Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Regularne Rozładowywanie akumulatora.

bogusz - 11 Mar 2015, 21:53
Temat postu: Regularne Rozładowywanie akumulatora.
Witajcie, mam problem, w mojej fieście mk3. Mój akumulator się często wyładowuje. Po dwóch godzinach ładowania, po 30-50 minutach jazdy po mieście (w tym razy kilka razy go gasiłem na chwile aby coś załatwić) akumulator pada, wygląda to tak, że widać na lampach oraz podświetleniach że słabną, i gdy zgasze silnik to już nie odpali. Odpala na zapych. Akumulator ma 12 V, a gdy uruchomie ma 13.7V czyli ładuje, więc nie wiem co robić.
Magda M. - 11 Mar 2015, 23:44

Niekoniecznie się na tym znam, więc za guru uchodzić nie chcę, ale... przerabiałam coś podobnego dwa razy (w różnych autach) i za każdym razem okazywało się, że to akumulator do wymiany, bo ze starości i zużycia już prądu nie trzymał. Czyli pierwsze i podstawowe pytanie brzmi - ile lat ma akumulator i w jakim jest stanie.
vegetagt - 11 Mar 2015, 23:59

a drugie podstawowe działanie to miernik w dłoń i zmierzyć jaki jest pobór prądu przy wyłączonym silniku (i ew. właczonym alarmie - o ile takowy jest)
bogusz - 12 Mar 2015, 18:51
Temat postu: Re
Auto kupiłem kilka dni temu, i właściciel mówił, że ma pół roku, i nawet wizualnie na taki wygląda. Czytałem gdzieś, że może być gdzieś spięcie, i aku się przez to wyładuwuje, teraz pytanie brzmi jak to sprawdzić co to jest.

[ Dodano: Czw Mar 12, 2015 18:52 ]
PS: spradze jakie ma napięcie jeszcze dziś lub jutro.

[ Dodano: Czw Mar 12, 2015 21:32 ]
Sprawdziłem, lecz miałem cały czas odłączony akumulator, aby się nie rozładowywał i miał 12.9 V więc chyba jest git?

Krzychu - 12 Mar 2015, 22:31

Iskrzy jak podłączasz klemy?
vegetagt - 13 Mar 2015, 13:40

bogusz, https://www.youtube.com/watch?v=T5bmfo4KK_k :P Co prawda nie sluchałem co na tym filmie mówią, bo nie mam dźwięu w kompie, ale obraz wygląda sensownie.
Tylko broń boże odpalać auto bądź przykładać sondy do plusa i minusa przy takim podłączeniu miernika. ;)

bogusz - 19 Mar 2015, 21:26

Rozwiazał się problem praktycznie sam, a więc: pasek ślizgał się na wysokich obrotach, lecz jak na luzie, nie, więc ładował jak go sprawdzałem, ale jak już jeździłem się ślizgał i nie ładował, problem rozwiązany.
brewa7 - 19 Mar 2015, 23:39

bogusz, To nie miałeś żadnych pisków pod maską? Nie słyszałeś, że coś jest nie tak?
bogusz - 20 Mar 2015, 17:07

Właśnie nie, i to jest zastanawiąjące.
taksak - 21 Mar 2015, 13:59

Witam,skoro aku,ma pół roku to jest na gwarancji, i powinien ci dać papiery na to.A to że tak wygląda to jeszcze nic nie świadczy.Pozdrawiam :jupi:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group