Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - mTune SMARTflash m225 - Fiesta ST MK8

Szfymen - 18 Mar 2019, 10:23
Temat postu: mTune SMARTflash m225 - Fiesta ST MK8
Witam,
czy ktoś z was miał do czynienia z https://www.mountunestore...=10870072082479 ?
Interesuje mnie ten cały zestaw, martwi mnie tylko ew. utrata gwarancji na samochód. Czy po wyciągnieciu wtyczki z OBD serwis będzie w stanie stwierdzić inną mape?
Swoja drogą czy jest to bezpieczny sposób podniesienia mocy w samochodzie? Niby przyrost nie jest ogromny, ale może ktoś orientuje się lepiej w temacie :)


Z góry dziękuję!

Puff - 19 Mar 2019, 08:18

Jako, że to jest wtyczka pod OBD, to to nie zmienia mapy silnika. To jest fizycznie niemożliwe. Właśnie dlatego nie tracisz gwarancji na silnik i pochodne, bo oryginalny firmware się nie zmienia.

Tego typu urządzenia, mówiąc prosto, "kantują" poprzez przechwytywanie/zmianę/nadawanie ramek latających po szynie CAN tak, żeby uzyskać konkretny efekt (tu: zwiększenie ilości paliwa wlewanego w gar i dopasowanie reszty rzeczy, w tym turbo, żeby uzyskać więcej mocy).

Czy sposób jest bezpieczny? Jakieś ryzyko jest zawsze, ale to nie jakieś ekstrema, tam te ~20 koni więcej to ok. 10%, a taki zapas pewnie auto posiada. Inna rzecz, że te silniki są żyłowane już fabrycznie, ale nawet gdyby coś pieprznęło, to nic nikt nie będzie w stanie udowodnić, bo zdemontujesz kostkę i auto jest w zasadzie fabryką.

Wojtek Wawa - 1 Kwi 2019, 12:55

Oglądnij sobie może na youtube test Fiesty ST przez Pertyna - temu samochodowi nie brakuje mocy, jest wręcz podobno przerażająco szybki :-)
Serio po oglądnięciu tego poniżej żałowałem, że potrzebowaliśmy dla żony samochodu półtora roku temu, a nie dzisiaj - na 90% kupilibyśmy ST, gdyby była dostępna. Ale ST wciąż sama nie parkuje, a dla żony to must have, czyli w sumie bez znaczenia:-)
https://youtu.be/C95V8NPuNss
Wprawdzie nigdy bym nie zostawił tylnego napędu dla przedniego, ale do wożenia rodziny Fiesta ST to chyba najlepszy samochód na rynku dla kierowcy lubiącego prowadzić. Jak ktoś mieszka, żyje i pracuje na wsi, to wtedy wozić rodzinę można wielkimi samochodami, dla mieszczucha jednak nawet kompakty wydają się obecnie za duże.
Jedyne co mnie zastanawia, to ta twardość zawieszenia wersji ST - pojeżdżę to wyrobię sobie opinię. Bo dla mnie nawet zwykła fiesta titanium jest za twarda mimo, że na codzień jeżdżę innym samochodem na bilsteinach b6.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group