Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Co to za czujnik? CJNKA

DEDEX - 20 Gru 2015, 09:38
Temat postu: Co to za czujnik? CJNKA
Witam forumowiczów,
Pod moją fiestą, przy lewym kole zwisa jakiś czujnik, dodatkowo kapie z niego olej... Ta kosteczka ma z jednej strony klips - widać że był na coś zapięty i został urwany (w tym klipsie był kawałek plastiku). Opis na obudowie czujnika: FoMoCo CJNKA. Załączam kilka zdjęć. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :kaput:

tomekromek - 21 Gru 2015, 08:32
Temat postu: Co to za czujnik? CJNKA
tak na szybko to co pamiętam, to coś jest umieszczone gdzieś na górze chłodnicy po lewej stronie/ albo zbiorniczek wyrównawczy. Zobaczę potem na spokojnie i jak będę miał możliwość to zrobię zdjęcie.

Na razie zamieściłem takie zdjęcie tak mi się wydaje, mogę się mylić, rzadko tam zaglądam pod maskę. Na pewno on jest przymocowany.

Znalazłem coś takiego :) http://allegro.pl/ford-fi... ... 20836.html , a nie możesz zadzwonić do serwisu? :ford:

DEDEX - 21 Gru 2015, 18:09
Temat postu: Co to za czujnik? CJNKA
Dzięki za odpowiedź. U mnie jednak ten czujnik musi być zamocowany gdzieś w innym miejscu-kabel, czy też może wężyk odchodzący od niego jest za krótki aby doprowadzić czujnik aż go chłodnicy
tomekromek - 22 Gru 2015, 08:21
Temat postu: Co to za czujnik? CJNKA
Sprawdziłem, to jest praw strona chłodnicy, nieco ponad wentylator, odchodzi jedna wiązka gdzieś w okolice dołu chłodnicy, a drugi grubszy przewód ginie gdzieś w okolice skrzyni biegów - tak mam w 1.6 tdci z 2009 roku.
zawi90 - 22 Gru 2015, 10:09
Temat postu: Co to za czujnik? CJNKA
Witam.
To jest odpowietrznik skrzyni biegów i on powinien być zamocowany do obudowy wentylatora.

DEDEX - 22 Gru 2015, 21:39
Temat postu: Co to za czujnik? CJNKA
Dziękuję za pomoc. Jutro będę szukał umiejscowienia u siebie. Ja mam 1.4 TDCI.
:ford:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group