Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] TDCi uszczelki pod wtryskami, Wyciagniecie wtryskow

stritfajter - 6 Paź 2013, 22:43
Temat postu: [MK6] TDCi uszczelki pod wtryskami, Wyciagniecie wtryskow
Kupilem dzisiaj fieste MK6 1.4tdci odrazu poczulem w kabinie zapach spalin, po otwarciu maski zauwazalne byly wydobywajace sie spaliny gdzies spod obudowy filtra powietrza, wykrecilem obudowe filtra powietrza i zobaczylem ze na pierwszym wtrysku w miejscu zaznaczonym na czerwono wydobywaja sie spaliny oprocz tego glosno bylo slychac cykanie spod maski czyli wydobywajace sie powietrze



Odrazu chcial bym sie zabrac za wymiane, bo wyczytalem ze w tych modelach i silnikach to typowa usterka. Miedziane uszczelki pod wtryskiwaczami. Jak sie do tego zabrac?? te wtryski sa wkladane czy wkrecane?? mogl by ktos krok po kroku opisac ten zabieg. Napewno nie mi jednemu to bardzo pomoże. Pozdrawiam

kmy - 7 Paź 2013, 07:41

tu masz fotorelację z wymiany
http://kmyfocus.w.interii.pl/wtryski/c3hdi.rar

co prawda to z C3, ale silnik ten sam

wtryski są wkładane, a nie wkręcane

stritfajter - 7 Paź 2013, 17:04

Zrobione fotorelacja kolegi troche pomogla, roboty duzo bo mi zajelo prawie pol dnia trzeba sciagac cala pokrywe zaworow dla kogos kto nie zabardzo nie ma pojecia o mechanice to nie polecam bo zadanie do latwych nienalezy jedynie problem mialem z wtryskiem tzn z jego wyciagnieciem bo byl strasznie zapieczony popryskane odrdzewiaczem i jakos poscilo. pozdrawiam
smok.wawa - 25 Lis 2013, 22:41

Witam. Też mam uszczelki lub uszczelkę pod wtryskiem do wymiany,ale skorzystam z pomocy mechanika raczej. Apropo od filtra powietrza do turbiny gumowy wąż ma jakiś zawór czy czujnik? on upuszcza-dmucha powietrzem?
zizu - 2 Gru 2013, 17:25

Witam

mam taki oto obrazek pod maską


podkladki po wtryskami do wymiany czy coś z odmą?

zizu - 12 Gru 2013, 23:42

wymieniłem podkładki pod wtryskami, uszczelki kolektora ssącego i niestety uszkodziłem wtyczkę czujnika położenia wału.


http://www.google.pl/imgr...ved=0CH0Q9QEwCA


Nie potrafię znaleźć używanej, nowej albo kompletu kabli. Gdzie takie coś się kupuje?

Parzych - 13 Gru 2013, 00:19

zizu napisał/a:
Nie potrafię znaleźć używanej, nowej albo kompletu kabli. Gdzie takie coś się kupuje?
Tylko szrot Ci pozostaje i wyłuskanie tej wtyczki, ASO takie wtyczki sprzedaje jedynie w komplecie z wiązką... :bezradny:
zizu - 13 Gru 2013, 20:00

Usunąłem wtyczkę, włożyłem kable bez wtyczki do czujnika i zalałem dużą ilością kleju na gorąco. Ciekawe w jakiej temperaturze ten klej się topi ;)
vegetagt - 13 Gru 2013, 20:42

zizu, ja tak kiedys ambitnie żarówke bodajże 5w zalałem. Nie wytrzymało. Głupi pomysł :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group