Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] Chrupkowóz MK3 by wojteq94

Wojteq94 - 17 Sie 2014, 15:51
Temat postu: [MK3] Chrupkowóz MK3 by wojteq94
Na samym początku się przywitam, bo to mój pierwszy post na FKP:)

NICK: Wojteq94
IMIĘ: Wojtek
MODEL: Fiesta!!
WERSJA: najlepsza?!
ROCZNIK: Coś koło początku roku pańskiego 1995
SILNIK: 1.8 16V 105KM
OPIS AUTA: Po przesiadce z tapczanowej Sierry w stanie agonalnym, to właściwie czuję się jak w gokarcie, wspomaganie miłe, żeby nie te krzyżaki. Małe, fajne zwinne autko :)

DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE:
A. wizualne: Dość niedługo przed kupnem przeze mnie, zrobiona kompletna blacharka, zabezpieczenie podłogi itp.
Moimi rękami pomalowana pokrywa zaworów(raczej tymczasowo) :)

B. mechaniczne: Również przez poprzedniego właściciela zrobiony swap na 1.8 16V(przyznam, że jak na moje oko dość nieudolnie, wydech został od 1.1, coś cieknie z tyłu silnika, albo leje się spod pokrywy zaworów, albo czujnik ciśnienia oleju puszcza, w instalacji elektrycznej, patrząc, że dołożony jest gaz, zrobili totalny sajgon, problem z wolnymi obrotami na zimnym silniku na benz i gaz, gaz za szybko się przełącza, na benz słabo jedzie, wszystko do poprawki)
Ja ogarnąłem rozwalony krzyżak kolumny kierowniczej(TAK! ze wspomaganiem, NIE! nie dorwałem nowego)

C. audio: Na razie cokolwiek aby grało, jakieś JVC, 2 głośniki w półce, 2 z przodu.

D. inne: Naklejki! :)

PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
A. Wizualne: Zrobić coś z body(jak się uda tanio to pakiet od XR2i, jak nie to coś będziemy kombinować), no i zmienić kółka, bo te są tylko tymczasowo, żeby nie turlać się na 155 R13. w planie na zimę R13 7j i 7.5j na jakiejś znośnej oponie, a na lato szeroka 14 :) i oczywiście niżej ją postawić, bo trochę bolą oczy.

B. Mechaniczne: Stabilizator, rozpórka przód+tył Swap na coś mocniejszego(2.0 mondeo + remont) z pakietem startowym (największa przepustnica jaką da się tam upchnąć, barany z focusa, przelotowy wydech zrobiony od podstaw, zimny dolot), tarcza ham 260mm(zaciski od mk6 już leżą),

C. Audio: Jakieś lepsze głośniki, ale bez szału i wodotrysków :)
D. Inne: Sportowa kierownica, jakiś lepszy fotel, może odrobinę zejść z masy.


FOTKI AUTA:


yoyo72 - 21 Sie 2014, 17:41

Te zielone felunie super!!! :jupi:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group