Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - MK4 woda w bagażniku

ravenpoz - 31 Mar 2015, 19:18
Temat postu: MK4 woda w bagażniku
cześć,
czytałem i coś tam wiem. Ale zastanawia mnie jedno. Jaki jest sens tego otworka, (w Internetach jest żeby go przepchać)



skoro wchodzi on do środka samochodu? i skąd jest tam woda w środku?


U mnie leci z tego otworku jak i z okolic zamka. Otworek przepchałem trytytką i jest drożny.

Jakieś pomysły, sugestie, rady?
skąd wiem, że z tych miejsc leci? Wyłożyłem bagażnik ręcznikami papierowymi i w ciągu paru godzin obczaiłem kierunek wpływu.
dzięki.

Puff - 31 Mar 2015, 21:21

Na lewym rancie klapy jest niewielka dziurka, która prawie na bank jest zapchana. Ledwo ją widać, więc sprawdź uważnie. Przepchaj plastikiem jakimś, wlej ciut wody, wypłucz śmieci, żeby znowu nie zapchały dziury.

Ta, o której mówisz jest po to, że jakby tamta się zapchała. Coś na kształt otworu przelewowego.

ravenpoz - 31 Mar 2015, 21:37

a możesz na jakimś zdjęciu to wskazać? już w zeszłym roku jej szukałem i tylko tą znalazłem. Myślałem, że o nią chodzi. Nie wiem czy kiedyś czasem jakiś "niemądry" blacharz-lakiernik jej nie zalepił? (za mojej kadencji klapa nie była lakierowana)
a druga sprawa, skąd w ogóle woda w klapie? to też chyba coś nie tak.

Puff - 31 Mar 2015, 22:46

ravenpoz - machnij fotę klapy, to Ci z grubsza zaznaczę, chwilowo inaczej nie dam rady. :)

Z grubsza to jest tu: (od środka)



A skąd woda... wchodzi przez zamek/klamkę chociażby. Jak dużo i długo leje, to się wleje. Po to są te dziurki, żeby to odprowadzać. W drzwiach też masz dziurki. :)

modell1 - 31 Mar 2015, 23:13

Ja w swojej zrobiłem przed lakierowaniem większe odpływy i 2 szt i mam św spokój :) :)
ravenpoz - 1 Kwi 2015, 10:24

Pufcio, dzięki Twojej fotce znalazłem na innych zdjęciach o co chodzi. dzięki!
modell1, po obu stronach zrobiłeś? chciałbym to rozwiercić i uniknąć lakierowania. Czym można te rozwiercone otwory zabezpieczyć, żeby ruda nie zjadła świeżych dziurek, a potem całej klapy?

Puff - 1 Kwi 2015, 11:40

Nie ma sprawy :) Co do pytania do kolegi - podejrzewam, że musiałbyś potem to zamalować czymś, żeby nie gniło (może wystarczyłby patyczek + trochę renolaku), ale na to pytanie pewnie niebawem dostaniesz odpowiedź. :)
TSRules - 1 Kwi 2015, 12:20

też pod średnice otworu można dobrać takie zaślepki gumowe (pod kable w elektronicznym albo hydraulicznym)
tam przy zamku ci rdzewieje, też przydałoby się zabezpieczyć jak planujesz posiadać auto kilka sezonów (jakiś zestawik z lakierem pod kolor z allegro i jechanes)

ravenpoz - 1 Kwi 2015, 13:10

zaślepki to chyba najprostsze, ale woda i tak będzie pod nie wchodziła, cholera wszędzie wlezie gdzie nie może :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group