Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Tarcze hamulcowe - jakiej firmy?

Huk - 23 Lip 2017, 21:28
Temat postu: Tarcze hamulcowe - jakiej firmy?
Witam.

Od pewnego czasu jakieś drgania przenoszą mi się na kierownice podczas jazdy - mechanik stwierdził że to przez przednie tarcze które są lekko zgięte. Niby wg. mechanika "On to by jeszcze na tym jeździł i się nie przejmował" (auto hamuje bez problemu), ale dla mnie to bicie po kierownicy jest mocno denerwujące, dlatego chciałbym wymienić i mieć spokój. Pytanie brzmi co brać i za ile?

Mój mechanik niestety twierdzi że on oryginałów (od Forda) załatwić nie może tylko ewentualnie jakieś zamienniki od TRW, Bosh czy innej firmy ale: "Zamienniki do Fordów to są takie że panie za 10 000 Km będziesz miał to samo - trzeba oryginały" - jak to stwierdział.

No i teraz kilka pytań do Was:

1. Faktycznie taka różnica pomiędzy zamiennikiem dobrej firmy a oryginałem (który pewnie dla Forda ta sama firma robi znając zycie), czy pan mechanik pierdzieli raczej głupoty? Mnie się wydawało że zamienniki od Bosh czy TRW, raczej spokojnie można dawać i jakość mają OK? A może są jakieś zamienniki lepsze od oryginałów (za wyższą cenę oczywiście) którymi warto się zainteresowac?

2. Od razu wymieniać przód + tył czy sam przód wystarczy?

3. Jakieś sprawdzone sklepy do tego typu sprzetu? Czy brąc po prosut gdzie najtaniej?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

vegetagt - 23 Lip 2017, 22:03

Niech mechanik jeszcze wykluczy krzywe piasty, bo ja tak sobie jeden komplet tarcz załatwiłem ;)
Michal85 - 24 Lip 2017, 16:37

Jak chcesz dobre zamienniki to ATE
Huk - 24 Lip 2017, 19:39

@vegetagt:

Jak kupię tarcze i podjadę to na pewno wspomnę żeby zwrócił uwagę - no ale najpierw trzeba mieć tarcze bo mój pan mechanik, diagnozować nie lubi :-P

@Michal85:

Hmm to to chyba od oryginału droższe o ile dobrze widzę - jakościowo rozumiem sprawdzony sprzęt?

_KRis_ - 24 Lip 2017, 23:17

vegetagt napisał/a:
Niech mechanik jeszcze wykluczy krzywe piasty, bo ja tak sobie jeden komplet tarcz załatwiłem ;)

Napisz coś więcej. Jakie były objawy? Jak zdiagnozowałeś?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group