Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Alarm zapalonych świateł wyje podczas jazdy

ptor - 16 Sty 2015, 09:11
Temat postu: Alarm zapalonych świateł wyje podczas jazdy
Witam.

W mojej Fieście alarm który teoretycznie miał ostrzegać przed pozostawieniem zapalonych świateł zaczął wyć przez cały czas podczas jazdy. Co ciekawe - kiedy auto się zatrzyma, cichnie. Równocześnie lampka w kabinie zapala się, domyślam się więc że sam układ jest w porządku, ale dostaje złe dane od czujnika w drzwiach (kiedy zgaszę światła - nawet podczas jazdy - alarm milknie). W jednym z tematów wyczytałem że ten buczek znajduje się gdzieś "za deską rozdzielczą" - bardzo proszę o jakieś wskazówki jak to cholerstwo znaleźć i odciąć mu zasilanie? Codziennie dojeżdżam tym autem 50 km do pracy i jazda przy wyjącym alarmie to istne piekło... Próbowałem znaleźć to sam, ale - jak już wspomniałem - kiedy auto się zatrzymuje, alarm cichnie. Czy dostanie się do tego buczka jest bardzo skomplikowane?

Pozdrawiam serdecznie

Freeman - 16 Sty 2015, 12:19

Prościej sprawdzić krańcówki w drzwiach, które załączają oświetlenie i buczek, bo ewidentnie to one powodują problem.
ptor - 16 Sty 2015, 13:26

Freeman napisał/a:
Prościej sprawdzić krańcówki w drzwiach, które załączają oświetlenie i buczek, bo ewidentnie to one powodują problem.


Nie wiedziałbym nawet czego szukać i na co patrzeć. Odcięcie buczka jest chyba najprostszym (aczkolwiek radykalnym) wyjściem...

Freeman - 16 Sty 2015, 13:36

Prawdopodobnie stykają się z masą te włączniki które załączają oświetlenie kabiny przy otwarciu drzwi
DemptD - 16 Sty 2015, 21:27

ptor, wygląda jak przekaźnik i jest gdzieś za regulacją wysokości świateł

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group