Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK7] Światła led do jazdy dziennej

vegeo - 30 Paź 2014, 17:00
Temat postu: [MK7] Światła led do jazdy dziennej
Witam Panowie.
Rzuccie okiem na filmik, który wstawiam. W 0:58 są swiatła z przodu.
Jak myślicie to są całe lampy czy naklejony pasek wewnątrz ?

film:
http://www.youtube.com/watch?v=4gyCHe3uWJs

MisiekT - 30 Paź 2014, 17:05

to nie są swiatla DRL, tylko pseudo tuningowy wynalazek - ani to widoczne ani legalne (ani specjalnie ladne swoja droga)
Parzych - 30 Paź 2014, 19:02

Nic specjalnego, te ledy to mogą co najwyżej jako dodatkowe pozycyjne służyć... :yes:
janek80 - 12 Gru 2014, 09:01

a idzie kupić gdzieś homologowane ledy do MK7 wbudowane w reflektory? Oczywiście takie które nie będą wywalały ewentualnych błędów na komputerze.
MisiekT - 12 Gru 2014, 09:16

po lifcie - oryginaly
przed liftem - zdaje się nadal brak (wiec raczej nie będzie)

Parzych - 12 Gru 2014, 12:15

janek80, można kupić p/mgłowe z ledami dziennymi...
janek80 - 12 Gru 2014, 12:28

MisiekT napisał/a:
po lifcie - oryginaly
przed liftem - zdaje się nadal brak (wiec raczej nie będzie)


tego się obawiałem

Cytat:
można kupić p/mgłowe z ledami dziennymi...


eee. nie przepadam za tego rodzaju patentem.

michal77 - 12 Gru 2014, 15:08

Cytat:
a idzie kupić gdzieś homologowane ledy do MK7 wbudowane w reflektory? Oczywiście takie które nie będą wywalały ewentualnych błędów na komputerze.
Jedynie coś takiego.
janek80 - 12 Gru 2014, 18:47

michal77 napisał/a:
Cytat:
a idzie kupić gdzieś homologowane ledy do MK7 wbudowane w reflektory? Oczywiście takie które nie będą wywalały ewentualnych błędów na komputerze.
Jedynie coś takiego.


ładne. I cena też ładna. Ale wygląda pro.

MisiekT - 12 Gru 2014, 19:58

michal77 napisał/a:
Jedynie coś takiego.

tylko, ze tam nie ma slowa o homologacji DRL

Mentos - 20 Sty 2015, 12:06

Są jeszcze światła do jazdy dziennej firmy MS Design. Montowane są w zderzak, pod lampami. Sam u siebie posiadam, sprawują się rewelacyjnie.

http://data.motor-talk.de...42148875307.jpg

MisiekT - 20 Sty 2015, 13:06

ano, tylko sa troche drogawe niestety i specyficzny design...
odyniec - 31 Sty 2015, 22:16

MisiekT, to zdjęcie Twojego auta w profilu?
Nie widzę na nich świateł do jazdy we mgle, mogę zatem polecić dobry produkt:

http://allegro.pl/swiatla...4964664688.html

Lampy dobrze świecą, nie to co te za 50-100 zł. W komplecie są pierścienie zaślepiające oraz wiele innych przydatnych rzeczy umożliwiających montaż w miejscu świateł przeciwmgłowych. Całość ładnie zapakowana, do przewodów są kostki, zabezpieczenie przeciwdeszczowe. Cena nie jest wygórowana jak za tej klasy produkt.

MisiekT - 31 Sty 2015, 22:33

dzięki, ale z halogenów (są :) ) nie będę rezygnować - jak już kiedyś by mi się zachciało to OSRAM ma lampy 2w1 - dzienne LED + halogeny w 1 lampie
http://www.osram.pl/osram...g-fog/index.jsp

michal77 - 31 Sty 2015, 23:23

albo coś takiego
MisiekT - 31 Sty 2015, 23:34

już lepiej doplacic do firmowego produktu, 5-letniej gwarancji i doswietlania
Rzepka - 16 Kwi 2015, 22:13

Ktoś montował takie cuś: http://allegro.pl/halogen...5237947765.html

Bo wygląda dość ciekawie, może by tak sobie zamontować, w końcu czujnik zmierzchu na coś by się przydał :)

Forter - 17 Kwi 2015, 21:06

ja zamontowałem u siebie zintegrowane halogen + drl 2 miesiące temu ponad. co prawda są drogie, ale szczerze mówiąc nie żałuję. Pasują idealnie w ramki halogenu i fajnie świecą + do tego halogen. Bez cięcia wtyczek czy coś, wszystko w komplecie dopasowane do oryginalnych wtyczek. Trzeba tylko podpiąć dwa przewody w instalacje zasilający i do wyłączenia świateł drl.Teraz jeżdżę stale na światłach auto i czujnik zmierzchowy sam sobie przełącza światła :)
Jakość wykonania też niczego sobie, ale skłamałbym mówiąc że wszystko było ok po zakupie -musiałem wymienić w nich obie żarówki h3 na nowe, ponieważ te zamontowane w komplecie miały zwarcie, cała reszta była ok.

http://jafra.com.pl/swiat...a-szczecin.html

Parzych - 17 Kwi 2015, 21:21

Forter, zamiast linku do towaru, wrzuciłbyś zdjęcie swojej Fiesty z włączonymi dziennymi a potem z p/mgłowymi... :ok:
Forter - 18 Kwi 2015, 07:36

Wrzucę przy najbliższej okazji jak tylko pójdę do auta. Z nogą w gipsie ciężko się chodzi po schodach :)
michal77 - 18 Kwi 2015, 09:27

Forter, To masz dokładnie to co ja (patrz link kilka postów wyżej). Jednak ja nie maiłem żadnego problemu z żarówkami. Tak jak pisałeś wszystko pasuje idealnie, bo to są dedykowane światła do Fiesty, i nie tylko.

Niestety mam tylko kamerę i fotki są kiepskie, na żywo wygląda dużo lepiej, jak będę miał dostęp do lepszego aparatu to zrobię nowe.

LED:
Nie widać tego, ale świeci taki ring led (w środku nic nie świeci, bo tam są przeciwmgielne)


Przeciwmgielne:

Forter - 18 Kwi 2015, 12:39

Drl i przeciwmgielne wyłączone:

Drl załączone, przeciwmgielne wyłączone:



Drl wyłączone, załączone przeciwmgielne:



Proszę bardzo, z mojej Fiesty

Rzepka - 18 Kwi 2015, 22:44

Wygląda to całkiem spoko! Ale przy tej cenie to już rozważył bym te o których wspominał MisiekT (http://www.osram.pl/osram...g-fog/index.jsp) firmowe i do tego jeszcze funkcja doświetlania zakrętów no ale cena już spoooora...
Puff - 18 Kwi 2015, 22:49

Ale z tą trwałością to słabo... 5000h to niby dużo, ale dla takiego przedstawiciela handlowego, co jeździ 8h dziennie, to półtorej roku z haczykiem...
MisiekT - 18 Kwi 2015, 23:36

to jest minimum 5000h, nie maximum
a przy sredniej predkosci 50kmh 5ys godzin daje przelot 250tys km - wiec jakies swiatla za nawet 1tys. sa symbolicznym kosztem... szczególnie, ze 1/3 tego i tak na samych zarowkach oszczedzisz

Puff - 19 Kwi 2015, 13:04

Ciężko się nie zgodzić, że w takiej sytuacji jaką przedstawiasz to w sumie "groszowe sprawy".

Co do żywotności - owszem, minimum, ale wg producenta. Chyba nie liczysz, że wytrzymają 2-3x więcej niż producent podaje? Zwłaszcza w tych czasach, kiedy specjalnie się wytwarza rzeczy tak, żeby padały po czasie. :)

MisiekT - 19 Kwi 2015, 16:18

Puff, to są diody - ich żywotność jest bardzo wysoka i 5tys. godzin to raczej bezpieczny wynik dla elekroniki czy klosza, a same diody liczy na poziomie 20-30tys. h- oczywiście zakladajac, ze producent nie kupil najgorszego badziewia do zmontowania zestawu

kolejna sprawa - zywotnosc diod to moment w którym moc strumienia spada poniżej jakiegoś poziomu, one nie padną z dnia na dzień jak normalna żarówka

michal77 - 19 Kwi 2015, 16:31

Prędzej chyba padną Jafra, choć producent podaje do 50000h pracy.
Tyle że przy moich przebiegach powinno wytrzymać 20lat :)

Puff - 19 Kwi 2015, 18:58

MisiekT - a właśnie niekoniecznie, bo chcąc wycisnąć więcej lm/W z takiej diody, podkręca się prąd i bez odpowiedniego radiatora skraca to żywotność diody w znaczący sposób. Idealne pole do manewru dla "psujów". :)

Co do diod - jeśli stwierdzasz, że istnieje jakiś "próg" to niestety muszę Cię tu poprawić - istnienie "progu" oznacza mniej więcej tyle, że prąd puszczany przez diodę jest zbyt wysoki i występuje degradacja struktury krzemowej, która w dłuższym okresie czasu prowadzi do zmniejszenia jasności lub efektu migotania. Jeśli diodę się użytkuje w zakresie parametrów jakie przewidział producent, to taki proces następuje po dziesiątkach lub setkach tysięcy godzin, a czasami jeszcze wolniej.

MisiekT - 19 Kwi 2015, 19:41

Puff napisał/a:
Jeśli diodę się użytkuje w zakresie parametrów jakie przewidział producent, to taki proces następuje po dziesiątkach lub setkach tysięcy godzin, a czasami jeszcze wolniej.

dokładnie... wiec czym się martwic, autem już dawno będziemy się golić przed lustrem, a diody będą nadal dzialac :-P

Puff - 19 Kwi 2015, 19:42

Takiego komentarza się nie spodziewałem :rotfl:
wudson - 27 Kwi 2015, 03:13

Cześć wszystkim

Jest to mój pierwszy post dlatego jeszcze chciałbym się z Wami przywitać.
Ktoś wyżej wspomniał o światełkach Osrama dokładniej o Led Fog light.

Długo myślałem nad zakupem ale się zdecydowałem i nie żałuję efekt końcowy jest świetny :)
Inżynierów z Ford'a przeklinałem ile sił w ustach było, gdy to montowałem. Dodam, że z elektryką lub mechaniką w samochodzie jestem na bakier (zawsze oddaję samochód do serwisu).
Światła zdemontowałem z jednej strony był osuszacz z klimatyzacji który przeszkadzał niemiłosiernie a z drugiej zbiornik płynu do spryskiwaczy który okazał się gorszy od osuszacza...
Dodam, że mam silnik 1.6 CDTI i pod maską jest bardzo mało miejsca...

ale efekt wygląda ładnie :)

Wyłączone wszystkie światła:

Włączone LED'y do jazdy dziennej:


Zbliżenie:


Światła przeciwmgłowe:


Zbliżenie:



Całość współpracuje z czujnikiem zmierzchu idealnie :)
Jedyne co zostało mi do zrobienia w samochodzie to wymiana bądź malowanie przedniego zderzaka bo odchodzi mi już w niektórych miejscach bezbarwny lakier.

Rzepka - 27 Kwi 2015, 21:29

wudson tzn. że udało się bez demontażu tego osuszacza i zbiornika czy trzeba coś demontować? Bo nie rozumiem czy "tylko" przeszkadzały czy uniemożliwiały wyjęcie halogenów :P
wudson - 27 Kwi 2015, 22:01

Rzepka, od lewej strony stojąc przed autem mam osuszacz. Lekko poluzowałem mocowanie żeby go delikatnie przesunąć i moc włożyć torxa 25 na grzechotce. Trzeba uważać bo wchodzą do niego aluminiowe przewody. A z prawej nic nie luzowalem ale nie było nic wygodniej. Co prawda zbiornik jest wyprofilowany żeby dostać sie do halogenu ale mała Chinska raczka ;)

Jedynie zdemontowalem lampy z obu stron. Nowe halogeny można regulować w sensie światła przeciwmgłowe palcami leżąc obok koła i na czuja szukając małego pokrętła ;) oczywiście z prawa ręka wciskając sie w obudowę plastikowa nadkola ;) .

Dodam jeszcze, ze olałem funkcje doświetlania zakrętów ale to celowo.

Rzepka - 27 Kwi 2015, 22:33

Dzięki! Ja się przymierzam do tych http://allegro.pl/halogen...5237947765.html cena 3x mniejsza a doświetlanie zakrętów też mi nie potrzebne :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group