Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Coś hałasuje w silniku bez klimy

slawomirro - 25 Sie 2018, 22:15
Temat postu: Coś hałasuje w silniku bez klimy
Jak jadę to słyszę lekki hurgot, świergot, jakby coś miało solidne luzy.
Wystarczy włączyć klimatyzację by natychmiast ucichło i wszystko było ok.
Na postoju nie hałasuje nic, tylko podczas jazdy.

Zwykle czytam przez wyszukiwarkę o tendencji odwrotnej, czyli klima powoduje jakieś
problemy, tu klima jest antidotum, ale na co...?

Jakieś pomysły?

Puff - 26 Sie 2018, 01:29

Strzelam, że jak zapina kompresor, to pasek jest bardziej napięty z jednej strony i może przez to mocniej ciągnąć którąś z rolek, która z powodu większego docisku się wtedy ucisza. Stetoskop i trzeba sprawdzić na postoju.
slawomirro - 26 Sie 2018, 07:17

Puff napisał/a:
Strzelam, że jak zapina kompresor, to pasek jest bardziej napięty z jednej strony i może przez to mocniej ciągnąć którąś z rolek, która z powodu większego docisku się wtedy ucisza.


Teoretycznie tak, ale w praktyce pasek wieloklinowy napędzający osprzęt nie ma żadnej rolki napinającej, tylko alternator + koło pasowe + pompa wodna + sprężarka klimy. Może sam pasek się rozciągnął?



Bobofrut - 26 Sie 2018, 11:42

Żaden pasek. Prawdopodobnie łożyska w sprężarce są już na wykończeniu bądź też jakiś piach dostał się pod sprzęgieł koszyka. Najlepiej byłoby odstawić do mechanika i obejrzeć bo na forum w tym przypadku można z fusów wróżyć
slawomirro - 28 Sie 2018, 16:42

Bobofrut napisał/a:
Żaden pasek. Prawdopodobnie łożyska w sprężarce są już na wykończeniu bądź też jakiś piach dostał się pod sprzęgieł koszyka. Najlepiej byłoby odstawić do mechanika i obejrzeć bo na forum w tym przypadku można z fusów wróżyć


A teraz coś śmiesznego :D
Musiałem wymienić sworznie, dostałem samochód zastępczy: Ford Focus MK3 diesel.
I identyczny hałas mnie przywitał podczas jazdy z wyłączoną klimą (tu: ręczna).
Włączyłem klimę w aucie zastępczym - hałas ustąpił.

EDIT
hałas ustąpił całkowicie. Winna była półoś, szczegóły w moim wątku o aucie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group