Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK3] kontrolki nie gasną po wyciągnięciu kluczyka

Peter - 24 Lut 2014, 00:46
Temat postu: [MK3] kontrolki nie gasną po wyciągnięciu kluczyka
Jazda z tymi kosiarami...
Padł mi akumulator a po założeniu nowego i po przekręceniu stacyjki i nastawieniu radia chciałem wyłączyć stacyjkę i zamknąć auto,niestety po wyciągnięciu kluczyka kontrolki oleju , aku a nawet wentylator dalej pracowały.
Co to do cholery ma być...Niestety nic na ten temat nie znalazłem a przeszukałem forum .
O co chodzi?????? :hammer:

diodalodz - 24 Lut 2014, 00:52

Możliwości jest kilka.
Pamiętam jeden epizod ze złą żarówką w tylnej lampie.
Ale może to być też wina uszkodzonej diody na przewodzie do alternatora lub samego alternatora .początek diagnozy zacznij od odłączania elementów.
Odłącz radio, następnie odłącz przewody od alternatora. Jeśli coś spowoduje zanik zjawiska to znasz temat już.
Pomyśl czego dotykałeś tuż przed zmianą akumulatora albo zaraz po. Może naprawiałeś coś jeszcze.

Peter - 24 Lut 2014, 01:07

Jedyne co zrobiłem to dociągnięcie kabli, bo aku kupiłem L+ zamiast P+ bo nie było, a stwierdziłem, że będzie o.k. no i zamontowałem wszystko na cacy i musiałem kable troszkę dociągnąć, a tu taka zmuka...
Zobaczymy może rano będzie wszystko o.k. przecież to w mojej Fieście już standard-najpierw coś się spie.... i amba a potem nagle wszystko o.k. i nawet nie wiadomo co było na rzeczy...porażka

[ Dodano: Pon Lut 24, 2014 09:06 ]
Fiesta z rana jak śmietana :jupi: !!!
Nie ma to jak robić coś po ciemku w nocy...nawet tak prozaicznego jak wymiana akumulatora okazało się że nie podpiąłem jednego małego kabla , ale noc była...
Nauczka na przyszłość...

[ Dodano: Pon Lut 24, 2014 10:15 ]
Za wcześnie się cieszyłem , już wiem co było ze starym akumulatorem.Dobiło go permanentne rozładowywanie akumulatora podczas postoju.Naładowany nowo założony 24.00 aku o 9.30 dętka.Oczywiście takie rzeczy jak światełko w środku etc. sprawdzałem.
Jakieś pomysły :bezradny:

zwardek - 24 Lut 2014, 11:56

Hej,
miałem to samo w mk5 (świecące kontrolki po wyciągnięciu kluczyka).
Winna była masa idąca od silnika do nadwozia, tak więc sprawdź i przeczyść wszystkie połączenia masy. Gdzieś już o tym pisałem na forum

Pzdr

Peter - 24 Lut 2014, 18:45

Najgorsze jest to że nowe akku szlag trafił , nie da rady go nawet naładować...
Mam nadzieję że nie będzie problemów z reklamacją.
Za 2 godz. jadę wymienić na nowe mam nadzieję że dadzą...

[ Dodano: Pon Lut 24, 2014 21:28 ]
O.K. aku zamienili na nowe , więc jutro cisnę do mechanika aby wybadał sprawę bo ja tu chyba nic nie poradzę , póki co nie montuje aku, bo historia się powtórzy dopiero rano przed wyjazdem.Ale co może brać aż tak dużo mocy żeby w kilka godzin na postoju załatwić nowe aku...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group