Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.

szpefter - 20 Cze 2013, 17:27
Temat postu: [MK4] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.
Witam jesli silnik jest zimny (tz. z rana ) to odpala od kopa pojade do pracy samochod stoi 10godzin na słońcu potem chce odpalic i przekrecam na zaplon zaswiecaja sie kontrolki od aku i oleju normalnym swiatlem swieca i przekrecam dalej i auto nie zapala wgl. nie raguje jak by to byl rozrusznik to by cos tam tykalo chociarz a tu nic tylko slychac jak sie pompa zalacza i tyle i musze tak 20-30 razy przekręcać kluczyk i wkoncu załapuje . Problem pojawił się od jakiś 2 tygodniu , akumulator kupowany w styczniu. Być może to jakies styki w stacyjce lub immobilaizer?
Kameleon340 - 21 Cze 2013, 01:41

Podejrzewam, że masz coś z kostką stacyjki.
diodalodz - 21 Cze 2013, 09:32

Przypatrz się czy jak przekręcasz na rozrusznik to przygasają lekko kontrolki na desce rozdzielczej. Jeśli przygasają to wadliwy jest automat rozrusznika (można próbować go wyczyścić).
szpefter napisał/a:
chociarz

chociaż, nawet mozilla poprawia takie błędy !

szpefter - 21 Cze 2013, 20:33

kontrolki nic nie przygasają ani troszke swiecą się ciągle takim samym swiatłem


sorka za pisownie
'chociarz"

diodalodz - 21 Cze 2013, 20:37

Do rozrusznika dochodzą dwa przewody .
Jeden gruby i jeden cienki
Sprawdź np żarówką czy na ten cienki dochodzi napięcie gdy uruchamiasz rozrusznik. Jeden przewód od żarówki pod - klemę a drugi do rozrusznika . Jeśli się palić nie będzie to trzeba szukać przyczyny w immobiliserze i przekaźniku rozrusznika

Marcink - 11 Lip 2013, 12:01

Miałem ten sam problem.
Gdy auto po długiej jeździe było bardzo nagrzane auto nie miało w ogolę reakcji.
Wymieniłem szczotkotrzymacz w rozruszniku i wszystko ładnie działało, bo okazało się że szczotki były zjechane i gdy były ciepło nie dotykały.
Po paru miesiącach znowu pojawił się ten problem i zastanawiam się czy to znowu to samo czy tym razem mogło coś innego sie zepsuć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group