Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Drgania na pedale hamulca - duże

Simrod - 8 Lut 2015, 10:13
Temat postu: Drgania na pedale hamulca - duże
Witam
Od 11 dni mam nowiutka fiestę :) Jeszcze poznaje auto - auto nie dotarte. Chciałem zapytać o niepokojący mnie fakt drgania pedału hamulca. Jest on rzadki ale się zdarza.
Jak narazie tylko przy małych prędkościach, na nierównościach, ostani raz na zakręcie.

opis sytuacji następujący: jadę ostry zakręt - auto z naprzeciwka -droga wąska -wciskam sprzęgło i hamulec , jedno kolo poboczem idzie - pedał mocno wali w stopę, droga była zaśnieżona mogło się włączyć esp. Pojechałem kawałek dalej i hamowałem specjalnie czy będzie drgało ale już nic a nic.

Czy to normalne czy powinienem sie zgłosić do serwisu z tym? tak myślałem czy esp może coś namieszać (choć nie mam pewności ze się włączyło).

...w moim starym clio jak drgało tak podobnie to był pęknięty bęben hamulca z tył.

pozdrawiam :)

FFDriver - 8 Lut 2015, 12:22

Po pierwsze to wydaje mi się, że ESP nie działa w momencie jak masz wciśnięty pedał hamulca, a już szczególnie jak wcisnąłeś sprzęgło. Wtedy to sobie może tylko ABS zadziałać.
Po drugie to jak sam piszesz jedna strona szła po innej nawierzchni więc pewnie to co poczułeś to zwyczajnie nierówna nawierzchnia + ABS. Twoje clio miało ABS'y ? Czy to może Twoje pierwsze auto a ABSem ?

Puff - 8 Lut 2015, 12:58

Simrod napisał/a:
wciskam sprzęgło i hamulec

Panie, ucz się tak jeździć, to usłyszymy którejś zimy o tragedii, bo Fiesta z drogi wypadła...

Dobrze, że pedał kopał - układ starał się hamować równo, ale nie mógł, bo jedno koło brało ewidentnie mocniej niż drugie.

Simrod - 8 Lut 2015, 13:03

to moje pierwsze auto z ABSem. Jeśli to zasługa ABSu to mnie uspokoiłeś :) nie podejrzewałbym, że tak mocno może szarpać tym pedałem na nierównej powierzchni.
Dzięki

wojtekpl - 8 Lut 2015, 13:46

Simrod napisał/a:
to moje pierwsze auto z ABSem.


I chyba wszystko jasne ;)

Szerokości i zera problemów z autkiem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group