Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK4] Jakie amortyzatory tył?

aermo360 - 22 Cze 2016, 18:56
Temat postu: [MK4] Jakie amortyzatory tył?
Cześć

Byłem dzisiaj na przeglądzie, wylane amorki z tyłu - polecicie coś, jakąś konkretną markę? Najlepiej dobrego w rozsądnej cenie..:)

A drugie pytanie - muszę przy tym wymieniać coś jeszcze? Jakieś osłony, odbojniki?

Na allegro widzę i dwie sztuki za 19,99zł ale bałbym się chyba to założyć do auta...

MungoGTC - 22 Cze 2016, 19:58
Temat postu: [MK4] Jakie amortyzatory tył?
Witaj, sądzę że ori Forda, są bardzo dobre, kosztują po 30-80zł za sztukę. Jeżeli sprężyna ma tyle lat co amorek, warto też ją wymienić bo raz że zrobisz to za jednym zamachem a druga sprawa sprężyny są tanie jak barszcz. A co do wymiany dodatkowej, bankowo nowe śruby i tuleje belki. Stare nie spełnią już swojego zadania :)
Puff - 24 Cze 2016, 11:03
Temat postu: [MK4] Jakie amortyzatory tył?
Jeśli chcesz bardzo dobre amory, to Bilsteiny B4. Koło stówy sztuka, a są praktycznie nie do zajechania (u mnie wytrzymały koło 5 lat, a lekkiego życia nie miały). Wypada się też przyjrzeć poduszkom amortyzatorów. Stare będą już praktycznie plastikowe. Sprężyny wedle uznania. Jak rdza je bierze, to nie warto piaskować i malować, bo wyjdzie tyle, co zakup nowych, seryjnych. Do przejrzenia stan górnej osłony sprężyny, często lubi je brać rdza. Śruby wedle uznania. U mnie jeżdżą fabryczne od 16 lat i nic się im nie dzieje, a rdza ich nie bierze.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group