Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Nie działa pompka spryskiwacza

sroku86 - 23 Cze 2016, 13:48
Temat postu: Nie działa pompka spryskiwacza
Witam,

potrzebuję wskazówek lub gotowego rozwiązania problemu. Przestała działać mi pompka spryskiwacza. Wymieniłem pompkę, "pochodziło" i znów się coś zepsuło. Dokupiłem kolejną by wykluczyć awarię samej pompki. Niestety, przy próbie uruchomienia spryskiwacza brak jakiejkolwiek reakcji. Co powinienem sprawdzić aby zlokalizować usterkę? Czy jest za to odpowiedzialny jakiś bezpiecznik? Czy tylko wina kabli? Gniazda elektrycznego przy pompce?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź :)

Asterix - 23 Cze 2016, 18:03
Temat postu: Nie działa pompka spryskiwacza
W mojej mk5 winny był sam włącznik spryskiwacza przy kierownicy. Wymieniłem manetki za 25 zł i działa. Upewnij się, że po naciśnięciu przycisku przy kierownicy na pompce pojawia się napięcie.
sroku86 - 25 Sie 2016, 21:49
Temat postu: Nie działa pompka spryskiwacza
W związku z organizacją pewnych życiowych uroczystości zagapiłem się w temacie. Sprawdzić napięcie na pompce? Rozumiem, że jeśli po wciśnięciu przycisku przy kierownicy na pompce nie wskaże napięcia to znaczy, że do włącznik przy kierownicy do wymiany? Nie jestem elektrykiem i pytam dla pewności :) Na pewno po wciśnięciu manetki uruchamiają mi się wycieraczki przednie/tylne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group