Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Bulgocz±cy p³yn ch³odniczy

Bantic - 7 Sie 2017, 22:39
Temat postu: Bulgocz±cy p³yn ch³odniczy
Witam.
Panowie, przymierzam siê do zmian mojej fiesty 1.6 120 km na fiestê ST.
Jestem po oglêdzinach st i podczas nich okaza³o siê ze p³ynu w zbiorniczku jest poni¿ej minimum. Zaciekawi³o mnie to bo nie jednokrotnie milem problemy z g³owica i wiem jaki to jest cyrk. Przypadkiem w swojej mia³em jeszcze odrobine p³ynu wiec ku mojej ³asce dola³am sprzedawcy do poziomu. Przejechali¶my siê autkiem, 2-3 razy sprawdza³em czy siê odpycha ;) i po powrocie podnios³em kolejny raz maskê. Okaza³o siê ze p³ynu lekko uby³o a w zbiorniczku bulgocz±ca zupa. Próbuj±c odkrêciæ korek poziom p³ynu okropnie nie podniós³ (tak ze musia³em zakrêciæ szybko aby nie wywali³o poza korek). Brak objawów uszczelki. Nie kopci, p³yn czysty, nie ¶mierdzi, olej Ok. Wê¿e od ch³odnicy jednakowo gor±ce, temperatura git. Pytanie co mo¿e byæ przyczyna, bo autko w super stanie, poza tym objawem. Czy kto¶ mia³ kiedy¶ podobny problem?

Jaszczur - 7 Sie 2017, 23:27

Oczywi¶cie, i by³o to pocz±tkowe stadium padaj±cej uszczelki pod g³owic±.

Dla ¶wiêtego spokoju mo¿na sprawdziæ termostat, pompê wody, czy nie ma nigdzie nieszczelno¶ci w uk³adzie, ale ogólnie to strata czasu jak dla mnie.

Bantic - 8 Sie 2017, 09:51

No szkoda, bo naprawdê mia³em nadziejê, ¿e to nic gro¼nego, trochê siê nakrêci³em na to auto :D
Dziêkujê !

Tu aukcja jakby co :

https://www.otomoto.pl/of...m-ID6yZvpZ.html

Bantic - 8 Sie 2017, 13:47

Dziwi mnie tylko jedno...
Auto 55 ty¶ km i ju¿ walniêta uszczela?
Do tego go¶ciu pedantycznie dba o tê fiestê..

Jaszczur - 8 Sie 2017, 13:59

Przegrzanie, wada materia³owa, niepewna przesz³o¶æ.
Bantic - 8 Sie 2017, 14:02

Ehh, siur..

Jeszcze jutro gostek jedzie na wizytê do mechanika, spróbuj± odpowietrzyæ sprawdz± spaliny w zbiorniczku itd.
Mimo to i tak chyba wybiorê inn±. ;-(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group