Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - wymiana szyby

DD40 - 18 Cze 2016, 10:57
Temat postu: wymiana szyby
Witam wszystkich serdecznie , czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie szukać czegoś o wymianie szyby bocznej małej w drzwiach tylnych mk4 bo nie potrafię nic znaleźć. Będę wdzięczny za informacje. :yes:

Dodano po 2 godzinach 45 minutach 10 sekundach:
Nie ma tu nikogo kto wymienial tą małą szybkę, może chociaż ktoś wie jak wyciągnąć tą boczną dużą bo inaczej sie chyba nie da rady dostać do tej małej, pytam bo mialem włamanie i chce się za to zabrac jak najszybciej . Dzięki za info.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
[attachment=0:1zv047re]FB_IMG_1465637327995.jpg[/attachment:1zv047re]

Puff - 19 Cze 2016, 20:07
Temat postu: wymiana szyby
Tapicerkę zdemontuj i wszystko będziesz miał jak na dłoni, serio :D
DD40 - 20 Cze 2016, 22:16
Temat postu: wymiana szyby
Mam zdjetą i wcale to nie jest tak kolorowo , odkręcilem szynę prawą i dalej dupa bo nie idzie tej szyny przesunąć zeby wsadzić tą małą szybkę, muszę chyba pozbyc sie duzej szyby ale ona jest chyba wcisnięta w tą dolną szyne i za h... nie idzie jej wyciągnąć , tego kto to tak zaprojektował to bym za ... powiesił .

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
Mam zdjetą i wcale to nie jest tak kolorowo , odkręcilem szynę prawą i dalej dupa bo nie idzie tej szyny przesunąć zeby wsadzić tą małą szybkę, muszę chyba pozbyc sie duzej szyby ale ona jest chyba wcisnięta w tą dolną szyne i za h... nie idzie jej wyciągnąć , tego kto to tak zaprojektował to bym za ... powiesił .

Puff - 20 Cze 2016, 22:17
Temat postu: wymiana szyby
Tam masz "szynę" i w niej są 2 wkręty. Przyjrzyj się. Bez wykręcenia tego nic nie zrobisz. Po wykręceniu śrub szybę obracasz i wyciągasz 1 ręką.
DD40 - 20 Cze 2016, 23:13
Temat postu: wymiana szyby
Hmm no odkrecilem w sumie 4 sruby, 2 na górze , 1 srodek i jedna na samym dole i szyna sie trochę rusza , gdyby szyba poszla 5 cm nizej to bez problemu ta szyna by się odchyliła na tyle żeby wsadzić tą szybkę, zobacze rano co tam jeszcze przeszkadza, dzięki za pomoc notw
Puff - 20 Cze 2016, 23:21
Temat postu: wymiana szyby
Mówisz o tej pionowej, a ja mówię o poziomej. Samo odkręcenie szyny pionowej nic nie da, bo jeszcze dochodzi do tego mechanizm podnoszenia. :)
Jak odkręcisz poziomą, to opuść ją nieco, a potem złap z dwóch stron dłońmi i pociągnij w górę, powinna wyjść z mocowania.

DD40 - 21 Cze 2016, 07:49
Temat postu: wymiana szyby
Witam, pozioma nie jest przykręcona tylko tak jakby sklejona z szybą albo wciśnięta między prowadnice i gume , mam foto ale nie idzie wrzucić bo za duzy rozmiar, spróbuje coś zrobić z tym zdjęciem.

Dodano po 16 minutach 36 sekundach:
[attachment=2:221jm35k]IMG_20160620_221905-480x552.jpg[/attachment:221jm35k]

Dodano po 18 minutach 16 sekundach:
:ford:

Dodano po 55 sekundach:
:ford:

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
Nie wiem czy to dobrze widac ale na tej poziomej nie ma nic do odkrecenia , szyba jest tak jakby wcisnięta między gume i prowadnice :fajka:

Puff - 21 Cze 2016, 09:59
Temat postu: wymiana szyby
Mój błąd :D Zostanie demontaż korbki (chyba, że ktoś inny zna jakiś sposób), bo ten pałąk będzie blokował całość.
DD40 - 21 Cze 2016, 14:54
Temat postu: wymiana szyby
Udało się ale nie bylo lekko , trzeba te ramie co podnosi szybe odczepić od tego niebieskiego plastiku i wtedy szybe na doł , wsadzamy tą małą szybkę i wsadzamy szynę na swoje miejsce następnie od dołu przesuwamy szybe do gory tak zeby wskoczyla w szynę , jak juz jest to znów na dół do miejsca gdzie jest najniższy punkt tego ramienia co podnosi , wsadzamy niebieski plastk w poziomą szyne a nastepnie obcęgami wciskamy zaczep z ramienia w plastik i to wszystko , zostaje wszystko skręcić i finito . Nie ściagamy żadnych uszczelek bo nie idzie ich założyć potem . :luzik:

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
I jeszcze jedno ,korbka jest nitowana :głowąwmur:

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
:ford:

Puff - 21 Cze 2016, 17:23
Temat postu: wymiana szyby
Super, że Ci się udało :)

DD40 napisał/a:
I jeszcze jedno ,korbka jest nitowana :głowąwmur:

Nie ma takiej opcji. Musi być nasadzana i będzie na niej pierścień w kształcie dużej litery omega, który należy zdjąć, żeby rączka zeszła z trzpienia. :)

DD40 - 21 Cze 2016, 17:33
Temat postu: wymiana szyby
Aaaa sorki korbka schodzi bez problemu ale np mechanizm jest przynitowany i dobrze ze to sie chyba nie psuje bo trzeba rozwiercić i na śruby przerobic.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group