Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - kontrolka ręcznego i tylne hamulce

zcw - 23 Lut 2015, 17:52
Temat postu: kontrolka ręcznego i tylne hamulce
Cześć tak jak w temacie :
1. Gdy jadę i hamuje ( nie zawsz) zapala się kontrolka ręcznego. Oporu na tylnych kołach nie czuję a gdy ruszam (10/20 km/h) kontrolka gaśnie.

Czego to będzie wina?

2. Hamulec ręczny nie hamuje mi. Wina czego? A ABS nie mam
Co lepsze gdy zaciagne ręczny i dam na luz auta nie rusze. Gdy jadę autem próbuje hamować to prędkość nie spada ( spada - hamowanie silnikiem...) gdy jadę i hamuje noznym to ślady opon mam tylko przednie i jak się hamuje to auto (maska -przód) idzie do ziemi. Tył jak jedzie tak jedzie. I jeszcze jedno. Gdy jadę na wstecznym u zachamuje ślady jakieś są od tego tyłu bardzo małe. Sprawdzałem to na piasku. Linkę naciągalem już i efektu nie było.

Czy to normalny objaw hamulców? Czy jednak coś nie tak. I jeżeli da radę samemu naprawic proszę pisać jasno :)

Parzych - 23 Lut 2015, 17:57

zcw napisał/a:
Gdy jadę i hamuje ( nie zawsz) zapala się kontrolka ręcznego.
Sprawdź poziom płynu hamulcowego... :ok:
zcw - 23 Lut 2015, 18:17

Płyn właśnie dodałem zielony miałem poniżej rurki odpływu... Co nie zmienia faktu że pewnie tył nie będzie hamować... Zaraz jadę i sprawdzę wszystko
FFDriver - 23 Lut 2015, 20:35

Płynu brakowało więc kontrolka nie będzie już świecić.
Co do tyłu to nie wydaje mi się, że jest coś źle.
Tył hamuje znacznie słabiej niż przód. Natomiast ręczny jak się jedzie to bardzo słabo hamuje. Z tego co piszesz jak auto stoi to ręczny trzyma czyli ok. Aby mieć pewność najlepiej podjechać na staje diagnostyczną i sprawdzić siłę hamowania na każdym kole czy jest w normie.

zcw - 23 Lut 2015, 20:54

Zapomniałem dodać....
Byłem na stacji. Przód hamuje na 1.3 a tył na 0.3
dodam że jak hamowalem na slizgim to tylne koła się blokowały, a przód hamowal. Efekt? Tył pchal przód i poślizg. Tak się działo jak dałem hamulec do końca. A stopniowo to się nic nie działo

Ps kontrolka ręcznego już nie świeci.

okoniowaty - 9 Sie 2015, 21:31
Temat postu: Re: kontrolka ręcznego i tylne hamulce
Przepraszam podepnę się pod temat, jaki płyn hamulcowy można dolać - fiesta mk 5 1,8 TDDi. podejrzewam, że dot 4, ale jak to sprawdzić czy upewnić się, co się stanie jeśli pomieszam płyny??
Parzych - 9 Sie 2015, 21:37
Temat postu: Re: kontrolka ręcznego i tylne hamulce
okoniowaty, Jeśli płyn był wymieniany więcej niż 2 lata temu, lepiej zmień zamiast dolewać... :ok:
Puff - 9 Sie 2015, 23:00
Temat postu: Re: kontrolka ręcznego i tylne hamulce
Jeśli nie wymieniasz, to możesz dolać DOT4 lub DOT5.1. Po prawdzie nawet lepiej jak dolejesz DOT5.1. Podwyższy parametry płynu (czy raczej w tym wypadku skompensuje ich utratę).


@down: prawda, prawda, poprawiłem :)

vegetagt - 9 Sie 2015, 23:09
Temat postu: Re: kontrolka ręcznego i tylne hamulce
DOT 5.1 a nie DOT5 ;)
Grzegorek - 17 Sie 2017, 16:39

Witam serdecznie.
Proszę o pomoc w znalezieniu sterownika do ABS-u do Fiesty 1.4 2002 ro k o numerze 10.0960-0100.3 0008226 DI
Pozdrawiam Grzegorek

modell1 - 17 Sie 2017, 20:47

Musi być dokładnie ten
Mam coś takiego





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group