły sobie z tematem? autko nie było "bite"
Będę wdzięczny za pomoc :)

:greenpeace:

maciek127 - 28 Kwi 2013, 12:36

^^ odłącz akumulator i jeszcze raz podłącz :hihihi: tak z kolegą automatyczna skrzynie naprawiliśmy w Fiacie :-)
MisiekT - 28 Kwi 2013, 18:47

nie no, serio? podlacz kompa (nawet ELMa za 50zl z allegro) i zczytaj blad... będziesz wiedział o która poduchę chodzi...
artax - 29 Kwi 2013, 09:28

zanim wydasz kasę to odlącz aku .Pod fotelem masz kable zlączki od poduszek.Odepnij kostki ,sprawdz czy są dobrze podlączone .Częsty problem np w Mondeo.Jesli po tym zabiegu nie pomoze to komp.
pzdr

TomaszUr - 27 Maj 2013, 11:10

dzięki za podpowiedzi :)
a więc tak - pojechałem na kompa... i dziwna sprawa komp nie pokazuje żadnego błędu.. a kontrolka mimo to zapala się co jakiś czas :/
wczoraj na szczęście nie zapaliła się ani razu :)

tatvan - 31 Maj 2013, 22:50

Bardzo prawdopodobne, ze czeka Cię wymiana taśmy łączącej airbag
Sprawdź czy nie szwankują Ci przyciski do sterowania radiem z kierownicy. Ta sama taśma je obsługuje. Mam to samo, najpierw kontrolka zapalała się czasami raz na kilka dni, potem gasła, że w końcu pali się non stop. Przestały kompletnie działać przyciski na kierownicy do obsługi radia. Rozebrałem i okazało się, ze taśma jest pęknięta.

ati55 - 16 Lis 2013, 12:30
Temat postu: wzmiana tasmy
tatvan
mozesz mi podpowiedziec w miare dokladnie jak zdemontowales poduszke w kierownicy i dobrales sie do tasmy, jestem laikiem w tych sprawach.

songoku121 - 12 Gru 2013, 18:39

Dolaczam się do pytania. Jak to wymienić ta taśmę ? Jakie klucze potrzebne i czy to bardzo skomplikowane ?
kruban - 19 Gru 2013, 21:20

MisiekT napisał/a:
nie no, serio? podlacz kompa (nawet ELMa za 50zl z allegro) i zczytaj blad... będziesz wiedział o która poduchę chodzi...

A mi się kontrolka nie świeci a jak podłączam kompa to wywala błąd (w sekcji poduszki powietrzne ) bodajże B1318 "za niskie napięcie...". Tyle, że według tego samego kompa aktualne napięcie ładowania to ponad 14V.

Parzych - 19 Gru 2013, 21:36

kruban napisał/a:
A mi się kontrolka nie świeci a jak podłączam kompa to wywala błąd (w sekcji poduszki powietrzne )
A zaświeca się po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 :?:
kruban - 19 Gru 2013, 21:55

Parzych napisał/a:
kruban napisał/a:
A mi się kontrolka nie świeci a jak podłączam kompa to wywala błąd (w sekcji poduszki powietrzne )
A zaświeca się po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 :?:

Kontrolka od poduszki zapala się jako pierwsza po przekręceniu kluczyka w pozycję II i gaśnie chyba też jako pierwsza lub ewentualnie druga.

Parzych - 20 Gru 2013, 02:47

kruban napisał/a:
Kontrolka od poduszki zapala się jako pierwsza po przekręceniu kluczyka w pozycję II i gaśnie chyba też jako pierwsza lub ewentualnie druga.
Czyli można wykreślić z listy wywaloną żarówkę poduszki/ek... :ok:
kruban - 20 Gru 2013, 10:10

Parzych napisał/a:
kruban napisał/a:
Kontrolka od poduszki zapala się jako pierwsza po przekręceniu kluczyka w pozycję II i gaśnie chyba też jako pierwsza lub ewentualnie druga.
Czyli można wykreślić z listy wywaloną żarówkę poduszki/ek... :ok:

Pisząc "nie świeci" miałem na myśli sytuację, że zapala się i gaśnie tak jak powinna. Jej działanie nie sugeruje nieprawidłowości w przeciwieństwie do diagnostyki.

TSRules - 20 Gru 2013, 11:57

a słyszałem teorię, że nawet jeśli "świeci poduszka" to w razie kolizji odpalą i tak sprawne części systemu a tylko tam gdzie jest błąd to ta część nie zadziała, jestem ciekaw czy to prawda
FFDriver - 20 Gru 2013, 21:56

TSRules napisał/a:
jestem ciekaw czy to prawda


Lepiej nigdy się nie dowiedzieć :)

TomaszUr - 9 Mar 2015, 16:24

Witajcie!
finalnie okazało się że jeden z przewodów uległ przerwaniu - po ponownym "połączeniu" wszystko wróciło do najlepszej normy :)

Robin - 23 Lut 2016, 09:06
Temat postu: [MK7] Świecąca kontrolka AIRBAG....
kruban napisał/a:

Kontrolka od poduszki zapala się jako pierwsza po przekręceniu kluczyka w pozycję II i gaśnie chyba też jako pierwsza lub ewentualnie druga.


Odgrzewam temat bo mam pytanie dotyczące kontrolki ABS. Nie jestem jeszcze właścicielem fiesty, ale chcę kupić benzynę z rocznika 2009. Właśnie oglądałem pierwsze auto i co przykuło moją uwagę (po wielu przeczytanych tekstach o poduszkach powietrznych), że kontrolka poduszek przy włączaniu stacyjki nie znika sama, ale z dwiema lub trzema innymi kontrolkami. Z tego co czytałem i widzę w innym samochodzie (inny producent) to kontrolka poduszek powinna zniknąć osobno, a nie w towarzystwie innej kontrolki. Czy możecie mi powiedzieć jak jest w fiestach ?

Robin - 6 Kwi 2016, 10:18
Temat postu: [MK7] Świecąca kontrolka AIRBAG....
Ponieważ nikt nie odpowiedział, a może ktoś też będzie interesował się tym to potwierdzam, że w fieście kontrolka ABS gaśnie wraz z innymi, co niestety jest dość dziwne i nie daje nam szansy na tę prostą weryfikację przed oszustwem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group