Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - [MK4] 1.3 endura swap 1.7 puma

predkosciomierz - 27 Lis 2016, 14:14
Temat postu: [MK4] 1.3 endura swap 1.7 puma
Witam wszystkich :) . Od paru dni jestem posiadaczem fiesty z 97 roku z silnikiem 1.3 endura 60 km i troche to za słabe dla mnie, a nie ukrywam że mam inspiracje rajdowe :D . Przeszukuje od kilku dni to forum i jedynym konkretnym tematem był w sumie ten viewtopic.php?f=7&t=75601&view=unread#unread lecz i tak nie za wiele sie dowiedziałem co do mojego problemu. Mam pytanie na ile trudne :D jest wsadzenie do mojej fiesty silnika z pumy 1.7 125 km cena silnika jest w granicach 600-700 zl a widze ze swojego 1.3 jestem w stanie sprzedac za podobna cene wiec tanim kosztem przyrost mocy x2 . Oczywiście domyślam sie ze nie skonczy sie to tylko na włożeniu nowego silnika co jeszcze pasuje tam zrobic ? Widziałem że na zagranicznych forach ludzie często gęsto swapowali mk4 na pumy i pieknie to wyglada chodzi i wgl :D :)
Peedro - 27 Lis 2016, 22:02
Temat postu: [MK4] 1.3 endura swap 1.7 puma
:rotfl: 600-700 zł licz razy 3/4 wtedy swapa ogarniesz.
Jaszczur - 27 Lis 2016, 22:35
Temat postu: [MK4] 1.3 endura swap 1.7 puma
Silnik, sprzęgło, chłodziwo, olej, rozrząd, uszczelki jak coś cieknie, wiązka, sterownik, ktoś kto to wszystko ogarnie...
Chyba że to ma być ino taki ulep żeby jeździł...
I jak sprzedasz swojego, to będziesz miał naprawdę sporo szczęścia.

predkosciomierz - 27 Lis 2016, 22:41
Temat postu: [MK4] 1.3 endura swap 1.7 puma
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :) . Moje mysli kieruja sie w strone kupna tego silnika z skrzynia biegów https://www.olx.pl/oferta... ... 42a5779321 plus pewnie coś jeszcze do końca nie wiem co ale po jutrzejszej wizycie u mechanika będe miał więcej informacji. Pomysł na projekt :D wziął sie z pewnych przyczyn osobistych że tak powiem plus łatwiej mi jest powoli kompletować np wszystkie podzespoły a potem to wstawić niż uzbierać pare tysięcy i kupic cos lepszego (co na chwile obecna i tak jest u mnie nie mozliwe). Może ktoś na forum robił swap 1.3 endura na coś lepszego, mocniejszego?
Peedro - 28 Lis 2016, 20:11
Temat postu: [MK4] 1.3 endura swap 1.7 puma
Łatwiej, szybciej, bezpieczniej i mniej nerwowo - poszukaj pumy 1,7 w słabym stanie blacharskim lub coś podobnego, wtedy swapniesz i nie wiele cię zaskoczy, bo będziesz mieć wszystkie niezbędne części.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group