Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Mokry kompresor klimatyzacji

balu - 24 Lut 2015, 11:14
Temat postu: Mokry kompresor klimatyzacji
Witam. Mam takie pytanie. Wczoraj na przeglądzie zauważyłem przy prawej stronie silnika pełno zielonego płynu. Dostałem informację że to z klimatyzacji. Dziś byłem u mechanika i powiedział że na 90 % sprężarka do wymiany. I teraz moje pytanie do was, opłaca się inwestować w używkę czy może zakupić nową ? A może nie będzie tak źle i nie padła sprężarka. Ktoś spotkał się może z takim przypadkiem. Auto to ford fiesta mk6 z silnikiem 1.25
Puff - 24 Lut 2015, 11:27

Upewnij się, że to sprężara, a nie jakiś przewód zanim ją wymienisz, bo możesz wtopić sporo kasy na daremno. :) A jeśli jednak to sprężara, to rozważ zakup regenerowanej z gwarancją. Uszczelniacze w używkach mogą nie dać rady, są z reguły jednorazowe, a jeśli nowe uszczelniacze produkuje firma "krzak", to możesz mieć zonka, bo nie będą trzymać ciśnienia. Różnica między używką a regenerowaną nie jest duża, a masz pewność i nie ponosisz kolejnych kosztów robocizny, jeśli z używki z powodu uszczelniaczy zacznie uciekać czynnik. Że o ew. nerwach jak Ci to padnie w środku lata w trakcie urlopu, nie wspomnę. :)
balu - 24 Lut 2015, 12:14

Rozumiem dziękuję za rady. W poniedziałek autko pójdzie do zaufanego mechanika który od lat mi serwisuje już kilka aut więc on zdecyduje czy to jednak sprężarka. Jeśli dałoby się swoją regenerować to mniej więcej jakich kosztów się spodziewać ?
Puff - 24 Lut 2015, 14:12

Zależy od rejonu kraju, średnio 500-800zł, musisz się zorientować w swojej okolicy.
balu - 7 Mar 2015, 11:16

Tak jak mechanik stwierdził, padł kompresor od klimy. W dodatku okazało się że poprzedni właściciel już z nim walczył, zalozyl jakiś używany i w dodatku nie taki jak trzeba bo podobno ta szajba napędowa i paski szły nie pod tym kontem. Zdecydowałem się na założenie nowego. Z nabiciem klimy i robocizną wyszło mnie 900 zł. Dzięki za podpowiedzi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group