Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.6 TDCi - biały dym z wydechu

Damek - 28 Lip 2014, 15:18
Temat postu: 1.6 TDCi - biały dym z wydechu
Cześć, parę dni temu kupiłem Fiestę Sport z 2005r..

Jutro idę ją zarejestrować, jednak napotkałem wczoraj niepokojący mnie problem. Mianowicie po odpaleniu silnika z rury wydechowej leci BIAŁY DYM. Średnio znam się na samochodach, a na dieslu to już wgl... Ogólnie to mój pierwszy samochód więc chciałbym o niego zadbać najlepiej jak potrafię dlatego też nie chcę olewać jakichkolwiek oznak zepsucia mojego auta.

Czy ktoś z Was wie co może być przyczyną tego dymu?

Przy okazji zauważyłem, że mam przepaloną pierwszą warstwę od wydechu (nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z moim problemem) i będę udawał się na warsztat, żeby mi to odczepili.

Freeman - 28 Lip 2014, 15:43

Biały dym zazwyczaj oznacza spalanie płynu chłodniczego i uszkodzonej uszczelki głowicy. Sprawdź czy ubywa Ci płynu w zbiorniku.
ElGrey - 29 Lip 2014, 22:09

Biały dym też możne oznaczać problemy z EGR (przerobione na własnej skórze), skoro to twoje 1 auto to pewnie będzie ci ciężko określić czy twoje auto ma prawidłową moc itp.
Jeśli chodzi o wydech no to już masz do wymiany, ale nie ma to nic wspólnego z dymiącym problemem.

lukaszs - 14 Sie 2014, 19:56

Te silniki lubia sobie dymka bialego puscic po odpaleniu - raczej bym sie nie przejmowal. No chyba ze to duza chmura za autem podczas jazdy. w co watpie:)

Tez kiedys mialem 1.6 tdci i mi na zimnym troche falowaly obroty, potrafil puscic dymka - poczyscilem przewody egr, dolot powietrza, wymienilem uszczelki pod wtryskami i mu przeszlo - ale nie wiem dokladnie co mu pomoglo.

Damek - 15 Sie 2014, 10:18

Czyli pewnie mam uszkodzoną uszczelkę głowicy bo leje mi coś ale nie wiadomo skąd, mechanik zalecił umyć i wtedy będzie widać lepiej skąd te wycieki i to jakoś naprawi :s

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group