Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Gdzie jest nr silnika w Fiesta mk6 pojemność 1.3 -51KW(70km

wilczek - 19 Maj 2014, 17:37
Temat postu: Gdzie jest nr silnika w Fiesta mk6 pojemność 1.3 -51KW(70km
Witam, czy ktoś może mi pomóc?
Jestem laikiem, w którym miejscu mogę znaleźć nr silnika w fieście 2006 rok, 1.3 benzyna 51 kw- 70 koni/
Czy ktoś się orientuje czy w tych silnikach można instalować LPG?
Dowiadywałem się i udzielono mi informacji ze w tych fiestach sa dwa modele silnika w jednym można montować i jest ok a w drugim tez można montować ale się psują.
Dziękuję za odpowiedz.


są dwa modele A9JA i A9JB co też potwierdził mi serwis. A w serwisie po Vin-ie nie maja takiej wiedzy jaki jest symbol silnika a to potrzebuje do zainstalowania LPG>

kuba87 - 19 Maj 2014, 17:42

a po co ci numer silnika? wystarczy jego symbol, jeślo to faktycznie 1.3 hcs , to symbol silnika jet nabity pomiedzy króccami wydechowymi głowicy.
A poza tym to nie są dwa modele, tylko dwie zupełnie inne jednostki, ta druga to 1.25 Zetec 16v 75KM. I jeśli ford nic nie zmienił, to numer silnika znajdziesz w numerze VIN, tj dwie ostatnie litery i następujące po nich cyfry. Byłoby prościej gdybyś zapytał do czego nie da się zamontować. :devil:

AccessX - 19 Maj 2014, 21:13

Nawet najlepiej przystosowany silnik do LPG po założeniu na odpi3rd0l LPG to prędzej czy później go szlag trafi. Jak kuba87 napisał "Byłoby prościej gdybyś zapytał do czego nie da się zamontować.ę. Jak ktoś Ci to porządnie zmontuje to będzie cacy lala i nie będzie się nic psuło.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group