Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Wskazania temperatury

Niunio - 15 Cze 2005, 17:34
Temat postu: Wskazania temperatury
Witam po raz pierwszy i od razu z problemem :)
Po włączeniu silnika temperatura rosnie, w okolicach czerwonego pola wlacza sie wiatrak , po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu zaplonu wskazowka z czerwonego pola staje dajmy na to w 3/4 (czyli akceptowalnie )... wymienilem czujnik temperatury wody..... dwa razy :sad: najpierw byl zielony teraz jest czerwony sytuacja bez zmian. Z wiatrakiem nie ma problemow (nowy wlacznik) tylko z ta (moim zdaniem) przeklamywana temperatura. Problem moze nie jest strasznie duzy ale wyobrazcie sobie moja nerwice stojac w korku i obserwujac wskazowke na czerwonym :yyy: Czytalem ze np w Nissanach z tego okresu podoban przypadlosc leczylo sie naprawa stabilizatora napiecia w desce ale czy w fiescie cos takiego jest - ja nie zauwazylem :]
Dzieki za pomoc

Lokmen - 15 Cze 2005, 17:38

Dziwne.... a płynu w chłodnicy ci nie ubywa?? Nie kopci ci na biało?? Nia masz twardych jak kamień węzy od chłodnicy (zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku)??
Niunio - 15 Cze 2005, 17:47

na kazde z tych pytan odpowiedz brzmi nie :(
to wyglada na to ze jak wskazowka dochodzi do czerwonego pola juz na tym polu oscyluje i nieistotnym jest czy stoje w korku czy jade sobie 100km/h w temperaturze 15 stopni Celsjusza :( jak wylacze i wlacze silnik wskazowka zejdzie na polowe i zabawa zaczyna sie od nowa

bartboro - 15 Cze 2005, 19:33

dziwne jest to, że włącza ci sie wiatrak. We fiescie jest tak, że inny czujnik odpowiada za włączenie wiatraka a inny za wskazania na desce - i ten właśnie drugi czasem przekłamuje. Ale jeżeli oba Ci wskazują, że jest za ciepło to chyba oznacza że coś jest nie tak z układem chłodzenia
Niunio - 15 Cze 2005, 19:42

bartboro napisał/a:
dziwne jest to, że włącza ci sie wiatrak. We fiescie jest tak, że inny czujnik odpowiada za włączenie wiatraka a inny za wskazania na desce - i ten właśnie drugi czasem przekłamuje. Ale jeżeli oba Ci wskazują, że jest za ciepło to chyba oznacza że coś jest nie tak z układem chłodzenia

Wydaje mi sie ze z prawdziwa temperatura jest ok nie ma zadnych oznak np gotowania sie wody wiec wydaje mi sie ze nie mam tu wadliwego chlodzenia a wadliwe wskazanie na desce ale co oprocz czujnika temperatury wody za to odpowiada tego nie wiem :(

coccolino - 15 Cze 2005, 21:31

Dziwne to niesłychanie. :-/
Wygląda na to, że faktycznie Ci się przegrzewa. Trudno mi w to uwierzyć, że obydwa czujniki temperatury (w chłodnicy i w silniku) szlag trafił. Tym bardziej, że ten drugi wymieniałeś.
Nawet gdyby to była wina stabilizatora napięcia (przekłamanie wskaźnika) to kiego grzyba włącza się wiatrak - odpowiedzialny jest za to elektrowłącznik umieszczony w chłodnicy. :he:
Nie jestem pewien ale płyn chłodzący ma wyższą temperaturę wrzenia niż woda, także nawet mając 105 stopni nie będzie sięgotował, a wentylator się włączy.
2 uszkodzone czujniki - taki zbieg okoliczności (nie za duży?)? 8|
Może pompka płynu chłodzącego zepsiuta - ale jak?
Układ zapowietrzony? - dziwne.
Normalnie cuda :yyy:

Lokmen - 15 Cze 2005, 21:34

Fakt - żeby fieste zagotować to naprawde trzeba mieć coś i lubię chleb ze smalcem w układzie chłodzenia. Skoro koleś twiedzi ze ma wszystko ok - to ja mysle ze winna jest chłodnica. Albo jest nieoryginalna albo zapchana jakim syfem i nie wyrabia.
coccolino - 15 Cze 2005, 21:42

Łokmen napisał/a:
... - to ja mysle ze winna jest chłodnica. Albo jest nieoryginalna albo zapchana jakim syfem i nie wyrabia.

To by wszystko wyjaśniało :yes:

JoeMix - 16 Cze 2005, 06:57
Temat postu: Re: Wskazania temperatury
Niunio napisał/a:
wymienilem czujnik temperatury wody..... dwa razy :sad: najpierw byl zielony teraz jest czerwony

Więc wsadz taki jaki byl orginalnie, bo widzisz kolor tego paseczka ma dość ważne znaczenie w stosunku do wskazan, a druga sprawa do wypadało by zmierzyć faktyczną temperaturę silnika....

Jinks - 18 Cze 2005, 18:24

A moze masz uszkodzony termostat - zacina sie i nie otwiera się, a dopiero po zgaszeniu silnika gdy temperatura zacznie spadać - puszcza i wtedy masz dobra temperature.

Pozdrawiam

Niunio - 18 Cze 2005, 19:07

Dziekuję wszystkim za pomoc.... rozwiązaniem był trzeci z kolei :-/ czujnik tym razem fioletowy. Niestety nie znałem koloru oryginału bo nie użytkowałem samochodu przez jakis miesiac a dobry kumpel oddał autko do warsztatu.................
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
PS
W intercarsie do tego modelu są teoretycznie 4 czujniki, u dealera 1 hmmm róznica w cenie 16pln - 89pln :-/

coccolino - 18 Cze 2005, 19:19

Jinks napisał/a:
A moze masz uszkodzony termostat - zacina sie i nie otwiera się, a dopiero po zgaszeniu silnika gdy temperatura zacznie spadać - puszcza i wtedy masz dobra temperature.

Za bardzo "naciągana" teoria. Gdyby termostat się zablokował - wentylator na chłodnicy nie włączyłby się, ponieważ termostat nie puszczałby płynu na chłodnicę no i ta by się nie grzała (a na pewno nie tak).
Można sprawdzić temperaturę płunu wkładając termometr do zbiorniczka wyrównawczego, oczywiście po tym jak już się pożądnie rozgrzeje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group