Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Problem ze światłem wstecznym

adamsonm - 7 Cze 2014, 18:51
Temat postu: Problem ze światłem wstecznym
Dzisiaj zauważyłem że nie pali mi wsteczny. Od razu sprawdzona żarówka (działa), bezpieczniki też. Poza tym nie ma chyba samego bezpiecznika do światła cofania, a wszystko inne działa. W książce sam naprawiam napisane jest że od światła cofania bezpiecznik znajduje się pod pokrywą silnika i ma numer F29 (20A). U mnie jest to puste miejsce, wstawiłem na test odpowiedni bezpiecznik dalej nic. Sprawdzone również F34 od czujnika cofania, nie tego wina. Co to może być? Ten czujnik? jak tak to jak się do niego dostać. Szukałem na forum i nie mogłem znaleźć. Proszę o łopatologiczną instrukcję :)
diodalodz - 7 Cze 2014, 20:35

Czujnik jest z przodu skrzyni. na 1/3 jej wysokości. Idą do niego 2 przewody.
Tu masz fotkę jak wygląda czujnik
http://allegro.pl/wlaczni...4248180252.html
jak połączysz oba przewody razem powinno zapalić się światło cofania.

adamsonm - 7 Cze 2014, 21:38

jakaś prosta metoda dostania się do tego czujnika jest? Pamiętam że swego czasu ojciec w Daewoo Espero dostawał się po skręceniu kół w którąś stronę. Jutro się za to zabiorę, tylko patrzyłem teraz i za cholere do tego dojść nie mogłem przez maskę, albo po prostu jestem ograniczony :)
diodalodz - 8 Cze 2014, 11:20

trzeba się położyć pod auto, czujnik jest za zderzakiem wkręcony w skrzynie.
adamsonm - 8 Cze 2014, 14:12

Dobra. Czujnik sprawny, zasilanie do kostki którą się wpina w czujnik nie dochodziło. Zrobiłem póki co na krótko innym kablem pod akumulator, jak będę miał wolne to pokombinuje na stałe coś, ale teraz pod blokiem to max co mogłem zrobić. Ważne że pali. Dzięki Dioda za instrukcje, faktycznie dostęp do czujnika elegancki :)
diodalodz - 8 Cze 2014, 17:19

Bezpiecznik od świateł cofania jest pod maską
F29 20A (żółty) odpowiada za światła przeciwmgłowe, klimatyzację i światła cofania.

adamsonm - 8 Cze 2014, 18:01

jak wspominałem u mnie F29 jest puste, nieużyte. Wszystko działa również przeciwmgłowe (mam tylko tylne). Kilka dni temu zauważyłem że mi ten kabel wisiał pod zderzakiem, bo się odkleił, był do czegoś przyklejony taśmą, może wtedy coś się z nim stało i gdzieś doszło do przerwania.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group