Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - MK7 1,4 Wyciek spod pokrywy zaworów

porosty - 18 Kwi 2016, 21:24
Temat postu: MK7 1,4 Wyciek spod pokrywy zaworów
Witajcie.
Ostatnio na przeglądzie rejestracyjnym diagnosta zwrócił mi uwagę na wyciek oleju, prawdopodobnie spod pokrywy zaworów - i racja - jest wilgotno z tyłu silnika po prawej stronie.
Jutro będę się umawiać na serwis...
i tu mam pytania aby być przygotowanym:
Mam zrobione 45tyś km, z czego 25 na LPG (Dobra instalacja, z dotryskiem benzyny pow 3k rpm)
Co wg was mogłoby byś przyczyną delikatnych wycieków?
Samochód ma 2 lata, jest serwisowany w ASO, regularnie uzupełniam płyny itp (pomiędzy 12 a 24 miesiącem dolałem 500ml oleju), lpg założone po 12 miesiącach i przebiegu 18 tyś.

wojtekpl - 20 Kwi 2016, 20:56
Temat postu: MK7 1,4 Wyciek spod pokrywy zaworów
Z tyłu silnika po prawej stronie? Tzn od strony grodzi? Jak on to wypatrzył?
Jeśli to pocenie, lub niewielki, nie kapiący wyciek - ja bym olał. Inaczej po prostu wymień uszczelkę. Serwis - masz na myśli aso? Z lpg i tak już przecież po gwarancji na silnik.


p.s. Też uważam, że mam dobrą instalację LPG, prawidłowo zamontowaną i co najważniejsze odpowiednio wystrojoną na drodze, i żadnych dotrysków PB nie mam. Jeszcze jedno - dlaczego akurat od 3k, a nie od 1,5k, albo od 5k? Przecież po to zakładamy LPG, żeby na nim jeździć, a nie na PB.

porosty - 22 Kwi 2016, 14:11
Temat postu: MK7 1,4 Wyciek spod pokrywy zaworów
Dzięki za odpowiedź.

Rozeznanie wycieku proste - widzę kroplę pod silnikiem..popatrzyłem, wsadziłem czystą rękę za silnik, wyciągnąłem brudną :)

W temacie gwarancji... mam nadzieję się się uda zrobić na gwarancji - nie ma związku przyczynowo-skutkowego :)

Czemu 3k rpm? Tak mi radzili - smarowanie dodatkowe silnika itp...

porosty - 28 Kwi 2016, 10:51
Temat postu: MK7 1,4 Wyciek spod pokrywy zaworów
Sprawa się wyjaśniła,
Faktycznie uszczelka pod pokrywą zaworów przepuszczała,
Zrobili na gwarancji (mimo założonego gazu) - można? Można !

Dzięki za uwagi i pomoc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group