Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK6] Wymiana lusterka

tomith - 19 Paź 2013, 01:31
Temat postu: [MK6] Wymiana lusterka
Witam.
Dziś kończąć pracę zauważyłem, że ukradziono mi lusterko lewe. Brakuje, tylko wkładu i mam zamiar go zamówić. Czy jest jakaś filozofia w wmontowaniu tej części, czy lepiej zamówić całe lusterko?

Parzych - 19 Paź 2013, 02:55

O ile mi wiadomo, wkłady lusterek są na tzw. zaczepy/zatrzaski, jak zamówisz i dostaniesz wkład, to go po prostu wciskasz aż te zaczepy się zatrzasną... Zdecydowanie tańsza opcja niż kupno całego lusterka...
Transporteur - 21 Paź 2013, 07:59

Jeśli już koniecznie chciałbyś wymienić całość, to z tego co kojarzę wystarczy zdjąć plastikową zaślepkę, odkręcić śrubę - generalnie żadna filozofia.

Nie wiem jednak czy jest sens się w tym grzebać - tak jak pisał Parzych - lepiej kupić sam wkład i będzie git.

zuli007 - 29 Paź 2013, 17:39

Wkład wraz z tym całym mechanizmem siedzi na zatrzaskach (jak wyżej napisano) trzeba go zdecydowanie aczkolwiek delikatnie wyszarpać (są trzy zastrzaski). Niestety po kilkukrotnym wyciągnięciu/włożeniu lubią się wyłamywać co ja osobiście rozwiązałem wkrętami do drewna wkręconymi w owe zatrzaski ;)
Posiadam wersję z regulacją mechaniczną.


PS. Sam wkład siedzi na mechaniźmie regulacyjnym na dwóch dużych zatrzaskach idących po bokach - trzeba to delikatnie podważyć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group