Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - woda z podszybia

patrykis - 11 Wrz 2018, 20:12
Temat postu: woda z podszybia
Witam,

ostatnio zauważyłem, że zbiera się woda w kielichu (od strony kierowcy), a więc wyczyściłem kanaliki odprowadzające i teraz jest ok. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - kiedy poleję wodą z butelki po szybie to woda przelewa się na środku podszybia przez otwór wycieraczki. Zaznaczyłem to na załączonym obrazku.
Woda wlewa się pod maskę i spada prawie bezpośrednio na ziemię - coś tam jednak zostaje na jakichś rurkach, silniku itd. Tak powinno być?

Czy może ktoś sprawdzić jak to u was jest w waszych fiestach?
Czy tam powinna być jakaś uszczelka?


slawomirro - 11 Wrz 2018, 23:43
Temat postu: Re: woda z podszybia
patrykis napisał/a:


Czy może ktoś sprawdzić jak to u was jest w waszych fiestach?
Czy tam powinna być jakaś uszczelka?


Tak powinna być uszczelka. Moja pękła przy demontażu. Nabyłem w sklepie hydraulicznym nową za 0,5zł z oryginalnym przeznaczeniem do rur kanalizacyjnych.

patrykis - 12 Wrz 2018, 07:42
Temat postu: Re: woda z podszybia
slawomirro napisał/a:
patrykis napisał/a:


Czy może ktoś sprawdzić jak to u was jest w waszych fiestach?
Czy tam powinna być jakaś uszczelka?


Tak powinna być uszczelka. Moja pękła przy demontażu. Nabyłem w sklepie hydraulicznym nową za 0,5zł z oryginalnym przeznaczeniem do rur kanalizacyjnych.


Wielkie dzięki za odpowiedź.
Jaka powinna być ta uszczelka, żeby była dobrze dopasowana? Możesz podesłać jakiś link z jej kształtem/rozmiarem?

Tak w ogóle to normalne, że woda spływa przez kielich? Pytam, bo ten po prawej stronie jest zawsze suchy a lewy jak do tej pory jest conajmniej lekko wilgotny.

slawomirro - 12 Wrz 2018, 16:30
Temat postu: Re: woda z podszybia
patrykis napisał/a:
Jaka powinna być ta uszczelka, żeby była dobrze dopasowana? Możesz podesłać jakiś link z jej kształtem/rozmiarem?
.


Kupiłem kilka różnych w ciemno i jedna pasowała. Opakowania dawno nie mam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group