Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Dziwne dźwięki przy jeździe prosto i skręcie w lewo

Marcink - 25 Wrz 2014, 12:50
Temat postu: Dziwne dźwięki przy jeździe prosto i skręcie w lewo
Witam,
Jadąc prosto powoli słychać niepokojące dźwięki, choćby tarcie tak jak by była krzywa tarcza (są proste) lub coś było nalepione na oponę (takie przeskoki). Sprawdziłem na podnośniku nic nigdzie nie haczy.
Gdy jadę i skręcam w lewo wydobywa się dźwięk takiego trzaskania jak przy zużytym przegubie (oby dwa przeguby wymienione 2 dni temu).
I tutaj pada moje pytanie czy taki dźwięk może wydobywać się z łożyska ?? (na podniesionym aucie nic nie słychać)
Czy może być przyczyną już zużyta tarcza, i po prostu klocki mają luz i uderzają o tarcze ?? (7,5 mm) Przy hamowaniu jadą na prosto dźwięk dalej się wydobywa tego choćby tarcia.

Pozdrawiam Marcin.

Puff - 25 Wrz 2014, 12:59

Cytat:
I tutaj pada moje pytanie czy taki dźwięk może wydobywać się z łożyska ?? (na podniesionym aucie nic nie słychać)

Może, bo nieobciążone łożysko nie będzie nigdy hałasować...

vegetagt - 25 Wrz 2014, 13:01

czasem hałasują :P Ale nie wiem, czy to zależy od stopnia zużycia czy od rodzaju łożyska.
Marcink - 25 Wrz 2014, 13:04

No i tutaj pada inne pytanie.
Skoro łożysko czyli musiało by być prawe skręcając w lewo a prawe z pół roku temu wymieniłem a lewego nie dotykałem od ponad 2 lat . I bardziej słychać to z lewej strony samochodu.

I jeszcze jedno pytanie czy może to być przegub wewnętrzny ?? Przy skręcie na full w prawo i w lewo jak sprawdzałem przeguby nic nie słychać.

Puff - 25 Wrz 2014, 15:16

Przeguby wewnętrzne głównie walą przy skręcie, choć przy mocniejszym naciśnięciu gazu to i na prostej możesz nieprzyjemny hałas usłyszeć.

A to, że wymieniałeś, nie oznacza, że będzie jeździło 10 lat. Czasem felerny się trafi, czasem ktoś złym momentem dokręci i zniszczy się szybko. Nie wykluczaj nigdy niczego na 100% dopóki nie będziesz miał 200% pewności >po< sprawdzeniu, że to >nie jest< to. :)

brewa7 - 25 Wrz 2014, 21:59

Wymienialeś przeguby i nie sprawdzileś dodatkowo łożysk? To że wymieniałeś łożyska piast to nie znaczy że nie mają prawa się zużyć. Miałem przypadek ze swoją, że Panowie mi wymienili i po 2 tygodniach wymieniali mi gratis 2raz. A co najśmieszniejsze wyszystko było robione elegancko na prasach i dokręcane kluczem dynamometrycznym. Tylko trafił się lipny egzemplarz.
Także z tego co piszesz to musi być łożysko.

Marcink - 25 Wrz 2014, 22:31

Sprawdziłem łożyska na podniesionym aucie i nie szumiały.
Więc wychodzi łożysko które słychać bardziej gdy skręcam w lewo.

Czyli prawe łożysko do wymiany a najlepiej oba ?

kasia14271 - 25 Wrz 2014, 23:40

najlepiej było by abyś wymienił obydwa. nie jest to bardzo wielki koszt za to mniejsza strata czasu.
Raz mechanik wymienił mi tylko jedno a za 2 tygodnie wysypało się drugie.

Puff - 26 Wrz 2014, 09:13

Marcink napisał/a:
Sprawdziłem łożyska na podniesionym aucie i nie szumiały.

Spojrzyj co napisałem wczoraj koło 13:00...

Marcink - 26 Wrz 2014, 09:29

Wielkie dzięki za pomoc.
Mam nadzieje że to już będzie to :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group